• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Mi smo s 62 ha izvršili 600 tona vlažnog kukuruza, prosjek vlage bio 31%, prodan po 80 lipa odnosno zatvoren dug, kupljeno gnojivo za pšenicu i kukuruz za iduću godinu i nešto će sjesti na račun. Rekorder je bio V74, slijede ga po prinosu N01, Y12, RWA DA Scipio i Matado, a najlošiji i vjerovatno nikad više neće na naše njive KWS Kitty s prinosom 5 t/ha, a dobio je sve jednako kao i V 74 koji je imao prinos preko 12.5 t/ha naravno vlažnog zrna.

Pionir je uvijek zakon,najbolje rodi i najmanju vlagu ima.Sijeme je najskuplje ali je i najbolje,barem tako kod mene bude uvijek.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pioneer i de kalb. ja vise ne sijem nista drugo,s time da je de kalb prosle godine,u onoj katastrofalnoj susi dao 8 tona po rali,ili jutru.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Mozda je vec pisano o tome, ali ne mogu pronaci; jel zna netko koliko iz jednog kubika klipa ispadne suhog zrna kukuruza?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
ja budem sijao samo pioner. Ove godine sam skoro sve imao pioner jedino je bilo 4 kj. bc 572 koji me skroz razočarao tako da kod mene samo pioner ubuduće.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Mozda je vec pisano o tome, ali ne mogu pronaci; jel zna netko koliko iz jednog kubika klipa ispadne suhog zrna kukuruza?
Ako misliš sadašnji kubik klipa, i na proljeće izružđiš, dobit češ oko 300 kg zrna.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Možda bih ovo pitanje trebao postaviti u drugoj temi a može i ovdije. Mišljenja sam da je ove godine u krajevima gdje je kukuruz podbacio urodom za to veći krivac velika vrućina nego suša. Lanske sezone je bila veća suša (nedostatak vode u tlu) nego ove godine pa se kukuruz bolje držao nego ove godine. Bar ovdje kod mene. Volio bih čuti i mišljenje ostalih. Znači visoke temperature ili suša.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Mi smo s 62 ha izvršili 600 tona vlažnog kukuruza, prosjek vlage bio 31%, prodan po 80 lipa odnosno zatvoren dug, kupljeno gnojivo za pšenicu i kukuruz za iduću godinu i nešto će sjesti na račun. Rekorder je bio V74, slijede ga po prinosu N01, Y12, RWA DA Scipio i Matado, a najlošiji i vjerovatno nikad više neće na naše njive KWS Kitty s prinosom 5 t/ha, a dobio je sve jednako kao i V 74 koji je imao prinos preko 12.5 t/ha naravno vlažnog zrna.
Matijas gdje ste vi to dobili, u Lici, Slavoniji ili Podravini. Bilo bi lijepo da napišeš svoju pobližu lokaciju da se i drugi ljudi znaju ravnati kako postupati. Mislim da ovaj forum ima šire značenje od samohvaljenja.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Možda bih ovo pitanje trebao postaviti u drugoj temi a može i ovdije. Mišljenja sam da je ove godine u krajevima gdje je kukuruz podbacio urodom za to veći krivac velika vrućina nego suša. Lanske sezone je bila veća suša (nedostatak vode u tlu) nego ove godine pa se kukuruz bolje držao nego ove godine. Bar ovdje kod mene. Volio bih čuti i mišljenje ostalih. Znači visoke temperature ili suša.
Prosle godine u ovom kraju je bio sretan ko je imao tonu po jutru. Iskljucivi krivac je bila vrucina koja je osusila svilu i nije doslo do oplodnje. Svaka 5-6 stabljika je imala klipic. Ove godine je vrucina dosla kasnije pa je doslo do oplodnje ali naljevanje zrna je zaustavljeno pa ce zbog toga biti losija berba ili zetva.
 

tihomir-mf

Novi član
Tu od
11 Ruj 2012
Poruka
21
skinut je Dekalb 5143 i 5276 prinos je od 9 do 10,5 tona po rali, Bilogora
još nisam skidao Y12, čekam da se smanji vlaga, DKC je imao 28-30%
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Matijas gdje ste vi to dobili, u Lici, Slavoniji ili Podravini. Bilo bi lijepo da napišeš svoju pobližu lokaciju da se i drugi ljudi znaju ravnati kako postupati. Mislim da ovaj forum ima šire značenje od samohvaljenja.
okolica Slav. Broda, samo iznosim podatke o hibridima kakvi su bili, 5 t/ha kukuruza nije za baš neku pohvalu ako je ispravite me
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Matijas gdje ste vi to dobili, u Lici, Slavoniji ili Podravini. Bilo bi lijepo da napišeš svoju pobližu lokaciju da se i drugi ljudi znaju ravnati kako postupati. Mislim da ovaj forum ima šire značenje od samohvaljenja.
Konačno da ima netko isto mišljenje kao i ja..did ivo, već sam prije to napomenuo moderatorima da uvedu reda na forum u svezi lokacije, kako se nebi postavljala nepotrebna pitanja kao tvoje...međutim nema sluha u rukovodstvu foruma.. :mur:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
U mome kraju su većinom loši prinosi kukuruza.
Po meni je najveći krivac prevelike oborine tijekom zime i proljeća i ubijena je zemlja pa sada se jedva ore.
Kod mene je najbolji bio dekalb od branog do sada.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Mi smo s 62 ha izvršili 600 tona vlažnog kukuruza, prosjek vlage bio 31%, prodan po 80 lipa odnosno zatvoren dug, kupljeno gnojivo za pšenicu i kukuruz za iduću godinu i nešto će sjesti na račun. Rekorder je bio V74, slijede ga po prinosu N01, Y12, RWA DA Scipio i Matado, a najlošiji i vjerovatno nikad više neće na naše njive KWS Kitty s prinosom 5 t/ha, a dobio je sve jednako kao i V 74 koji je imao prinos preko 12.5 t/ha naravno vlažnog zrna.

Super ste ga prodali. Dali je to za zrno bilo ili za vlazni srot.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Evo i ja se uvjerio u price o dekalbu, na 2,7 ha ovrseno 32 tone kukuruza to je blizu 12 t/ha, iznenadio me RWA AXXO, sa 1,5 ha 18,5 tona, kako je krenulo bit ce dobro ove godine hvala dragom bogu, jos da se cijena iskristalizira bilo bi puno lakse....
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
sijao sam bc 572 i jako se razočarao. Stabljika visoka a mali klas. kao prinos odličan a ono šipak. prošle godine pajdaš mi dao duplo više nego sada bc 572.
i imao sam na puno parcela gdje stabljika nije imala klas svaki treči.sumljam da su mi podvalili staro sjeme. napominjem da sve njive uredno gnjojim stajskim gnjojem ovčjim. dobio prihranu kanom i ureom. i dva puta sam spricao travu.


ovo mu je bila promidžba:

Odlična kvaliteta zrna
Stabljika niža,čvrsta
Dugo zeleni listovi
Klip velik, privlačnog izgleda
Odlični urodi u grupi dozrijevanja
Tolerantan na sušu
Brzo otpušta vodu iz zrna u zriobi

a u biti se je bilo kontra onoga kaj su napisali.
jedio na jednoj parceli maloj sam dobio tonu zrna ali je ta parcela vrlo kvalitetna zemlja.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Koje brojeve Dekalb hibrida ste imali i kakve su vlage bile.
I kakva je agrotehnika bila za ovakove prinose?

Sve mi je bio 5276 samo sam do njega uspio doci na zalost, agrotehnika kao na svih 35 ha - 200 kg 0:20:30, 150 kg UREE, 250 kg 15:15:15, i prihrana 100 kg KAN-a, evo danas ovrsio jos 2 ha nabrao 24, 5 tone i ostalo jo vise pola bunkera cekamo prijevoz da dovrsimo jos 1 ha
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh