• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Prije dva tjedna bio i nije bilo i naručio i još uvjek ništa. U utorak bio rekao da će ti mu danas poslati, danas bio i još ništa, krenuo bi brati kukuruz, a ne mogu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Šta nevalja ti razvodnik? S kojim beres? Ja mislim da ću ove godine većinu pobrati sa Z6245 i trebao bih za jedno 2-3 tjedna započeti berbu, treba nešto i posijati ove jeseni!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Berem sa 539, barem se nadam da će ići, a ako ne onda će 549DW. A ne valja, propušta ulje, pa heder pada. Ja bi išao i sutra brati samo da je stigao.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Zar sumnjaš..ja ne govorim, tj. nepišem bez veze.
 

Prilozi

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    55.8 KB · Pregleda: 74
  • kat broj.jpg
    kat broj.jpg
    72.6 KB · Pregleda: 59

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Radije ugradi kiper ventil, na njega jednu brzu spojnicu, na nju kopčaš heder, a na cijev koju si dosad koristil kopčaš kipanje taj razvodnik izbaciš i delaš ko gospon.. Ovi razvodnici su kratkog vijeka, meni je nakon godine dana propuštal, možda i zato kaj IMT ima dosta špene u ulju za razliku od drugih traktora..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Taj ventil treba izbaciti ak ti ne treba.Ja imam doma dva polovna,jel kada sam kupio berač,to sam odmah skinuo,stavio brzu spojnicu i uštekam u traktor i mir.Naj bolji berač od sipa je Tornado 40,normalno to je moje mišljenje,jel puno mu znači heder na dizanje što ima,oba dvije gume balonke,i mislim da ima duže valjke nega taj KK30,imao sam i jednog i drugog,al se ne siječam.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
dado6340 ma nemaš zašto se pripremati, tvoj može još 15 godina, a ne mora, prvo će ti krenuti polako padati, recimo dok obereš jedno jutro i ako je heder podignut gore, dok završiš on je skroz dole i sve što dalje brže pada. Ti bereš sa Zetorom? Ako da onda je kod tebe drugačije jer Zetor drži u zraku za razliku od IMT-a.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ako nemoras stalno mjenjati visinu hedera dignes ga na zeljenu visinu i prebacis na dizanje bunkera. To sigurno vec znas i sam
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mr.Sima pa ti imaš zetora,kaj njega ne upregnes?
Patis se sa imt-om,a Jaci i udobniji ti stoji.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa i prebacim, ali propušta ulje ventil, a pošto su na hederu cilindri male zapremnine njima ne treba puno ventil da propušta ulje da bi heder padao. Da je do cilindara moralo bi se vidjeti ulje po njima i ispod njih na podu da curi van, dali je tako?

Nema potrebe za jačim, daleko je okrentiji ovaj mali i puno manje mu prostora treba da se okrene, na jednoj parceli jedva okrećem se i sa ovom kombinacijom koliko je parcela uska, a i ako treba izaći van iz traktora lakše mi izlaziti iz maloga jer nije visok.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to stoji,al s obzirom na blato,Jel misliš da ce biti problema,ili kod tebe nije tak jako blato?
Ili ako ti se zuri,da zablindiras heder na jednu visinu i deri tak kako je?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ako ne bude išlo sa 539 onda će 549, a ako ne bude išlo ni s njim onda ću spavati jer ne vrijedi tako raditi. Kiše je bilo dosta, blata ima, ali vjerujem da će ići sa 539. Kukuruza imam još staroga tako da mi se ne žuri.

Nego ako je do cilindra on mora curiti van? Ne može nigdje dalje propuštati? Mislim ja mislim da je tako, ali da pitam ima netko tko to zna 100% točno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh