• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
sijao sam bc 572 i jako se razočarao. Stabljika visoka a mali klas. kao prinos odličan a ono šipak. prošle godine pajdaš mi dao duplo više nego sada bc 572.
i imao sam na puno parcela gdje stabljika nije imala klas svaki treči.sumljam da su mi podvalili staro sjeme. napominjem da sve njive uredno gnjojim stajskim gnjojem ovčjim. dobio prihranu kanom i ureom. i dva puta sam spricao travu.


ovo mu je bila promidžba:

Odlična kvaliteta zrna
Stabljika niža,čvrsta
Dugo zeleni listovi
Klip velik, privlačnog izgleda
Odlični urodi u grupi dozrijevanja
Tolerantan na sušu
Brzo otpušta vodu iz zrna u zriobi

a u biti se je bilo kontra onoga kaj su napisali.
jedio na jednoj parceli maloj sam dobio tonu zrna ali je ta parcela vrlo kvalitetna zemlja.

Ja bas imam suprotno iskustvo, svi su mi hvalili toga pajdasa i imao ga dvije godine i nikad vise.. ne podnosi susu nikako.. a 572 mi je super hibrid.. ove godine mi je na srednjim klasama zemlje dao cca 6 t po jutru uz 100 kg uree i 100 kg 3x15 pod tanjuracu, znaci minimalna gnojidba..
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Super ste ga prodali. Dali je to za zrno bilo ili za vlazni srot.

Zrno, prodali smo ga firmi s kojom radimo 6 godina, a ta firma je koperant Agrokoru. Kukuruz su kupovali samo od onog s kim su imali ugovoreno.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Izgleda da je ove godine to sve šaroliko. Na komadu od 1000čhv 572 mi je dao dva bunkera od četverorednog Burgonija ali je bilo puno polegnutih stabljika. Bc hibride sam sve ove godine sijao kao pošteni Hrvat, ali mislim da je ova godina zadnja. Čovjek ima 1ha Y12 i svi su kao jedan, stabljike čvrste i sve stoje u zraku.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Danas počeli kombajnirat Y12 prinos 12 t/ha.U silosima kapaciteti puni
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dali ima neko broj od Pavlaka iz Hrastovca,ali broj mobitela,pošto se nejavlja na kučni uvjek nešto izbacuje ko da je zauzeto,al opet nebi bio zauzet cjeli dan :fiery:
Ili ako znate neko ko odkupljuje kukuruz u zrnu na bbž ili može iu vpž samo da dobro plača :icon_fU:
Danas šogor kombajnirao kukuruz i na jednome jutru imao cca 9-10t zrna,bio je to pioneer ali neznam koji broj.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kod mene još se uvijek sirotinjski radi,počeli smo brati klip.strava koliko je još vlažan B-23,na ovom komadu što je pobrano,urod je nekih 10-15 % manji u odnosu na normalnu godinu,u donjem dijelu parcele se sadilo u blato a na jednom dijelu do šume ona vrućina odnijela urod,ali kad se sjetim prošle godine ,trebam biti zadovoljan ,samo od iduće sezone smanjujem FAO a Pioneer bude naj zastupljeniji kao i do sada
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nije daleko,ako mi nebi bilo daleko u hrastovac koji je iza garešnice,samo ako dobro plačaju reci neki broj telefona i sve se da dogovorit.
Ma imamo viška oko 2 i pol jutara kukuruza pa da odma u zrnu prodamo,jer niko neče u klipu.
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Ja bas imam suprotno iskustvo, svi su mi hvalili toga pajdasa i imao ga dvije godine i nikad vise.. ne podnosi susu nikako.. a 572 mi je super hibrid.. ove godine mi je na srednjim klasama zemlje dao cca 6 t po jutru uz 100 kg uree i 100 kg 3x15 pod tanjuracu, znaci minimalna gnojidba..

572 ove god zadavoljavajuće- prihrana KAN i folijarno urea 2 puta... kuruze ko pljeve :(y): - u kukuružnjaku nije bilo mjesta više....
 
O

ObrtPinter

Guest
Postovanje dragi poljoprivrednici :icon_razz:
Vidim da je tema jako aktualna.
Mi jos cekamo s kukuruzom, berba ce biti za 10ak dana, pa cemo vidjeti rezultate. :(nod):
Btw. Ukoliko je netko zainteresiran za susenje kukuruza u susari, neka se javi na PM. Kompenzacija u kukuruzu .Lokacija : okolica Djakova.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Nije daleko,ako mi nebi bilo daleko u hrastovac koji je iza garešnice,samo ako dobro plačaju reci neki broj telefona i sve se da dogovorit.
Ma imamo viška oko 2 i pol jutara kukuruza pa da odma u zrnu prodamo,jer niko neče u klipu.

Navodno da plača 1.03

Probaj na ovaj broj 043 / 533088
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
dado,otkupljuje ti u grubisnom granolio i poljocentar krizevci...cijena ti je 1,05kg na bazi 14% vlage i 5%loma - troskovi mlina, kod pavlaka nema tih odbitaka..nazovi jedne i druge da vidis kakvo je placanje..poljocentar navodno da dosta brzo placajua ako dajes kukuruz za kompenzaciju onda je 1,1 kn..dok granolio zahebava,barem je prosle godine..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Hvala Tinda
Zombi,čuo sam da u grubišnome slabo plačaju i da se čeka na novce,samo ako odkupljuju dvojica kao što si rekao onda bi mogli nazvat i dogovorit se. Hvala i tebi. Dali imaš broj telefona od mlina u g. polju,danas smo ih probali nazvat ali kažu da se taj broj nekoristi neki 485-029
 
Posljednje uređivanje:

tihomir-mf

Novi član
Tu od
11 Ruj 2012
Poruka
21
Koje brojeve Dekalb hibrida ste imali i kakve su vlage bile.
I kakva je agrotehnika bila za ovakove prinose?

5143 i 5276 DKC a agrotehnika je bila: 120 kg urea u jesen u brazdu, nešto stajnjaka, u proljeće 100 kg uree, 120 kg 15-15-15 u mašinu, 3 puta folijarna prihrana. Jednom Novalonom 20:20:20 i dva puta Novalonom 12:48:6 oko 2kg. govorim za ral :D
 

VjekoBis

Novi član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
28
U subotu i nedjelju iskombajnirano u zrnu 30 jutara / rali. Prinos ukupno 174,9 t. Vlaga od 20,1 do 21,8. Pioneer Y12 ca 6 t po jutru hektolitar 71, vlaga 20,1 i 21,8; KWS Kornelius cca 6,5 t po jutru, hektolitar 73, vlaga 21. Razočaranje je bio KWS Kassandras sa 4,8 t po jutru, vlaga 20,7 i hektolitar 66. Gnojidba 125 kg 7-20-30, 120 kg urea i 100 kg 15-15-15 + prihrana 100 kg KAN na jutro.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Danas sam čuo nekakovu čudnu priču o uvoznim buba marama i urodu BC hibrida koju navodno širi Bc Institut. Da li možda netko zna više o tome?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Neznam ništa o tome osim da kod sestre i još par ljudi u okolici prije nekih tjedan dva bila prava invazija buba mara :icon_winkle:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Bila i kod mene invazija tih buba mara prošli tjedan, a čuo sam i od dosta ljudi iz okolice priče o tome.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Navodno da su te buba mare u toku svilanja kukuruza oštetile svilu te da zato njihovi hibridi imaju puno jalovih stabljika. Malo čudno da im se sviđaju samo BC hibridi. Kažem ovu sam priču danas čuo iz druge ruke.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh