• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bertolini kultivatori...

G

GROF

Guest
Evo malo dodatka i nove teme od mene!.-

img0468o.jpg


img0466e.jpg


img0465y.jpg


img0469c.jpg


img0471nlp.jpg


img0472r.jpg



Na slikicami moj veliki prijatlj Črnačar i moja malenkost sa mojom frezom BERTOLINKOM u akciji frezanja zemlje za krompir, ma divota polja!, polje ko u ravnoj Slavoniji, a nigdi nikoga da ga obrađuje., osim po nekog zanesenjaka koji voli svoju Liku!, i kad nije u Liki!, Lika! je u njemu….
., aj Bog!, čitamo se ...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Evo malo dodatka i nove teme od meme:





svaka tebi čast brate,kapu skidam.toliko entuzijazma i pozitivnog domoljublja se rijetko čuje u zadnje vrijeme,ili vrime kako se i kod nas veli :partyman:
 
Posljednje uređivanje:

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Na slikama su moja malekost i moj veliki prijatlj Črnačar sa mojom frezom BERTOLINKOM u akciji frezanja zemlje za krompir, ma divota polje polje ko u ravnoj Slavoniji, a nigdi nikoga da ga obrađuje, osim po nekog zanesenjaka koji voli svoju Liku, i kad nije u Liki Lika je u njemu….[/QUOTE]

Šaljem Ti pozdrav moj cjenjeni forumski prijatelju GROF u tvoju Liku .Čim vidjeh te slike sjetih se 90ih kad sam Liku gledao sa respektabilne planine Velebita i sjećanja naviru.
Motokultivator je dosta rjedak kod nas.Prije je BERTOLINIja bilo podosta i to nekoliko modela.Neki modeli imali su BERTOLINI petrolejski motor.Ostali LOMBARDINIja i RUGGERINIja .Ja osobno imam 3 modela neki dan sam i sa trećeg skinuo motor i zavukao u šupu iza dua TVa. Sad će čekati ljeto da uhvatim vremena i složim TV PE pa ću onda poslikat i BERTOLINIje da nebude ovaj sam na forumu.
Pozdrav ;
BERTOLINI.
 
G

GROF

Guest
., lipi VAM pozdrav dragi moji forumaši i forumski prijatelji!

., veliko fala od svega, moga, maloga, plavoga, srca dragim forumašima i forumskim prijateljima!., seljačić-u! za iskrene i orginalne pofale!...
BERTOLINI-ju! za izvornos i orginalnost, majstorstvo staroga kova!!!
zbalija-i! za otovrenje ve nove teme i keljenju slikic!!!

., p.s., moj kultivator je BERTOLINI, 8 ks, diesel, lombardini motor, ..., sa njim prezadovoljan!., kodmene u mojoj Liki - Jezerani! imadu ji 4 komada sa mojim zajedno!., svi su orginalne boje osim moga strojčića!., hehehe,... ko ča znate i sami da sam ja fantazer!, pa sam fanteziral i sa Talijani u tvornici., a da bi oni mene odije...i!, pofarbali ga vako u vu crvenu boju!., i kaže meni moj, nažalost pokojni prijatelj Talijan!., evo TI LIKOS u voj boji crvenoj da TI bude u kompletu sa traktorićem tomom!!!, jer sam u no vrime imal tomu serije 800 crvene boje!..., e da., još moram i vo dodat., kodmene ima i dvi orginalne kosilice BERTOLINKE!., imadu preko 40 godin i deladu ko nove!!!...

., aj Bog!., čitamo se ...
 
G

GROF

Guest
Na slikama su moja malekost i moj veliki prijatlj Črnačar sa mojom frezom BERTOLINKOM u akciji frezanja zemlje za krompir, ma divota polje polje ko u ravnoj Slavoniji, a nigdi nikoga da ga obrađuje, osim po nekog zanesenjaka koji voli svoju Liku, i kad nije u Liki Lika je u njemu….

Šaljem Ti pozdrav moj cjenjeni forumski prijatelju GROF u tvoju Liku .Čim vidjeh te slike sjetih se 90ih kad sam Liku gledao sa respektabilne planine Velebita i sjećanja naviru.
Motokultivator je dosta rjedak kod nas.Prije je BERTOLINIja bilo podosta i to nekoliko modela.Neki modeli imali su BERTOLINI petrolejski motor.Ostali LOMBARDINIja i RUGGERINIja .Ja osobno imam 3 modela neki dan sam i sa trećeg skinuo motor i zavukao u šupu iza dua TVa. Sad će čekati ljeto da uhvatim vremena i složim TV PE pa ću onda poslikat i BERTOLINIje da nebude ovaj sam na forumu.

Pozdrav ;
BERTOLINI.[/QUOTE]

., e moj prijatelju! BERTOLINI!, dobro si napisal., sjećanja naviredu sa svi stran, a ja se trudim svom svojom snagom da ta i takova naša Hrvatska sjećanja neodedu u zaborav!.-

., fala, fala TI od LIKOSA - grofa iz Like - Jezeran! zemlje vukova!!!...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja se sjećam da je hrvatska nekada imala tvornicu takvih MTKja ..ali jebi ga , ljudi ko ljudi oće imat italijansko ..uvozno .
i tak propala tvornica pravih domaćih MTkja .

A dalo se snjima fino radit ,
generacije djece znala je othranit .


mrga nastavi?-hvala
 
G

GROF

Guest
., e moj narode!

., pa kada je već moj prijatelj zbalija! pokrenul vu temu o kultivatorima BERTOLINI!., ča mi drugo preostaje?., moram poslikat makinu i nakeljit ku slikicu sa svi stran!!!...

.,p.s., prijatelju BAGERISTA!., lipi TI pozdrav!, predpostavljam da budeš i TI zakeljil ku slikicu moga jednoosovinskoga traktorića od onoga posjeta u moj dvor!!!

., lipi VAM pozdrav, Bog!, čitamo se ...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Ja se sjećam da je hrvatska nekada imala tvornicu takvih MTKja ..ali jebi ga , ljudi ko ljudi oće imat italijansko ..uvozno .
i tak propala tvornica pravih domaćih MTkja .

A dalo se snjima fino radit ,
generacije djece znala je othranit .


mrga nastavi?-hvala
Na koju si mislil?:scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na koju si mislil?:scratch
TPS više nije naš -nego njihov
MIO nisam nikad ozbiljno shvačal ..to su MTK za vikend vrtlare
TOMO VINKOVIĆ nije MTK:mrgreen:
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
TPS više nije naš -nego njihov
MIO nisam nikad ozbiljno shvačal ..to su MTK za vikend vrtlare
TOMO VINKOVIĆ nije MTK:mrgreen:

Dio programa TPS radi se u HITNER-u.
TV PE 15 kad ima ručke(vile) a nema zadnji kraj nego priključak direktno na njemu (plug freza kosa...) za mene je to MTK čak i Talijani tako tvrde a možda smo svi u krivu neću reć da nismo.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Tomo vinković nije MTk zato jer ga njihovi vlasnici doživljavaj kao pravi traktor .
Zato je ovaj:)mrgreen:) smajli bil nakraju

Traktorić je jer vuče (ne nosi)priključke ato što bio je mali !?!? i to ina svojih prednosti.Onaj čovik čto se prekjučer prevrtal sa TV-om imal je registriran IMTa sa kabinom i sa 850radnih sati (od toga većinu odlazeć u dućan po šrot max. 2 vreće) prodal ga je za 2500e i to jedva.Za ovaj kraj je prevelik.Uvjet je bio da ga kupi poznanik.A TV ne bi dal za ništa.
 
S

staffmen

Guest
Evo malo dodatka i nove teme od meme:

img0471nlp.jpg


Na slikama su moja malekost i moj veliki prijatlj Črnačar sa mojom frezom BERTOLINKOM u akciji frezanja zemlje za krompir, ma divota polja!, polje ko u ravnoj Slavoniji, a nigdi nikoga da ga obrađuje, osim po nekog zanesenjaka koji voli svoju Liku, i kad nije u Liki Lika je u njemu….

GROFE stroj odlicno izgleda, a vjerujem da je i odlican kad se s njim radi.
koji je motor na njemu?! 3ld360 (lda530):confused:
kolko je siroka freza?!
imas mozda jos kakav prikljucak za njega? makar sumnjam da ti treba ut tvoju Groficu Primu:p
 
G

GROF

Guest
GROFE stroj odlicno izgleda, a vjerujem da je i odlican kad se s njim radi.
koji je motor na njemu?! 3ld360 (lda530):confused:
kolko je siroka freza?!
imas mozda jos kakav prikljucak za njega? makar sumnjam da ti treba ut tvoju Groficu Primu:p

., lipi pozdrav svim forumašima!, pogotovo vlasnicima kultivatora!!!

., staffmen!, fala TI za pofale! :supz: ., za delat sa njim je prava milina, sve odradjeno vrhunski, sve uskladjeno i sve štima za pet!., evo lipo dela puni 17 godin., TOČNO!, došla je nova frezica rositka 130 prima!, za moga tomicu i ona će je dosta zaminit., kako kultivator?, svakako i mene, moje napinjanje, letenje za njim.-
., motor je lombardini diesel 8 ks., moram vidit točno ka je oznaka pa napišem ovde.-
., freza je širine 80 cm., ali po mome sudu - iskustvu, mišljenja sam da more kultivatorić lako vuć - gonit i 100 cm širine frezicu!.-
., od priključaka imam još plužić za oranje 4 cole /jedamput korišćen za probu!/, plug za delat rede - jarkalicu /jedamput korišćeno za probu!/., to sam odlučil prodat jer mi netreba.-

., aj Bog!, čitamo se ...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Grofe, prije svega lijepe li zemlje kod tebe! Ravnica, lagana zemlja za obradu.... bemti ja kod mene lomim plugove koliko je teška....

Što se tiće obrade kod mene ti je isto tak! Ravnica stoji zapuštena, samo nas nekoliko entuzijasta...
 
G

GROF

Guest
., jedna velika stvaru pogonu - jačini; uteg!

dsc00799gt.jpg


., jedna velika stvar - plus! od dodatne oprema utezi na kotačima ki puno pomožedu za vuču - jačinu samoga motokultivatora!!!
 
G

GROF

Guest
Grofe, prije svega lijepe li zemlje kod tebe! Ravnica, lagana zemlja za obradu.... bemti ja kod mene lomim plugove koliko je teška....

Što se tiće obrade kod mene ti je isto tak! Ravnica stoji zapuštena, samo nas nekoliko entuzijasta...

., e moj prijatelju mrga!

., samo je na voj sličici vako lipo!, vo je u polju kod moga prijatelja!!!
., inače ja uglavnom frezam po strana - nagibu za popizdit, a uglavnom su to razno - razne jame - ponori - provalije rekli bi mi Ličani, namesti neide tuda ni magarac, ni nikada ni išal!...

., a zemlja!?,, tvrda, tvrda., ovo smo sa ve slikice, frezali tri puta po jednome mestu., zemlja ko betonirana., probal prijatelj, odma brzo vratil governal od freze i išal po žuju!., kaže mi ON!, ma jezeš vo frezanje, ŽUJA JE ZAKON!!!

., aj Bog!, čitamo se ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh