• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja kada ga očistim i operem miševi ima da pocrkaju od gladi , bukvalno ne ostavim ni trunku smeća na beraču
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
A bas sam ga mislil minivašom oprati cijelog, ali ako ne valja onda nebudem..
Budem ga opral mozda samo izvana, one limove, a ovo iznutra samo pocistim i ispusem, mada i sad je on vec cist jer svaki dan dok je zadnja njiva bila gotova, ocistil sam sveg otpada iz njega..
A najvise sam ga mislil prati tam gdje freza melje i zahitava sve okolo, reko da ne hrda i trune od te kukuruzne kiseline..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nabil buš vodu u ležajeve, ostruži ručno ili isperi crevom s vodom
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Operem sa minivošom, pustim da so ocijedi i ako more osuši. Podmažem sve šta se podmazuje, uključim ga da malo radi pa ga opet podmažem. Ležajima sam sve zaštite poskidao i od tada ih nisam mjenjao tak da i njih mogu dobro nauljiti. Istjeram i ja sve zrnje iz njega ali gamad valjda navuče i to pogotovo u tansporter.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ma slobodno peri miniwashom :). Ja svoj svake godine perem tako i odlično bude. Jedina bitna stvar je da napocetku transportera svo ono zrnje izbacis van. Ja sam jedne godine ostavio zrnje unutra i kad sam trebao raditi nisam mogao pokrenuti berac..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Prvo nožem i šerafcigerom očisititi perušinu, minivoš ugrubo, onda autošampon,ostavim ga da radi 15-ak minuta, podmazivanje ležajeva, uljenje lanaca i mazanje uljem heder i to kaj je bez farbe.. onda crnilo na gume, u garažu i na klocne..i nikad nije bilo problema da je nekaj zacvikalo da nije htio krenuti. Eventualne nedostake koji vidim da se nekaj rasipalo od ležajeva ili nešta, to ostavljam za pregled pred berbu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Head & shoulders ti bolje pere od običnog autošampona :(angel):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ma ja ga samo operem miniwashom i u garažu :). Otklanjenje grešaka vidimo kad se krene u probno branje hahh.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jeli tko kad rastavljao onu srednju getribu na Zmaju K2 kaj pogoni unutarnje uvlačne lance??





Evo, ovak on izgleda.

Kockastog je oblika, pogon joj je s desne strane preko onog lančanika i ima dva izlaza prema gore.
E problem je nastal kaj je desni izlaz stal, a neznam kaj se unutra nalazi, dal kakva kajla ili štift ili samo klasični konusni zupčanik?!

A trebal bi i katalog djelova i neke sheme od tog berača da vidim kak to izgleda unutra prije nego kaj ga počnem rastavljati. A kukuruz još čeka na polju.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ne znam tocno kak je to kod zmaja. Al mogu opisati kak je to kod EKO 3500...
A vjerujem da se ne razlikuje puno.
Dakle getriba kod eka izgleda tak da je unutar kucista, poprecna osovina koja je ujedno i pogonska i na njoj su zupcanici koji pokrecu osovine za uvlacne lance, ali pokrecu i osovine raketa.
Te osovine uvlacnih lanaca, unutar kucista se vezu na glavnu osovinu preko zupcanika. A svi ti zupcanici su povezani sa osovinama preko kajli. Ako ti je ta osovina stala, vjerojatno je kajla imala zazor, i od habanja se okrenula, slomila i napravila belaj na toj maloj osovini ali i na zupcaniku. To bi tokar trebal srediti.
Najlakse ti je da ju skines i otvoris poklopac, maknes mazivo van i sve vidis kaj se dogodilo. Jer za vadjenje te male osovine, moras rastaviti cijelu getribu. Bar je tak kod Sip Eko 3500. A vjerujem da je ta sva stara gardna slicno napravljena..
 
Posljednje uređivanje:

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
A ovo izgleda bolno... :-/
Oprez oprez oprez i samo oprez!!!
Nikad dosta do zavrsetka posla. Jer se ozljede dogode najcesce pred kraj posla.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod nas su dvojica ostala bez prstiju.
Jedan je ostal bez 4 prsta,balirka mu uhvatila saku remenima dok je cistio od sjena kaj se zastopalo.
Drugi je ostao bez palca i kaziprsta,na cirkularu,dalje si sami zamislite.uzas.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Kupljen eko 3500 prije 2 mjeseca. Derutan i sav izvaren al ajde odradio 5 ha berbe i sad generalni remont. Svašta sam vidio al ovakvo neodržavanje stroja još ne. Otvorio reduktor a unutra ovo :mur:
 

Najnoviji postovi

Na vrh