• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba-žetva kukuruza 2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

KAMIKAZA

Novi član
Tu od
5 Pro 2010
Poruka
24
Moja sva kuruza ode van kroz svinje pa se može nešto i više zaraditi nego da se prodaje u zrnu.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
logično mi je računati s najmanjom mogućom opcijom. sve što bude više, bit će više i dobiti. zemlja je dosta dobra, ulaganja su minimalna (ove godine nije bilo ni kultivacije, a prihranu najčešće ne radimo, tj ili osnovna ili prihrana). sijano je rijeđe, na 27 i 30, ali svaki je bacio po dva klipa, neki i tri. ma, koliko god bude, bit će dobro. sijačica mi je ove godine dosta pomogla, siješ kako i kad hoćeš, nisi o nikome ovisan, mislim da sam zatvorio proces proizvodnje kukuruza, ali iduće godine ga ne mislim sijati više od 2 jutra i to ako stari ostavi 2-3 krmače.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
logično mi je računati s najmanjom mogućom opcijom. sve što bude više, bit će više i dobiti. zemlja je dosta dobra, ulaganja su minimalna (ove godine nije bilo ni kultivacije, a prihranu najčešće ne radimo, tj ili osnovna ili prihrana). sijano je rijeđe, na 27 i 30, ali svaki je bacio po dva klipa, neki i tri. ma, koliko god bude, bit će dobro. sijačica mi je ove godine dosta pomogla, siješ kako i kad hoćeš, nisi o nikome ovisan, mislim da sam zatvorio proces proizvodnje kukuruza, ali iduće godine ga ne mislim sijati više od 2 jutra i to ako stari ostavi 2-3 krmače.

pa to je onda zemlja ko u rajskom vrtu! ja mogu bez brige postici 7,5-8 tona po rali u bilo kakvim uvjetima,ali uz 300kg 15-15-15 i 100kg kan-a u prihrani, te kvalitetno sjeme i zastitu... a kad je cijena u berbi ispod 1,20kn, kukuruz se suši i sprema, prodaje na proljece, zato uvijek ima od njega neke koristi,samo još fali površine...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,704
Kada se spominje cijena kukuruza svi zaboravljaju na cijenu pribrojiti i poticaj koji je ove godine za prošlu isplaćen oko 1600kn. Na par hektara se to ne vidi bog zna kako ali na veće površine vidi se. Da je sve tako loše ne bi bilo toliko novih traktora i drugih strojeva. A što se tiče prodaje treba malo sačekati da se stvari slegnu, vidi urod pa onda prodavati.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@gogo, ja ne berem u klipu. a 10-ak t/ha je sasvim dovoljno. gnojidba je bila ove godine 100 kg 15-15-15 i 75 kg UREA-e po jutru. a kad krenem orati kukuružnjak, vidit ćeš kakva je zemlja, polovica kukuruza je sijano na crnici, prošle godine smo imali na parceli pored tri trotonke kukuruza, s time da je 7-8 redova bilo u vodi i da mi je par redova netko prije mene obrao. prošle godine je rađena samo prihrana KAN-om i to je to.

@did ivo, ja nisam dobio poticaje za ovu godinu, a sumnjam da ću i za iduću, dida je bio bolestan, pa nije prijavio u referentnoj godini, a kad sam ja išao prijaviti za ovu, rekli su mi da neću dobiti do iduće ništa. obećali su mi dati novu karticu za plavi, jer su didi prije par godina rekli da mu to ne treba. naravno, nisam ni to dobio. sad čekam da mi odobre poticaj za samozapošljavanje, a pitanje hoću li i to dobit.

@kawasaki0201, to ti je kombajn za rižu, samo je adaptiran za kukuruz. čak se i oni mali, trotočkaši, mogu adaptirati za krunjenje :)
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
mali ti je to prinos, 4,5t/jutro. :) ili je to samo ove godine? ja sam zadovoljan ako mi s jutra kukuruza ostane 1000kn čistog, i da imam 25 jutara,to je 25 000kn,nečija godišnja plača,a sve skupa imaš par dana efektivnog rada na toj površini,i ne prolijes ni kap znoja,ako je mehanizacija neki minimum...

e gogo da je to tako sijao bi i ovaj naš ministar jakovina da se zaradi a ne prolije ni kap znoja treba obradit 25 rali
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
e gogo da je to tako sijao bi i ovaj naš ministar jakovina da se zaradi a ne prolije ni kap znoja treba obradit 25 rali

sa dobrom mehanizacijom je problem obradit,posijat i pobrat 25 rali?
ili mislis na troskove obrade? to je uracunato.
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
25 jutara nije problem ni sa malo slabijom mehanizacijom... kod nas je jedan do skora radio oko 40 jutara sa malim fergusonom :(clap):
Sada se pojacao sa ursusom 355 :icon_anal:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa nije problem... nek traktor ima malo bolju kabinu,hidrovolan, par odgovarajucih prikljucaka,i nema ljepseg posla na svijetu!
ali odosmo u off...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Gunjo, kolega : reci ti njemu da bi mu bilo bolje da je ostal na ferđi :eek::
Jeli prodaje tko u klipu i po koliko ?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
danas mjerio vlagu,kws grupa 300 29% vlaga,kws grupa 400, 31% vlage, neznam tocno nazive jer ce biti tek iduce godine u prodaji,ali eto,nadam se da ce ovo lijepo vrijeme barem posusiti zrno na 24%..
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ma kaj bi bil problem delati 25 rali to je milina od posla,nismo ni svjesni kak nam je dobro.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Vec dva dana pomalo berem, i mogu vam reci da su se njive tako presusile da izgleda kao da kisa nije pala mjesecima, a i kukuruz je naglo dozrelio, barem kod nas..
Danas sam brao cijeli dan, i po onoj suncini i bilo je dosta smeca u bunkeru.. Sad iducih dana nastavljam malo nocna smjena, pa valjda bude cistija kukuruza..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Ja sutra idem brati Y12, već je dosta zrel i klipovi hoće odpadati iako se još nisu objesili...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh