• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Jel tko kad imao problem sa kukuruznim plamencom? priča se da je dosta nanio štete posvuda.. Šta se dešava sa tim klipovima poslje u skladištu, jel se on razmnožava dalje ili šta je napravio štete to je to?
Gusjenice koje se nalaze u klipu uskoro će preći u stadij mirovanja i zakukuljiti se te kao takve prezimiti do svibnja naredne godine i neće oštećivati zrno kukuruza u košu.iz kukuljica će tijekom svibnja početi izlijetati leptiri kukuruznog moljca pa bi bilo dobro da se do tada većina klipova potroši, a kukuljice unište. U protivnom, leptiri odlažu jaja na zrnje, a gusjenice se ubušuju u zrnje i hrane njegovim sadržajem.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Gusjenice koje se nalaze u klipu uskoro će preći u stadij mirovanja i zakukuljiti se te kao takve prezimiti do svibnja naredne godine i neće oštećivati zrno kukuruza u košu.iz kukuljica će tijekom svibnja početi izlijetati leptiri kukuruznog moljca pa bi bilo dobro da se do tada većina klipova potroši, a kukuljice unište. U protivnom, leptiri odlažu jaja na zrnje, a gusjenice se ubušuju u zrnje i hrane njegovim sadržajem.

a jel postoji kakva opasnost od bolesti u ishrani životinja?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Neznam kolega za 25% vlage, zvao sam ovaj tjedan 5 puta i nitko se ne javlja a imaml bum nekaj kukuruza za otpelati jer ga nemam kud uskladištiti!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ali, ako pogledas da je 110 € neki 83 lipe po kili, opet na isto dojdes .. :(

Sve je to malo, ali oni nude to za 25% vlage a THS 95 lipa za 14% vlage tak da tko ima ogromne količine njemu bu igralo i par lipa po kili veliku ulogu!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
a jel postoji kakva opasnost od bolesti u ishrani životinja?
Bilo bi dobro da ste odvojili oštećeni kukuruz i u koš uskladištili samo zdrave klipove jer su klipovi kukuruza napadnuti kukuruznim moljcem podložni napadu različitih gljivica (još u polju), a neke od njih proizvode opasne mikotoksine što može prouzročiti dodatne probleme u ishrani domaćih životinja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gusjenice koje se nalaze u klipu uskoro će preći u stadij mirovanja i zakukuljiti se te kao takve prezimiti do svibnja naredne godine i neće oštećivati zrno kukuruza u košu.iz kukuljica će tijekom svibnja početi izlijetati leptiri kukuruznog moljca pa bi bilo dobro da se do tada većina klipova potroši, a kukuljice unište. U protivnom, leptiri odlažu jaja na zrnje, a gusjenice se ubušuju u zrnje i hrane njegovim sadržajem.

O majko mila, ima i u mom kraju toga jako puno, reko bi čak i do 50% ukupnih površina su zaražene time, a 80% berem u klipu i spremam u koševe doma i tako imam kukuruze cjele iduće godine, skroz do nove.
Nemogće da ju potrošim do 5 mj.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Bilo bi dobro da ste odvojili oštećeni kukuruz i u koš uskladištili samo zdrave klipove jer su klipovi kukuruza napadnuti kukuruznim moljcem podložni napadu različitih gljivica (još u polju), a neke od njih proizvode opasne mikotoksine što može prouzročiti dodatne probleme u ishrani domaćih životinja

ma tak i jesmo prebirali, onaj koji je bio izbušen, njega smo na drugu stranu odma, nadam se da za te prebrane nebude bilo problema, jel bi to sve trebalo ići za prodaju, iako neznam kakva situacija bude dalje na komadima bila, ovo je na jednom samo
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Danas brao pokusno polje Pioneer fao grupe 300-450.Prinosi su bili od 13000kg/ha - 15200kg/ha a vlaga 22-24,5%.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
ja sam pobrao za sad 2.77 ha i dobili smo 8 prikolica po 6 kubika i mislim da je to dobar prinos s obzirom na godinu, a još nismo ni polovicu riješili tako da bude dosta za prodaju, ako ima kandidata možemo se dogovoriti:icon_thumright:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
skinuti danas rwa pokusi kod mene..



5 hibrida, prinos po vaganju na polju 12,6 - 13,8t vlaznog kukuruza, vlage na rucnom vlagomjeru 19,5 - 21%

na silosu su te iste vlage bile 22 - 27% a stvarni prinos na 1,37kj gdje je pokus bio 9680kg dakle cca 7t/kj ili 12,2t/ha..
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
skinuti danas rwa pokusi kod mene..

5 hibrida, prinos po vaganju na polju 12,6 - 13,8t vlaznog kukuruza, vlage na rucnom vlagomjeru 19,5 - 21%

na silosu su te iste vlage bile 22 - 27% a stvarni prinos na 1,37kj gdje je pokus bio 9680kg dakle cca 7t/kj ili 12,2t/ha..

Kaj lahko napišeš sorte.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dubox, luxxus, da scipio, cadixio i roxane. luxxus je najslabije sipao s najmanjom vlagom, roxane najvise a ova tri su podjednaka..
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
sinoc je bio ovdje neki oglas da lik kupuje kokuruz i placa unapred za neku firmu u italiji..ali oglasa vise nema?sta je obrisan?ili sta?:fiery:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
da bio je,samo je obrisan...kolko se sječam bilo je reklamiranje trgovine tj. firme a to je nedopušteno na forumu ne?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Susjed mi dao malo ubrane BC 354 i neće ju probat ni kokoši ni svinje dok našu jedu ko ludi, naša je BC 462 i Zlatko, kakav je to hibrid BC 354 ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Dobar.
Naročito za kokoši. Žumanjci su gotovo crveni.
Neće ju jesti jer je friška.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Dobar.
Naročito za kokoši. Žumanjci su gotovo crveni.
Neće ju jesti jer je friška.

Al ovu moju frišku jedu ko lude barem kokoši, svinje malo slabije.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh