• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba Grožđa od 2007-2023...

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: Berba 2007/2008

naprimjer ovako za dvije strane
24cbjo2.jpg
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: Berba 2007/2008

za ovu izvedbu sa obje strane vinograd treba biti ravan ko na cesti.. :?
 
V

vinko

Guest
Re: Berba 2007/2008

slatky kaže:
ne nego dva crnca :lol: . dvojica gore i berači donose i dodaju im.

tu kod nas berači su uglavnom penzioneri ili curice od 45 kila tako da su obavezni ili putari ili netko tko će utovarati na prikolice.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: Berba 2007/2008

Vinko jel taj stroj radi na principu trešnje???dali ima štete na trsu???
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: Berba 2007/2008

to isti k. ko i ovo naše samo je vučni.
2nixiew.jpg


ja sam brao sa ovim ima regulaciju brzine trešnje automatski se pomoču ticala pomjera lijevo desno a ručno i visinu kombajna prednjeg kraja zadnjeg ili lijevog i desnog.
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: Berba 2007/2008

vidio sam reportazu prosle nedjelje u plodovima zemlje. brutalno sta radi trsovima, a i grozdu.. :cry:
 
B

Bobo

Guest
Re: Berba 2007/2008

Ivan_Kos kaže:
vidio sam reportazu prosle nedjelje u plodovima zemlje. brutalno sta radi trsovima, a i grozdu.. :cry:


Ali na velikim poljima gdje se gleda na ucinkovitost, ovakav stroj je "ko kec na 11"
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: Berba 2007/2008

bio i jedan dobar massey fergusson za uski nasad 90 ks bilo mi glupo slikat ljudi me čudno gledaju.
[youtube:3tyktrgj]vJCPny4CAAI[/youtube:3tyktrgj]

još samo da bacim turu do Kutjeva i obišao bi sve veće vinarije u ovom djelu hr :)
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: Berba 2007/2008

evo jedna vožnja ako je nekom baš jako dosadno pa može pogledati. MF- zmajevka i 7 tona grožđa. od vinograda do vinarije. ulazak u Vukovar poznata Mitnica vodotoranj itd. video 13 min.
2j13qjb.jpg


hm. neznam stavit video da se vidi kao sa youtube

http://tinypic.com/player.php?v=2cpb7yf&s=4
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Berba 2007/2008

video sam odlgedo cjeloga, zanimljivo!!!!
 
M

Markimario

Guest
berba 2012 - rezulati

Pomagajte :)
Berba je pred vratima, a ove godine hocu procitati nesto dok je jos vrijeme. Svake si godine obecajem, a onda iznenada dodje berba, presanje, pretakanje...

Vidio sam jedan prirucnik za proizvodnju vina na portalu Vinogradarstvo (vinogradarstvo.com ?) - Umjetnost pravljenja vina. Po onome sto citam na drugim sajtovima cini se da bi to bilo dobra stvar za pocetak? Moze to netko preporuciti?

Hvala,
Mario
 

Žuti2

Novi član
Tu od
28 Lip 2012
Poruka
3
Pomagajte :)
Berba je pred vratima, a ove godine hocu procitati nesto dok je jos vrijeme. Svake si godine obecajem, a onda iznenada dodje berba, presanje, pretakanje...

Vidio sam jedan prirucnik za proizvodnju vina na portalu Vinogradarstvo (vinogradarstvo.com ?) - Umjetnost pravljenja vina. Po onome sto citam na drugim sajtovima cini se da bi to bilo dobra stvar za pocetak? Moze to netko preporuciti?

Hvala,
Mario

Imam ju ja. Odlicna stvar.

Nego, kaj imas od grozdja i kak ti se cini ove godine?
Bok,
Zuti
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
berba 2012 - rezulati

Ajmo vaši rezultati za ovogodišnju berbu, kolko je bilo, kolko sladora itd?

Evo ja ću prvi:

sivi pinot, pobran pred 12 dana, imao 98 exela, iz 200 trsova 130 litara kvalitetne župice (vinograd 4 god star - 2ga prava berba). danas je na nekih 36exela i lagano radi i dalje....

Graševina , jutros pobrana, 92 exela, iz 800 trsova bit će negdje 600 lit kvalitetne župice.(isto 4 god star vinograd, 2-ga prava berba)

kraljevina, muškat, belina i ostali stolni bučkuriš imao je prosjek 70exela....


radi suše i tuče urod je manji negdje 40% od očekkivanog
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Zraslo je koliko je zraslo,a lagvi (posuda) se navek napuni.... do kraja.

Heheheheheheh :)

skrlet.jpg
++++PLUS

++++
hidrant.jpg
====

JEDNAKO====
vino1.jpg



...JEDAN GROZD JE TAMAN ZA 100 LITRI

Aha-haaa!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Eto da probijem led sa dve slike od nedelje...ovo je žlahtina poznata vrbnička zlatna žlahtina..recimo prosječna godina količine je bilo ali nije bilo soka boba se nije udebljala kako bi trebalo onda bi bilo puno vise...pobrano je oko 10 tona (+/-) 5 vinograda neznam tocan broj trsi...sve se prodalo tako da neznam nikakve detalje...



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ja sam bral kolko je bog dal ,a naleval kolko je žep zeval :D
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Evo da i ja javim rezultate svog vinogradića, 2000 trsova, 0,5 ha , Graševina :partyman:

4t grožđa , slast 21.7 , otkupna cijena 4.00kn okruglo opet :mrgreen:

prošle godine je bilo nešto malo iznad 50 meteri

kakva je godina bila ja zadovoljan s time da nisam ni gnojio vinograd već samo 3 puta išo preko lista

e, sad kad će isplatit Iločki podrumi :?: ove godine su bili fer u 6.mj je isplaćena berba 2011
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
muškat + traminac + plemenka = 260l - bilo je 84Oe sladora, plemenka je podbacila, sje*** ju ona kiša...

graševina+rizling+kraljevina = 700l - 74Oe - podbacila kraljevina, 35% manje soka nego prošle godine

sivi pinot 3 godina nasad, 500 trsića
94Oe - 130l - sad je na 30Oe, lagano je kuhao... mmmmmm :drinkers:
 

Najnoviji postovi

Na vrh