• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
a ja jedva dobio 3,5 bunkera na parceli nešto manje od rali....:icon_scratch:
prinos isti ko i lani,samo su sada bolji klipi...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
I to je malo podbacilo, ova kaj sam brao je isto nešto manje od rali i kad je bila lošija godina brao sam po 4 bunkera. Inače je išlo 5 bunkera ko od šale.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Malo manje od tone,oko 800 kg važe bunker klipa na t 40.Ja sam danas kombajnirao KWS 3381,vlaga 25,prinos dobar,nisam sve još pobrao pa neznam točno koliko bude na tom komadu.Vlaga je velika ali moram skidati jel mi svinje rade štetu.

I ja sam isto zbog divljih svinja ,ali y12 je vec dosta zrel dok ce N01 morat jos pricekati.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mi valjda krecemo drugi tjedan u bratvu,ako se vrijeme posloźi kak spada...kukuruz je zrel,mada su negdje stabljike još zelene,al ne pretjerano...
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Malo manje od tone,oko 800 kg važe bunker klipa na t 40.Ja sam danas kombajnirao KWS 3381,vlaga 25,prinos dobar,nisam sve još pobrao pa neznam točno koliko bude na tom komadu.Vlaga je velika ali moram skidati jel mi svinje rade štetu.

Bunker puni od tornado 40 važe 1.100kg u klipu provjeri ako nije istina :icon_super:
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Mislim da je potrebno razložiti čega to važe 1100 kg. Kukuruza, oklaska, vlage i komušine vjerojatno... Od tih četiri stvari jedino što se prodaje i ima kakvu takvu vrijednost je kukuruz i to suhi i zato ja računam da mi bunker berača SIP Tornado 40 nosi oko 500kg suhoga zrna kada ga u prolječe izrunim. Mislim da svaka druga računica nema nikakvog smisla :mur:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
A ko ga vrag puni do vrha. To možeš jedino ako ga posudiš od susjeda ili kuma da ga što prije uništiš. U svoj dobar gazda nikada neće gaziti do vrha.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bitno je onom ko bere sa manjim i slabijim traktorom po mokrom,berač+puna kibla kukuruza pa još i brdo pa da vidiš veselja.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ma daj, šta ti je, pa ferac sa tornadom 40 i sa punim košem, puca od snage još.. ak i zapadne u balto, sam se izvuče ;-)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da da puca al ne od snage nego negdje drugdje :icon_fU:
Bral je jedan čovjek sa tornadom 40 sa zetorom 7745 po blatu,pa da vidiš kaj je borba,a na kaj njiva liči posle,koda je masakar bil.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Vidim ismijava se što je netko pisao kako je radio, neka, a i ja budala što sam pisao uopće bilo šta, a čovjek uči dok je živ, tu se ne može ništa! Žalosno od vas! :(
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja nisam opče tebe ismijaval nego velim da kad su uvjeti loši da ferđo nije baš za berač inače da kad je suho i još da je ravnica super,malo troši i okretan je.:icon_thumright:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Kad je blato, blato je i ne radi se... Uteraj kaki hoćeš traktor u blato ako je gadno neće izaći sam nikako... U brdu ipak vladaju drugi zakoni fizike nego kod vas u ravnici.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
To abrikili,moj susjed kad namoći sa torpedom 75 dupljak i onaj sipov tornado KK berač ,puna kapa,a kakav je brijeg pitajte Šananu,ja mu pokazao krajolik,tako da je berba sa svime relativan pojam,najviše ovisi o terenu
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
nevidim tu neki razlog za ismijavanje,sve ovisi,o tvrdoči zemlje,tipu zemlje,i dali je jako mokro...ferac i t 40 kod mene po donekle suhom ide bez nekih večih poteškoča,kak ide to blati neznam,jer nisam imal prilike vidjeti i isprobati...
ali čisto sumljam da mu je svejedno
a pod brijeg to je čistamce druga priča...

fergo i nije baš mali potrošač dok je pod velikim opterečenjem,a kaj se tiče okretnosti,to prolazi jer je dosta okretan...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Istina, istina...sve ovisi o terenu.

Kod ajkule u kraju ne siliraju u velike bunkerašice prikolice jer su putevi takvi da mali ferac 539 jedva sam u brijeg izađe :)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
danas sam bral u zrnu 1,2 ha kukuruza lošijeg, vlaga 25% , na toj površini ubrano 14200 kg , uh a kak bude tek na super dobrim zemljama , pobrali bi i više al smo morali ić doma slagat heder , puko nosač od rakete jedan , i na kombajnu mi se sad nazadnje ftrgla lopatica od veternice
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
cestitamo :) :icon_pray::(happy)::icon_super: na koliko si sejao kukuruz tj na koji razmak, 25, 28cm???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
danas sam bral u zrnu 1,2 ha kukuruza lošijeg, vlaga 25% , na toj površini ubrano 14200 kg , uh a kak bude tek na super dobrim zemljama , pobrali bi i više al smo morali ić doma slagat heder , puko nosač od rakete jedan , i na kombajnu mi se sad nazadnje ftrgla lopatica od veternice
Kod mene je jedan čovijek na T 40 stavio 20 cola gume i kada je bila mokra jesen mogao je brati i to sa 533,malo čudno ali čovijek je radio usluge branja pa je tako i te godine brao,osobno sam ga gledao,tako da ima svega,negdje mali traktor može brati a negdje ni veliki ne može sa takvim berač.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh