• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba-žetva kukuruza 2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Ja sam dosad imao najveći prinos 7 bunkera po jutru.. I tako sam dobio i Y12, ali je bilo štete od vode.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Prek jučer sam brao kukuruz iznenadil sam se prinosom pioneer N01 2 puna bunkera na 0,10 ha jako sam se iznenadil i nije bilo ni puno perušina u bunkeru iduče godine ču i ja nešto pioneera posijat za probu..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,703
Svi pišu o nekakovim punim bunkerima, ko da su svi bunkeri iste zapremine. Nije isto bunker od vučenog berača, dvorednog ili višerednog samohodnog. Baš se u to puno ne razumijem, ali mislim da u bunker od četverorednog berača idu bar dva od vučenog.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Pa kako to kolega?? Ti si sijao i 20 dana prije mene. Ja sam ovog sijao 9.5, a brao sam ga jer je fao 300 i ako ga ostavim da se osusi stabljika onda se puno kruni. Ako je dovoljno suho, možda i ovog vikenda budem nešto brao :).
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
I video uradak kako Zekan vuče Tornada :):
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=BJM5BmeQWvQ&feature=youtu.be[/YT]
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Ivek..nije v redu jer nisi napisal vlagu, a sigurno nije bila 14% kak se mjeri standardni prinos po hektaru.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
zato sam je ja mjerio danas... 34% :D: veselo. nema vršidbe sigurno još mjesec dana. barem će biti vremena da skupim jumbo vreće...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Eto baš čekam da se malo raspišete o vlagi, ja sam nosio 1 klip koji je bio onako suh na oko, i iskrunimo ga i stavimo u vlagomjer pa pokaže 25,8. Kukuruz grupa 400 sijan 1.4. Ništa, pobral sam ga u klipu. Koliko sam imal prilike vidjeti tako vlažan kukuruz 26% se plača 50 lipa za kg.. Sad se već skoro sve bere u zrnu, izgleda da će berba u klipu uskoro otići u zaborav..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
a kako i ne bi, tri puta ga preko ruke prebaciš, polovicu daš miševima i namnožiš si leptirica, a još se duplo više navozaš u žetvi... ovako ga odvezeš u sušaru, iskipaš di možeš i to je to, nema komušanja, dizanja, mobe, runjenja, hrpe kučenja...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,573
Ja sam prije nekoliko dana nosio Pajdaša, sijan 5. 4., 19.5 % vlage
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Blizu mene ima jedan lik,sadi od 25-30 rali kukuruza,ima svoj Burgon,sve bere u klipu,ima ogromne kukuruzane,sve si je pojednostavio ,ručnog rada ima za ne spominjat,od utovara do krunjenja,ali ono što je najbitnije.3-4 mjesec on je svoj kukuruz riješio i po 10 % većoj cijeni od ovog sušenog u sušari
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@oficir, jako puno. s 24% je oko 220 kn/t, a i tu te odere. bolje ga ostavit malo duže, pa ovršit kad padne ispod 24%.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh