• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bertolini kultivatori...

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
Nista Grofe rano sam se obradovo :D procurilo opet, klize lamele u korpi ka ta stvar sto se salis :) .Moram opet raspklat da nadjem razlog
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ajde malo poslikaj to gde je semering da se vidi. najverovatnije unutrasnja mera semeringa je malo sira i prolazi ulje. namenski semering ide verovatno. i kod mene na hondi je za pola milimetra uzi od standardnih pa zato i kosta 10 puta vise. samo fabricki pasuje. verovatno je i tu slucaj. slikaj taj deo menjaca gde je semering i osovina pa cemo videti sta je tu otprilike.
 

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
ajde malo poslikaj to gde je semering da se vidi. najverovatnije unutrasnja mera semeringa je malo sira i prolazi ulje. namenski semering ide verovatno. i kod mene na hondi je za pola milimetra uzi od standardnih pa zato i kosta 10 puta vise. samo fabricki pasuje. verovatno je i tu slucaj. slikaj taj deo menjaca gde je semering i osovina pa cemo videti sta je tu otprilike.

Vica, Semering podrobljen oso iglicasti lezajna onom glavnom sto izlazi iz mjenjaca ,lezaj sam pronaso al sad problem semering jbg
30-36-5 obiso sam danas ni sam neznam kolko kilometara gdje god udjem i kazem mjere svi odmahuju glavom Nema.Bio kod neke firme proizvode semeringe nece covjek da napravi jbm semering, sto bi uzeo ono kuciste gdje staje lamele pa kod tokara prosirio za vecu dimenziju nema prostora ,i tak jbg sve je dobro dok nedodju kvarovi,svi ovi sto prodaju dijelove za traktore i motokultivatore kod svih pise zastupnik Bertolinija ali Bertolinija one kosacice na 3 tocka jbg :)
Zvao sam SKF i trazio rekli su poruciti sad mi ostaje sacekat par dana da vidim ocel doci :( pa cemo vidit jel uzrok bio iglicasti lezaJ a jeste sigurno
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako je lezaj na spojnickoj sto ide ka kvacilu nije ni cudo da je i semering otisao.on je fakticki i ponistavao luft na lezaju dok se nije poderao. lezaj drzi osovinu u centru a semering je onda zadihtuje. ako nepronadjes videcu kod nas dal ima. ima u mitrovici specijalizovana prodavnica samo za lezajeve i semeringe i kaiseve. skoro sve imaju ili ako igde ima poruce. e sad jedino dostava do tebe je problem
 

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
ako je lezaj na spojnickoj sto ide ka kvacilu nije ni cudo da je i semering otisao.on je fakticki i ponistavao luft na lezaju dok se nije poderao. lezaj drzi osovinu u centru a semering je onda zadihtuje. ako nepronadjes videcu kod nas dal ima. ima u mitrovici specijalizovana prodavnica samo za lezajeve i semeringe i kaiseve. skoro sve imaju ili ako igde ima poruce. e sad jedino dostava do tebe je problem

Ako mi SKF ne nabavi ,samo mi dostavi adresu ovde imaju ovi sto rade tamo u Afganistanu pa slijecu u Beograd imam frendova dosta pa mogu uzet a u krajnjem slucaju eto Beograda samo treba dan odvojit ,prosle sam godine bio na sajmu sljive tamo
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja sam blizu same granice sa bosnom blizu bjeljine .oko 25km. a prodavnica je na samom ulasku u sremsku mitrovicu. ionako moram ici i ja po semering i lezaje za menjac vladimirca pa cu pogledati. 30-36-5 su ti mere . jel to pise na semeringu ili si merio
 

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
ja sam blizu same granice sa bosnom blizu bjeljine .oko 25km. a prodavnica je na samom ulasku u sremsku mitrovicu. ionako moram ici i ja po semering i lezaje za menjac vladimirca pa cu pogledati. 30-36-5 su ti mere . jel to pise na semeringu ili si merio


pa jbt vica ja sam iz Kalesije :) a u Bijeljini sam 7 puta najmanje u godini i hvala ti na brizi evo naso sam 30-37-5 pa odem u ponedjeljak tokaru samo milimetar skine i bice ok :)
Juce bio kod kod jednog pravi manzete i gume neke kaze ja ti to napravim za 120 eura :? si ti reko normalan mogu i u italiju otic za te pare :)a danas kupio 3 ova semeringa za 10 Km

Cujemo iza ponedjeljka i hvala ti jos jednom
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja sam pre ziveo u krupnju i imali su dvojica brace iz kalesije. imaju kucu u krupnju pa su vec odavno u austriji .znam priblizno gde je kalesija ali nisam bio u njoj. svud okolo sam bio . blizu je zvornika znam ali nisam dalje isao u tom pravcu.
 

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
Sve sam evo napravio sklopio prva tura stajnjaka ko zmaj ide jbg,drugu natovario do pola puta i lamele opet proklizise nemogu budem pametan jbg,nov iglicasti lezaj,nov semering i nov lezaj sto ide iza iglicastog jbg ja ovo nediram vise vozacu ovako pa more bit sta se ulje stegne jace ili cu pomijesat totmasti pa ubacit,jos cu probat i nove lamele stavit imam ih zapakovane staje mada su i ove nove :(
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dal se lamele nisu namastile predhodno kad je propustio. trebao si ih benzinom oprati ,osusiti pa grubom smirglom malo osmirglati kao i zamajac i potisnu plocu.ili da nisi presuo ulja. ubaci pola litre manje nista mu nece biti. podignu ulje zupcanici sa dna uvis uvek. ili si ostetio semering kad si stavljao. stvarno neznam sta reci
 

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
Evo me vica upravo sam usao u kucu rasklapo. Sve ama bas sve staju na mjestu semering nije taknut nikakvog lufta nema, sve sam rasklopio, i sve ok,sad sam prilikom sklapanja koristio i tecni metal ,lagano nanosio i briso krpom tako da se gotovo i nepozna korpu sam opro benzinom i nove lamele ubacio i kad sam stavio poklopac korpe od slaufa,tecnog metala i opruge iz starog semeringa sam napravio i to sam zalijeio preko poklopca tako da je naleglo na pogonski onaj sto ulazi u lamele. Sad i ako bude opet da prolazi iz mjenjaca prema korpi nebi trebalo uci u lamele .
Nisam nista palio nek stane jedan sat pa cu otic do mraka bacit 2 ture da vidim,ako budem mogo snimim :)
 

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
Sretan 1 maj :), nemogu se snadjem jbg nisam na youtube usao od 2008 godine sad promijenili nmg upload video :) iso sam 2x kako ubacim u 4-tu od kuce do u njivu tako i nazad nema kapi ulja da izlazi,izgleda da sam uspio :) Zmaj ide opet .
Jos jednom vica i grofe hvala na savjetima a tebi vica svaka cast ,sta znas mozda put nekad nanese pa se i upoznamo :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e dobro je kad proradi kako treba. i ja moje traktorce raskopavam pregledam ,doradjujem .kad zavrsim bar da bude spreman za akciju. eno ga na temi vladimirac t25. srecan i tebi praznik kao i svim clanovima. valjda ce doci malo bolje finansisko vreme pa cemo se sresti. ako budes prolazio preko pavlovica mosta navrati usput sam
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699

evo malo da se vidi kako naš kolega GROF osim prime vozi i bertolini...vidim posla ima dosta al sa dobrim strojem posao je lakši...pozdrav u LIKU i naravno pozdravljam sve ljubitelje i vlasnike ove opake naprave zvana BERTOLINI:drink::drink:
 

rumster

Član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
47
Ma bertolini je stvarno opaka masina,kad je ispravan :) a najvise mi svidja sto su im uredili kardan na prikolici ispod nogu zasticeno ko bombona :D.
Kad se vec javljam znal tko zasta sluzi ona rucica na prikolici ima naprijed nazad,ja vozio malo onako malo onako nema razlike prilikom vuce tereta, neznam nisu je valjda stavili kao sto meni jednom rekose za keddy, Ovaj 5-ti kocioni je dzaba stavljen tu treba ga ukinuti :D
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Evo ja danas malo u sijeno isao

jeli ovo sa zadnjim pogonom bertolini... odnosno pogonom na prikolici sa diferencijalom
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Imao sam Bertolini 314/7 sa pogonom na prikolici i moje misljenje je da je to najbolji od svih:icon_thumright:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ispričavam se u ime uredništva zbog problema s temom, no evo tema vam je tu na raspolaganju, pa izvolite :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh