• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
nez kud svi žure s berbom, ja sam sijao pioner 9916, upitno jel i za 2 tj još bude bio za brat, sijano oko 1. maja

Pa nema žurbe, koji je zrel bere se, samo ako dođe kakav vjetar će se izlomiti, imam još nekoga koji je zelen, al taj čeka još, sad se bere samo koji je zrel! Na oštrijim zemljama je gotov i bere se već neka 3 tjedna.. Prije je bila najbolje berba oko 10.10. a sad se to sve pomaknulo, bila bi i ranije da nisu došle kiše, mi prošle godine berač krajem 9. mjeseca spremili nazad u šupu, ove godine će ipak biti nešto malo duže..
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Mi brali prije par dana,kukuruz prezrel i dosta se runio,trebalo ga je brat jos prije dva tjedna.Radi se o ranijim sortama Fao grupe 350....
I da,ipak ovo je Slavonija,kod nas sve ranije,sto dalje sve ekstremnije...:s:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Jel zna netko po kolko se bere uslužno sa jednorednim beračem? 1ral po kojoj cijeni bi išla?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Mislim da bi ova cijena od 550 KN/ral bila realna. Pitali me neki ljudi za branje pa da im znam reć jer nisam par god. nikome uslužno brao pa sam malo ispao iz igre.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Mislim da bi ova cijena od 550 KN/ral bila realna. Pitali me neki ljudi za branje pa da im znam reć jer nisam par god. nikome uslužno brao pa sam malo ispao iz igre.

kod nas je po 600kn
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Jel zna netko po kolko se bere uslužno sa jednorednim beračem? 1ral po kojoj cijeni bi išla?

ja nejdem ispod hiljade kn, nije mi se za silu zaebavat u tuđem sirku i ambroziji za manje, a i litra goriva je 10 kn, radni sat na zetoru 6 kn, itd....
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kod nas jednoredni po 750-800kn, a bourgoin s frezom 1000kn, ako se kom žuri da makne kukuruz i ima toliko prikolica :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ne znam, nisam nikada brojao, sve je tvornički, ništa nije dirano..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ne znam, nisam nikada brojao, sve je tvornički, ništa nije dirano..
A zašto ne digneš kljun ili heder kako to tko zove pod klipove,ovako hoče sastrane pasti koj klip,zato je napravljen tako.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Jel zna netko po kolko se bere uslužno sa jednorednim beračem? 1ral po kojoj cijeni bi išla?

Kod mene je 500kn

A zašto ne digneš kljun ili heder kako to tko zove pod klipove,ovako hoče sastrane pasti koj klip,zato je napravljen tako.

Tako je jer ima izlomitog kukuruza pa da pokupi te klipove koji su dolje niže, ako se ide točno da red ulazi u sredinu nema da će klip ispasti sa strane
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Jel zna netko po kolko se bere uslužno sa jednorednim beračem? 1ral po kojoj cijeni bi išla?

meni je lani brao dečko sa jednorednim nešto manje od rali za,mislim da je bilo oko 350-400 kuna...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Kod mene je 500kn



Tako je jer ima izlomitog kukuruza pa da pokupi te klipove koji su dolje niže, ako se ide točno da red ulazi u sredinu nema da će klip ispasti sa strane

E to mi je bilo gadno brati,moraš heder pustiti na naj niže da kupi tu polegnutu kuruzu a ovi odozgora znaju sa strane padati.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Od 2000 godine kad sam kupio novi berač i počeo s 350 kn po rali, do danas je došlo do 550 kn. S time da sam isfiltrirao mušterije, te je ostao mali broj koji imaju uredan kukuruz i uredne su platiše, :icon_super:
Jučer jednom brao koji je "uprskao" Sorgum-packom, stabljika narasla do 1 metra i tak ostalo, a klip??? na 3/4 jutra tri bunkera.Tak da sam projurio s 1.brzom.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ne znam, nisam nikada brojao, sve je tvornički, ništa nije dirano..
Šima kak tvornički..ja sam te čelične prste dobio u okrugloj kutiji i sam sam ih stavljao u one rupe na valjcima. Možda je sada zato puno skuplji jer su sami stavljali??? Moj je 2000 došao sadašnjih 6500 eura. Tornado 40.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja sam negdje 95. koliko novaca ne sjećam se...samo smo stavljali onu jednu stranu od hedera, bunker pomicali i to je to, al to sve zbog transporta...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh