• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Svaka je zemlja mjerodavna za pokuse. Nitko nema svu zemlju prve klase crnicu, koju čak ne treba niti gnojiti da bi dala vrhunske prihode. Čudi me jedna stvar na forumu. Svi imaju prinose 10, 12 i više tona suhog zrna po hektaru, a hrvatski prosjek proizvodnje kukuruza je manji od 5 tona. Ili je to slično onoj priči kada su penzioneri pričali koliko puta tjedno seksaju.

I meni to čudno kak svi imaju tak male prinose, a evo, ovaj tjedan kod ujaka silirali zrno u silose, doduše zrno s cca 30% vlage, prinos i više nego zadovoljavajući kakva je bila godina, na 10 000 čhv što je cca 3.5 ha bilo 52 tone zrna, odnosno 14,85 t na ha!! :icon_pray:

ako bi skinuli tu vlagu na onih standardnih 14 % još uvijek je to 12,5 t/ha.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja neznam kolko tona imam prinosa po hektaru nije mi ni bitno al s obzirom na godinu ja sam zadovoljan bit ce dovoljno za sve sljedeca godina ce bit bolja i malo veca povrsina pod kukuruzom!!
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ja isto neznam koliko imam tona po rali, većinu berem u klipu, a nisam nikad vagal prikolicu. Ove godine sam jako zadovoljan s kukuruzom, bit će je cca 30 % više nego lani.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
lani sam gledao kukuruz i bio sav sretan kako izgleda iako je bila suša. Kako je cjena bila dobra racunao sam ako bude oko 8 t po ha gladim bradu. Kad je došao kombajn za zrno i pobrao jedan dio raspolozenje je naglo splasnulo. Na kraju ispalo oko 4t na ha pa ove god i ubuduce se neveselim i nepravim racunicu dok nebu gotovo.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja sam na 1.8 ha ili na malo više od 3 rali dobio 13 koševa Y12 sa tornadom 40 sad koliko je to tona ne znam.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Danas pobrao jedan komad od 1500 čhv i dobio jedva dva bunkera od SIP EKO 3500. Nikad manje i nikad do sad od kad ja pamtim nije bio lošiji kukuruz, slobono mogu reć da mi je tu podbacio barem 60%. Inače sijan je BC462, sa dohranom i kasnije je išla dohrana prek lista.
Evo ovo je sve kaj je dobiveno
 

Prilozi

  • 20130926_180955.jpg
    20130926_180955.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 398

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Danas pobrao jedan komad od 1500 čhv i dobio jedva dva bunkera od SIP EKO 3500. Nikad manje i nikad do sad od kad ja pamtim nije bio lošiji kukuruz, slobono mogu reć da mi je tu podbacio barem 60%. Inače sijan je BC462, sa dohranom i kasnije je išla dohrana prek lista.
Evo ovo je sve kaj je dobiveno

Kaj je kod vas bila tak jaka suša? kod mene svi imaju odlične kukuruze, jedino je krajem 8 mjeseca bio malo sušniji period, dok je kod mene prošle godine bila katastrofa, sad je na cca 1300 hvati bilo skoro 7 bunkera od dvorednog burgona.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Bc 462 bi trebao imati manji prinos ali je zato kvaliteta neupitna. T40 kad je pun bunker ima oko tonu klipa. Lani sam imao prepucavanje sa jednim iz sela i skoro svadu pa se na kraju ispricavao da nije znao da toliko ima.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ovdje je bio problem u sjemenu, kad se posijalo nije uopće jedan dio niknuo van. Poslije smo tražili sjeme u zemlji i našli smo ga ali je bilo iznutra šuplje. Inače dosta ljudi u okolici se žalilo baš na taj tip, neki su i ponovo preoravali i kupovali drugu vrstu kukuruza. Imam još jedan komad od 1 rali gdje smo posijali prošlogodišnju kukuruzu i tu je išla samo dohrana preko lista i ovako na oko bi prinos trebao bit barem 50% bolji od ovog BC-a.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Nije ni ova godina puno bolja od prošle, bilo je dosta vlage na početku, al su one vrućine ostavile trag na kukuruzu, pogotovo na pješčanim i šljunčanim zemljama, urod je jako različit. Ja dnevno berem po pol rali, i sretan sam kad napunim prikolicu, idu 4 kipe od T40
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,313
Kod mene juče pobran jedan komad.
Urod ko u zadnje dvije godine zajedno, ja zadovoljan.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Na pola rali 4 bunkera ? :(y): Kod mene kad budu 3 bunkera na pola rali nemam kud sa kuruzom
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
U subotu sam bral jednu zemlju Osječki 430 kukuruz, i na 700 čhv bila puna prikolica na vrh, znači, 6,5 kubika klipa, al teško da bum to več gdje napunil, jučer na pol rali malo više, a prekjučer 3/4 prikolice na pol rali. Inače kad su dobre godine bile, na večini zemlji, koje su duge oko 200 metara, bralo se 4 reda i kipa bila puna, a zemlja ima 22 reda, znači, bilo je malo više od 5 punih kipa na pol rali, a nekad nisam ni 4 reda uspel pobrati, pa se eto po tome ravnam.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja danas brao 1 jutro(ral) skoro 9 bunkera (berač T 40) al na parceli koju sam prošli tjedan brao je bio bolji kukuruz, a koliko je bilo ne sjećam se..
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Kod mene prinos oko 6t/k.j ili 9.4/ha. klipa...e sad koliko bi to bilo zrna???
Inace kukuruz je bio pri branju pre suh i dosta se runio,klipovi su manji jer sam sijao ranije sorte,kazu da manji klipovi daju vise zrna neg veliki,znaci prikolica sitnijeg klipa ce dat vise zrna nego ista takva prikolica velikog...e sad???
Sve u svemu nisam bas zadovoljan,onih.1.5mj. suse je ucinilo svoje al opet u uspored i s proslom godinom...
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Daj mi recite koja to sorta daje 9 bunkera po rali? Nekad sam išao uslužno brat i vidio sam svašta ali nikad kod nikog nisam mogao nabrat više od 6- 6.5 bunkera sa Eko3500.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
puno tu ovisi i o zemlji, gnojenju, vremenu..A koja je sorta to bi morao pitati oca, on bolje pamti te stvari od mene, al to je jedno od najskupljih sjemena bilo kada smo kupovali..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Daj mi recite koja to sorta daje 9 bunkera po rali? Nekad sam išao uslužno brat i vidio sam svašta ali nikad kod nikog nisam mogao nabrat više od 6- 6.5 bunkera sa Eko3500.

Mooora bit jako dobra zemlja i dobro gnojenje, mi imamo ove godine po rali 16kubika klipa, di nije bilo nikakvih štetnika, npr crv i svinja, a bilo je i godina kad je bilo i oko 20 kubika i to M34, kojeg ove godine nisam uspio nabaviti...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam na 1.8 ha ili na malo više od 3 rali dobio 13 koševa Y12 sa tornadom 40 sad koliko je to tona ne znam.

Malo manje od tone,oko 800 kg važe bunker klipa na t 40.Ja sam danas kombajnirao KWS 3381,vlaga 25,prinos dobar,nisam sve još pobrao pa neznam točno koliko bude na tom komadu.Vlaga je velika ali moram skidati jel mi svinje rade štetu.
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh