• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berači kukuruza

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
@zetorboy..sad sam skužil za koju ploču ti misliš..ja sam mislil da na ove lijevo i desno..a ne na ovu iznad...da to si u pravu..tu se vidi rad po istrošenosti..ja imam na sredini jedan jezičak savinut prema dolje..tak je bilo original..kako nebi dolazilo do štopanja malog klipa ili rucla..mada pravi majstori i to urede...čak znaju autokitom izravnati i pofarbati..da se nevidi istrošenost....i u prvoj berbi kit otpadne.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
proba branja kukuruza, nakon zamjene komišača, prije 3 dana.....


[YT]www.youtube.com/watch?v=ZtWH8t1cq1Y[/YT]

da li je puno dati 200€ za kompletan novi tarup, za jednoredni berač zmaj????

sve je znači novo, osovina tarupa, kučišta, ležaji, noževi, remenice, matica remenice, osovinice noževa.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ne bi smio provlaciti vrhove stabljika u kos. Vjerovatno su rakete pri kraju pa zbog tog... Ja obično na svom Tornadu 40 mijenjam rakete i gume na svakih 100 rali ili kad mi počne ove vrhove stabljika bacati u kos.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sve je dobro, al eto, jedna stabljika je uspjela proći na oko 1,5t obranog kukuruza......rakete su dobre, i dobro se čiste, prošle godine sam brao na jednom mjestu gdje je bilo dosta trave i nisu se gušile.......sada samo pratim hoće li još divlje svinje dirati, pa ako budu dolazile, ovaj tjedan berem na toj jednoj njivi......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
da li je puno dati 200€ za kompletan novi tarup, za jednoredni berač zmaj????

sve je znači novo, osovina tarupa, kučišta, ležaji, noževi, remenice, matica remenice, osovinice noževa.....

A šta je sa tvoga ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne bi smio provlaciti vrhove stabljika u kos. Vjerovatno su rakete pri kraju pa zbog tog... Ja obično na svom Tornadu 40 mijenjam rakete i gume na svakih 100 rali ili kad mi počne ove vrhove stabljika bacati u kos.
Neznam dal da se smijem ili plačem na ovu izjavu!!

Pa ja imam Zmaja iz 1975. godine, a kod mene je več 20 i kusur godina godina i obrao je svake godine oko 20 kj kukuruza, nekad i više pa nisam nikad mjenjal rakete, a bome mi ni ne pada na pamet.
A vjerujem da su mu i ove koje su sada gore originalne :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Gledaj kod mora sve biti ispravno i da što bolje čisti jer nema ekipe za istrpavanje. Recimo tetak ima Tornado 80 iz 2003 ili 2004 i uzeo ga je novog i evo već 2-3 godine jako loše perusa i zna svačega nagurati u kos. A nije ništa dirao otkad ga je kupio i ventilator mu je takodjer stao. A bere godišnje max 15 kj. i to samo sebi.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Gledaj kod mora sve biti ispravno i da što bolje čisti jer nema ekipe za istrpavanje. Recimo tetak ima Tornado 80 iz 2003 ili 2004 i uzeo ga je novog i evo već 2-3 godine jako loše perusa i zna svačega nagurati u kos. A nije ništa dirao otkad ga je kupio i ventilator mu je takodjer stao. A bere godišnje max 15 kj. i to samo sebi.

...kad nije ništa diral baš zbog toga mu loše i bere...ima razlika od hibrida do hibrida,te parcela od parcele već treba raditi sitna poštelavanja na raketama ak se oće maximalni učinak berača (pogotovo SIP-a)...
a kaj se ventilatora tiče koji je stao,on se sigurno nebude sam od sebe pokrenul da ga 100 godina čekaš...treba ga pogledati kaj se potrgalo i to popraviti...:icon_anal:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
A baš smo o tim raketama debatirali neki dan kad sam postavio pitanje pa su svi rekli da se nemjenjaju dok se same od sebe ne poderu ili dok ne popucaju
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ok , ali zašto bi mijenjao tarup ako ga već imaš ?


nemam tarupa......prošle godine nije ostajala visoka stabljika možda 20cm, a ove godine ostane oko 40cm, što je puno, pa neznam što da napravim....200€ nije malo novca, al opet je sve potpuno novo, i taj će tarup trajati godinama.......

a razmišljao sam i o drugoj opciji, da nabavim kutni reduktor i napravim roto-sječku, ili roto-malčer, roto-kosu, kako već to zovu.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Te roto sječke po meni su daleko lošije nego tarup , oranje iza roto sječki nikako nije prijatno jer masa nije izdjeckana dovoljno da ''protiče'' kroz plug , jako teško orati

A da pokušaš nabaviti neki polovan tarup ?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neznam gdje.....kod nas sam gledao, ima jedan u oglasniku, nepiše od čega je, meni izgleda kao od sipa, i traži 100€, a bezveze ofarban......pa mi to i nije isplativo, pogotovo što se između osovine i remenice znaju pokidati oni zubi, pa opet nemam ništa, ako je polovan, vjerujem da nije u nekom stanju......ovaj novi proizvodi firma termometal, vidim da se i u trgoagenciji prodaju njihovi noževi tarupa za 25kn, a direkt u tvornici su oko 10kn......samo za usporedbu
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
imaš vučeni zmaj u čepinu, kad se uđe od đakova s desne strane, bio je i na njuškalu, 8000 kn.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja nikada nisam mijenjao rakete na beraču,a nisam ni druge čuo da to rade.Kada budu glatke po rubovima i slabo kuruzovinu vuku dole,navarim po rubu malo vara sa elektrodom,i nisu toliko glatke onda i bolje svlače kuruzovinu dole,jasno treba ih i poštelati na određeni razmak,da hvata kuruzovinu na pola raketa,i svlači dole.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Po slikama bih rekao da je KK30 , najlakše ćeš ga prepoznati po tome što mu je lijeva guma obična , nije balonka i hidraulični klipovi na košu su kratki , ne podiže koš prije kipanja
Ima još nekih razlika ali manje bitnih
Jeste to najmanji berač od SIPa i ne razlikuje se mnogo od EKOa
 

Najnoviji postovi

Na vrh