• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Dobio sam ponudu da idem uslužno brati kukuruz. Do ove godine sam išao po 500kn jutro. Ove god je ošla nafta gore pa reko da malo dignem cijenu ili ne. Tata mi reko da idem po 700kn,a meni je to preskupo,ove god ću imat 2-3mušterije za branje a nagodinu nijednu,tako da mislim da berem po 550kn i da ću te mušterije imat i nagodinu.

Ma idi onda po 600kn i gotovo.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
550-600 kn je po meni realna cijena pogotovo ako je kukuruz dobar i moraš ić polako. Tamo gdje je loše i možeš ić brzo onda i spustiš cijenu jer ipak se i manje goriva i vremena potroši.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
kod mena sa jednorednim beračem 150 kn po bunkeru a burgoni dvoredni 70 kn 100 hvati, ja imam 7 hektara pa računajte kolko me dođe branje jedino ako se sa nekim uspijem dogovoriti pošto imam toga dosta da mi smanji cijenu branja inače sam u banani da boli glava:mur:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod nas juce samo posli brati sa beracem i pukne lezaj na sestougaonoj osovini za pogon vucnih lanaca i secke. zmaj 224 u pitanju jeb.... ga konstruktor. pola prednjeg kraja sam morao rasturiti da povadim osovine i kucista zbog jedne fabricke gluposti na limovima. do ponoci radili i zavrsili a sad kisa i opet neda se raditi
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
zvao danas vrt bjelovar 1,00kn/kg na bazi suhog zrna -placanje 60 dana
0,9kn/kg ---- | | ------- - placanje 5 dana
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Trenutno se sa ovom kombinacijom radi, brzina branja je 6km/h, branje jako loše, kukuruzovina štopa na ulazu, za poluditi :icon_evil: na skoro 2 jutra(rali) 13 bunkera(koševa) kukuruza, prinosom zadovoljan, imam još jedno jutro za brati i pola jutra ću u zrno! :icon_razz:
egoy.jpg
[/URL][/IMG]

mali plavi video ti je privatan i ne može ga se vidjeti..:icon_wink:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a jbmu i videu,bum popravil dok dojdem na komp...
ma ja se bojim slikat kombinaciji s kojom berem ,da nebi netko na guzicu pao dok vidi v kakvom je stanju traktor,ko da je oba dva svjetska i par lokalnih ratova prošal,to je kaj se tiče limarije a ostalo sve dobro radi jexino kaj je motor kao da se kupal u ulju
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Trenutno se sa ovom kombinacijom radi, brzina branja je 6km/h, branje jako loše, kukuruzovina štopa na ulazu, za poluditi :icon_evil: na skoro 2 jutra(rali) 13 bunkera(koševa) kukuruza, prinosom zadovoljan, imam još jedno jutro za brati i pola jutra ću u zrno!

mali plavi video ti je privatan i ne može ga se vidjeti..:icon_wink:

Zašto se štopa na ulazu? Jesi probal malo rakete podešavat?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Crv je napao kukuruz, da je došao neki jači vjetar sav kukuruz bi ležao skroz na zemlji! Puca stabljika i onda ili zaglavi na ulazu ili uleti ispred onih lopatica(iznad valjaka) i ne da kukuruzu da ide pod te lopatice, tu je i prošle godine bio kukuruz na toj parceli, ali kukuruzovina je bila zaorana da ništa nije ostalo vani, al gamadi ima ove godine da to nije za vjerovati..Sad imam još jednu parcelu koju ću brati, a tamo koliko sam vidio u nedjelju, crva nema, kukuruz fino stoji...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Crv je napao kukuruz, da je došao neki jači vjetar sav kukuruz bi ležao skroz na zemlji! Puca stabljika i onda ili zaglavi na ulazu ili uleti ispred onih lopatica(iznad valjaka) i ne da kukuruzu da ide pod te lopatice, tu je i prošle godine bio kukuruz na toj parceli, ali kukuruzovina je bila zaorana da ništa nije ostalo vani, al gamadi ima ove godine da to nije za vjerovati..Sad imam još jednu parcelu koju ću brati, a tamo koliko sam vidio u nedjelju, crva nema, kukuruz fino stoji...

Nema ti tu pravila ja sam brao na parcelama di je prosle godine bilo zito pa je ove godine crv prelomio puno stabljika kukuruza ...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Znam da nema pravila, eto ove godine silažni kukuruz također napao crv, a na toj zemlji bude pšenica pa kukuruz za silažu i tako stalno u krug, a okolne parcele kada bude kukuruz pale ostatke...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Šima dolazi vrijeme kada će onaj tko traži poticaj morati imati tropolje, odnosno tri godine žitarice /kukuruz, pšenica/ pa onda leguminoza. A ako netko pali kukuruzovinu to samo znači da ne funkcionira kontrola od strane Agencije za plačanje. A što se tiče kukuruznog moljca domet mu je 20 kn, a napada i ostale poljoprivredne i povrtne kulture, tako da tu pravila nema, ovisi o godini.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Jednostavno takva je godina,ja imam sav kukuruz po strništu i svejedno ima štete od moljca,i u mojoj okolici su neki palili ostatke ovih dana ali mogli bi se iznenaditi jer ovaj sa avionom svakodnevno snima zemljišta i da ne bi bilo kuc kuc evo umanjenja za paljenje,ma lako se bude moglo napraviti tropolje ,samo treba se svaka kultura prodati ili imati gdje uhraniti,mada u razvijenim poljoprivredama ide jedan dio zemlje u ugar svake godine,vidjet će se što nam donosi budučnost,sad je najveći problem oko ,kukuruza za ratare gdje postići najbolju cijenu i još da su novci brzo
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
U susjednom selu su jučer i vatrogasci posla imali kod spaljivanja ostataka kukuruza.
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Dečki vi koji ste iz okolice Varaždina,tko susi usluzno kukuruz osim Pehre i Stočara?
Molim pomoć,dosta je hitno!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ajmo forumaši ,dali je tko bio danas na centralnom danu polja u Križevcima,vidio sam brzinski na Agroklubu da su vlage prave i prinosi OK
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh