• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas kod nas kupim 3 spojnice lanca, oznake 12A i jedna dođe 12,5 kn, za nepovjerovati :icon_oak:

nisam ni htio pitati koliko dođe takav lanac.........
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
12A , to je onaj širi lanac?
Pa nije ti valjda 12 kuna puno za spojku ? škrtico
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako je 12A je malo širi i deblje su one osmice na lancu, tj članci i jači je........ma nisam škrt, nego znam da te spojnice mogu dobiti puno jeftinije......kao i xy ležajeva.......npr, uzimao sam jedan dvoredni ležaj, kod nas 328kn, a u šidu 35kn i radi bez ikakvih problema.......niti je dobio luft kako je postavljen......
 

mmladen69

Novi član
Tu od
13 Svi 2014
Poruka
13
Kojom brzinom bi bilo najoptimalnije brati u kombinaciji zmaj 223-imt 577, ja sam isao 3 sporom i nekako mi to sporo pokusavao sam i 4 ali mi se cini da sta ne zeznem..
Koja je potrosnja kod vas na ha iliti na 1000 m2 svejedno sta vam je lakse?
Mozel se gde sta ubrzat na ovom beracu da bi isao malo brze?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ovako, radi se o Sipu T 35.. Onaj mali lanac koji pogoni reduktor raketa i uvlacnih lanaca mi je dosta labav i danas nakon sat, dva rada beraca, tak lanac je tako vruc da ga nemozes dotaknuti rukom.. Jel to zato sto je prelabav (ne moze se vise dotegnuti spanerom), ili zbog neceg drugog?
I sad dok ga budem skracivao kakvu spojnicu da kupim u ducanu za njega?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Pa reduktor nije vruc, onak je malo topao, ali mislim da je to normalno, ipak se ulje zagrije unutra..
Budem probao skratiti taj lanac pa budem vidio sta se dogada onda..
A da koji lezaj cvika u reduktoru , dok iskljucim kardan mislim da bi se berac u sekundi zaustavil (bar tak mislim), a ovak se lijepo postepeno zaustavi..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
To sto je lanac labav, pogledaj dal se mozda nije rastegnul...
Prekontroliraj lancanike i gornji i donji, da se nisu istrosili, pa su nastala klizanja zbog kojih se lanac grije..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Jeli ti mislš na onaj glavni pogonski lanac od 1 col ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
A jel' ti taj lanc mastan? Svi lanci imaju unutarnje trenje na člancima, pa je normalno da se (umjereno) griju.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ovako, radi se o Sipu T 35.. Onaj mali lanac koji pogoni reduktor raketa i uvlacnih lanaca mi je dosta labav i danas nakon sat, dva rada beraca, tak lanac je tako vruc da ga nemozes dotaknuti rukom.. Jel to zato sto je prelabav (ne moze se vise dotegnuti spanerom), ili zbog neceg drugog?
I sad dok ga budem skracivao kakvu spojnicu da kupim u ducanu za njega?
Prijatelj..lanac je vruči istegnuo se zbog toba što ta dva zupčanika kroz koje prolazi nisu u liniji..tj jedna osovina je savinuta stoga lanac udara u lančanik..znači provjeri koja je osovina savinuta, i nema skračivanja takovog lanca, već novi, naravno prvo riješiti oba zupčanika da su u pravcu..nadam se da kužiš o čemu govorim.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pošto se radi o velikom koraku lanca a malim lančanicima onda ovo što @ZJ kaže ima veze
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Neznam jel je koja osovina savinuta, ali mislim da nije ni jedna..
Je, mastan je od danas i to po prav.. Danas sam ga htel kratiti i kupim jednu poluspojnicu i onda mi je bil prekratak pa sam isel jos po jednu i dosel sam opet na isto kak je i bilo, samo sam bezveze potrosil 36 kn za poluspojnice (18 kn jedna, majku joj), sad znam da se nemre skratiti..
A ako hoce nek se grije, ako pukne onda ga budem promjenil, usluge ne obavljam, berem samo sebi, pa ako se kaj i strga ne zuri mi se nikud i ne zivciram se..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Ja sam ti sve važnije lance (pogotovo toga i onoga koji pogoni perušaljku) skidal, opral i potopil u stari Hipenol prek zime, tak da se svi članci dobro napiju ulja. U radu sam ih često mazal Lancolom. Isto tak, svako malo sam mazal pikse natezača i međulančanika koji pogoni elevator.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ja sam vam dal svoj savjet..danas nakon džungle od graha po kukuruzu, probao baš taj lanac..i nije čak ni topao a kamoli vruć.Najtopliji dio je remenica i remeni od freze..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
A čiji drugi,njegov da.Ovom ne treba brat naokrug na ruke.
 

Najnoviji postovi

Na vrh