• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Danas jedan iz susjednog sela dovezo (prodo) kukuruz u klipu po cijeni 1t/450kn...
Kukuruz solidno suh,bez problema moze u cardak....
Koja mu je tu racunica neznam,al kaze covijek da mu se bolje isplati i tako nego vozit na otkup u zrnu,pa dok oni svoje odracunaju,cekas novce par mjeseci....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
tko može čekati ,cijena bude sigurno bolja,vlage su još prevelike ako se preračunava na 14%,mi koji beremo u kipu za vlastite potrebe može polako ali ovi sa sušarama još rade matematiku sa gorivom,tržište bude reklo zadnju cijenu
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
na cemu rade susare? drva ili struja ili? ili moooozda solarno?? moje misljenje je da se solarno isplati ali ne pre 5 godina posle dodje dzabe :)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
neznam kak ima tu kod vas sušara,ali kod nas koji ima u susjednom selu,sušara radi na plin..a mi za vlastite potrebe koji beremo u klipu nije problem vlaga,al za zrno mislim davje jos prevelika...
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
834
Kaj se tice vlage, ove godine kukuruz ozasno sporo otpusta vlagu. Lani sam vrsio kukuruze u zrnu 5.10. I vlaga mu je bila ispod 14% (fao300), a ove godine sigurno ima oko 20% (isto fao300).
Ove godine cu morati skidati u klipu jer mi se susenje ne isplati.

Kod nas u selu ima jedna susara i radi na lozu.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
na cemu rade susare? drva ili struja ili? ili moooozda solarno?? moje misljenje je da se solarno isplati ali ne pre 5 godina posle dodje dzabe :)

Susjed mi ima sušaru i radi na lož ulje, troši cca 120 - 130 l po sušari + potrošnja struje koja baš i nije mala, probao je i sa plavim dieselom al njega troši oko 150 l
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
100 posto provjereno Stocarstvo Raic u Gudovcu gdje je sajam otkupljuje sirovo zrno po 0.60 kn.novci drugi dan.kum sinoc prodao jednu prikolicu danas lova sjela.Poljocentar dao oglas na radiu da kupuju tu bjelovaru i zvao ih al jos neznaju cjenu.:(n):
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ja cekam da cujem sta ce rec ova nova "burza agro" iz osijeka, mislim da to cekaju i ostali otkupljivaci, prije sluzbene cijene ne prodajem ni zrno....
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Kod nas se cjena još uvjek nezna a nagađanja su oko 90lipa/kg na bazi suhe a kažu da sljedeči tjedan če se znati cjena.
 

STARAC

Novi član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
17
Pozdrav svim forumasima.Interesuje me sta on ima Radul ot tih 55 e po toni kukuruza?Kod nas u Bosni je tona kukuruza u klipu 150 e! Ja sam danas prodao 3t za 450e.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
lijepo to ide kod vas kolega...tata je danas bral nekaj naše još što je ostalo i u zadnjih 8 redova spustio se pljusak ko lud i pobral je 7reda i u zadnjem je samo fergo stao,sve skupa propal kombajn...nisam ga mogel ni sa torpedom izvuči van kolko je bilo mokro i kak je propal,onda smo prikapčili berač za torpedo i onda ga izvukao bez problema..fergo se zakopal dok nije ruda od berača nasjela na zemlju...
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Danas kombajnirali kws kladus površina 6000m2 a bilo oko 5500kg zrna. Super sam zadovoljan sa tim kukuruzom svaki je imao po 2 klipa a zemlje su nam slabije a nije ni bila neka jaka agrotehnika.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Jel tko kad imao problem sa kukuruznim plamencom? priča se da je dosta nanio štete posvuda.. Šta se dešava sa tim klipovima poslje u skladištu, jel se on razmnožava dalje ili šta je napravio štete to je to?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Ja cekam da cujem sta ce rec ova nova "burza agro" iz osijeka, mislim da to cekaju i ostali otkupljivaci, prije sluzbene cijene ne prodajem ni zrno....

Jutros slušam Poljoprivrednu emisiju na radiju i kažu da ta burza već sada za pšenicu u idućoj godini nudi 1,30 kn. Živi bili pa vidjeli.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Ako je tih 110€ prava cijena onda je to majka jer je THS Čakovec ovaj tjedan izletio sa 95 lipa po kili 14% vlage, sramota živa!!!:(sweat)::icon_oak:

A koliko u TSH iznosi cjena pri vlagi od 25%..??
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ali, ako pogledas da je 110 € neki 83 lipe po kili, opet na isto dojdes .. :(
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh