• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
788
Čudi me za Jurekove da su slabo platili. Na oko su baš dobri bili. Ovi Syngentini, posebno jedan, je loše zgledal.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
jel može malo više informacija o lokaciji pokusa terenu i koji je razlog tako malih prinosa jer svaki pokazatelj daje više mogučnosti za dobru procijenu kada i po koliko prodati.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Okolica velike gorice. Navodno lagana zemlja.
Gospodina cerovskog iz videnja poznam.
U tom kraju su u 8 mjesecu dosta izgorili kukuruzi...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
jel može malo više informacija o lokaciji pokusa terenu i koji je razlog tako malih prinosa jer svaki pokazatelj daje više mogučnosti za dobru procijenu kada i po koliko prodati.
9
Cerovski je imal pkus izmedju Buzina I Gorice a Spicic u Micevcu. Zemlja je jako porozna sa slojevima sljunka pa su kukuruzi u 10 dana 40+ stupnjeva izgorili od vrha prema korjenu. Ranije FAO grupe su dale bolje prinose jer su ranije napunile zrno. Posebno dobar se pokazao Kassandras FAO 370 koji je prvi poceo uvijati listove od vrucine pa sam od njega najmanje ocekival ali kombajn je pobio moju tezu!
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
279
mislim da ono nije mjerodavna zemlja za pokuse, to je šljunak i čim malo sunce zaprži samo se posuši.. do 6-tog mjeseca je super i ona dalje problem..
trebali bi preseliti pokuse bliže k Savi, vjerujem da bi prinosi bili i dvostruko veći od ovih..
imam i ja kws-a i super je prinos, i dobro podnosi sušu samo ne na šljunku...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
zašto nije mjerodavna pa i tu zemlju treba zasijati pa sad ljudi znaju što im je bolje .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
zašto nije mjerodavna pa i tu zemlju treba zasijati pa sad ljudi znaju što im je bolje .

Tako je..Kod mene je večina takve zemlje i onda kad nekome kažeš da si dobio 5-6t/ha kukuruza vele nisi dao dosta umjetnoga,nisi dobro posijao,i takve stvari a ubiti večina nezna kakva je to šljunčana zemlja..

Na "finim" zemljama je najlakše radit neke pokuse i onda su dobri prinosi večinom,ali treba gledat i da se pokusi rade ne "lošim" tlima..
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Tako je..Kod mene je večina takve zemlje i onda kad nekome kažeš da si dobio 5-6t/ha kukuruza vele nisi dao dosta umjetnoga,nisi dobro posijao,i takve stvari a ubiti večina nezna kakva je to šljunčana zemlja..

Na "finim" zemljama je najlakše radit neke pokuse i onda su dobri prinosi večinom,ali treba gledat i da se pokusi rade ne "lošim" tlima..

Upravo tako...cilj nam je dobiti što je moguče više rezultata za regiju ili mikroregiju!
Ovi pokusi koji su sad skinuti su na takvoj lošijoj zemlji i to je njihov rezultat kojeg če gledat onaj farmer koji ima takvu zemlju ili če bolje razmislit da se na takvim zemljama orjentira na ozime kulture npr. uljana repica.
Ima na tom području još KWS pokusa koji če dati daleko bolji rezultat ali ti kukuruzi još imaju vlagu oko 30%.
Kolege su bili prošli tjedan u Somboru na danima polja kukuruza navodnjavanog kap po kap.....vlage 25-35% i prinosi 18 tona suhog zrna(14%)/ha...to je pokus koji pokazuje genetski potencijal određenog hibrida....dobro je imati i takav pokus ali mislim da je jednako važno imati i ovakove pokuse po regijama!
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
ja gledano u polju na kws3381 s jedne rali ocekujem prinos ood 5500kg zrna
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Na preporuku savjetodavaca iz. Kws-a i Pioneera za pjeskovita tla i za moje podrucje posijao na istoj tabli kws 2376 i pioneer 37y12,oba iz
Fao grupe 350.
Priprema,gnoidba,sijetva sve obavljeno jednako i za jedan i za drugi....
Rezultat:pioneer potpuno nadmasio kws,puno bolje podnijeo susi,duze ostao zelen a o prinosu da i negovorim...Prvi put ove godine sijao kws,velika ocekivanja a rezultat podosta podbacio.Nebudem ga vise sijao!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
I dalje berba traje, samo sada bere IMT 549!
r7l7.jpg
[/URL][/IMG]

gn8n.jpg
[/URL][/IMG]

ibga.jpg
[/URL][/IMG]
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,691
nez kud svi žure s berbom, ja sam sijao pioner 9916, upitno jel i za 2 tj još bude bio za brat, sijano oko 1. maja
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Zrno je tvdo jos se bude posusilo u kukuruznjaku ili dozrijalo u bacvi ko silaza a i moro sam jer na nekim dijelovima mi je klip poceo padad na zemlju a i zato sta beremo svaki dan popodne po par sati kad ja i kum dodemo s posla!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja još ni ne razmišljam o vađenju berača i švrljanju po njemu....mi tek sljedeči tjedan krečemo sa silažom...:)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
Ovako zuti kao na bučinoj slici su kod nas bili prije mjesec dana. Vrsilo bi se do sad samo vlaga jos velika. Jedino ko je presijavao moze se nac zelenog lista.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,591
Mr.Šima,super čist ti je kukuruz....:icon_thumright:
ja krećem drugi tjedan sa berbom,klipovi se već poklopili,a kukuruzovina sva suha,ni trunke zelenoga...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja još 2 rali i gotovo, 3 smo maknuli, kukuruz je dotzrijao za branje beračom...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh