• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Biserke

H

Hrvach

Guest
Jbt kak se bu sad skužila s ovim tvojim domaćima kad progovori na mađarski :D
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
joj i ja sam to imao,prilikom nesenja jaja znale su se tako krasno sakriti da je to nevjerojatno.
 

majdra

Novi član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
17
Jesu li počele nesti jaja ?
Moje još ne . Navrate svaku uru i pol , naprave galamu ,
20120323_08.JPG

traže
20120323_07.JPG

prosa i ponovo naprave krug nekad ljevi nekad desni . Posle pet ili šest popodne jih zatvorim jer u mraku i magli vrebaju škanjci i lije.
 

majdra

Novi član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
17
Počele nesti i moje. Ne kriju jaja nego ih ostave bilo gde. Tako sam ih do sad našao pet .Šta bi bilo da ih ne pustim dok ne iznesu jaja pa tek posle otvorim.
Kakva su vaša izkustva ?
 

majdra

Novi član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
17
Za sad legu jaja u kavezu i ako ih pustim van, vrate sei snesu jaje. Kupio sa valionik kalimero K-63C , pa pitam na kojoj temperaturi se vale biserke, ako ima neko sa iskustvom.
 
H

Hrvach

Guest
Ista temperatura ko i za kokoši, kolko sam upoznat s kalimerom mislim da ima sondu postavljenu više pa treba staviti termostat na 40-40.5°C, piše ti u priručniku kojeg si dobio uz njega. Uglavnom temperatura na jajima bi trebala biti 37,5-37,7 (optimalna), a zadnja 3 dana 0,5-0,7°C niža, barem ja tak na svojem radim.
 
H

Hrvach

Guest
Nema na čemu i drugi put, javi se kad stignu rezultati.
 
D

Deirdre

Guest
sta jedu te biserke i za sta su one dobre,za jaja ili meso ?? ja mislim da su guske i patke najisplativije po pitanju jaja i mesa jer samo pasu travu i netreba puno kupovne hrane :D ispravite me ako grijesim

zelja mi je kupit inkubator i nabavit jaja od svih zivina,trenutno imam kokoske i guske,sad cu uskoro patke pa mozda i biserke :D
 

majdra

Novi član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
17
Moje sada jedu neke crne gusjenice.Čvorci i one idu u strelce po livadei i jedu ko lude.Gusjenica na milijone , biserke imaju več tjedan dana crn izmet. Dojdu kuči na proso i idmah natrag na livadu. Čini mi se da su te gusjenice mlade buba mare , jer je prošle godine bila kod nas invazija ovih.Bile su žute sa crnim tačkicama pa crne sa crveni tačkicam bilo je svakakvih.
1348724_3-300.jpg
Slika iz Večera (novine )
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
sta jedu te biserke i za sta su one dobre,za jaja ili meso ?? ja mislim da su guske i patke najisplativije po pitanju jaja i mesa jer samo pasu travu i netreba puno kupovne hrane :D ispravite me ako grijesim

zelja mi je kupit inkubator i nabavit jaja od svih zivina,trenutno imam kokoske i guske,sad cu uskoro patke pa mozda i biserke :D

neki kazu da nema bolje juhe od biserkine,ja ih nisam probo jest..a za jaja su po meni ok,jer kad krenu nosit od 4 mj. ne staju skroz do 9. mj.
 

majdra

Novi član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
17
sta jedu te biserke i za sta su one dobre,za jaja ili meso
20120412_01.JPG

Sad jedu ove gusjenice i malo prosa. Ne možeš vjerovat koliko ima te gamadi.
Sve je crno na travnjaku ne jedu trave več korove. Sad bi i juha imala drugčiji okus.
 
D

Deirdre

Guest
al sta kad nema tih crvica,jedu sve kao kokoske,tipa kukuruz,psenica,kruh ,otpatci ili nesto posebno..i dali one leze na jajima u proljece ? i kakvo im je meso po okusu na divljac ili kao kokoska
 

Najnoviji postovi

Na vrh