• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Biserke

majdra

Novi član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
17
Jedna moja več trenira .
20120417_02.JPG

Sjedi na jajima i glumi da nosi,to traje jedno četvrt ure i silazi.
Tu se bolje vidi.
20120417_01.JPG
 
D

Deirdre

Guest
gdje mogu nabavit jaja od biserke,blizu pule sam,(istra)
 
H

Hrvach

Guest
Mislim da ti filip ima,ali on je iz Svetonedeljskog kraja. Ja imam 4 njegove biserke u plavoj boji.
 
H

Hrvach

Guest
Slike mojih biserki možete vidjeti u temi ukrasna perad da ne postavljam duple slike na forum.
 

majdra

Novi član
Tu od
10 Sij 2012
Poruka
17
Nema na čemu i drugi put, javi se kad stignu rezultati.
Biserka je od tri jaja izlegla jedno pile.
Kvočka od 15 jaja izlegla 8 jedno nije bilo u stanju stajatina nogama.
U kalimeru sam imam 77 jaja od kojih je samo 36 oplođenih.
Znači postotak je manji od 50 %.
junij-2012.jpg

novi-rod.jpg

Koliko če jih izači u kalimeru još je pitanje.Kakvi su vaši rezultati?
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Jel normalno da su smečkasti ili su mješanci?

Moja je nakon što je prošlo mjesec dana od kada se digla, ponovo počela nesti jaja...
Opet ne znam dal da ih joj ostavljam ili kupim.
Dal bi trebala iskoristiti to kaj će vjerojatno opet kvocati i postaviti i ostaviti opet njezinih nešto jaja, nešto kokošjih...ili da je pustim da se odmori?

Jer eto..sad imam male četiri biserkice njezine i ne znam kaj bi s njima...sad su stari mjesec dana skoro. i lete ko veliki...

Btw, jako sam ponosna na biserke, fakat su zakon! iako priznajem moje se deru samo i isključivo kada je neka opasnost, inače ih ni za čuti nije...a našla sam i mrtvog štakora u kokošinjcu iako naravno, ne mogu staviti ruku u vatru da su to obavile one.
 
Posljednje uređivanje:

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
to je takva boja,ja joj nebi ostavljo jaja zato jer po meni vec kasno da se nasaduje
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
biserke

Ja sam nabavio biserke ali mi se ćini da su puno sitnije od Filipovih, moje su bijele, plave i sive. Zna li itko kolika je njihova težina i koji broj jaja po sezoni snese biserka?
 
H

Hrvach

Guest
Možda su mlađe pa još nisu postigle punu veličinu. Filip svojima daje rakiju i steroide pa su velike ko pure i pjevaju po cijeli dan :D
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
biserke

:weedman: bravo moram i ja nešta poduzet ali da nepjevaju pa se možda i udebljaju:lol:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Šteta što si daleko,nabavio bih samo u inat susjedima.Pa da malo vide pakla.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Imam ja dvije odrasle biserke i jako smetaju susjedima. jako su bučne i odvratne ko kad neko pili komad željeza.
A susjed ima samo dvije mačke koje smetaju mojem papagaju koji se tad i on počinje derati...
A sad imam 25 mladih koji se motaju oko kuće...tako da tišina će biti stvar prošlosti..
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
ma daj imam dva susjeda koji su u mirovini,i od dosade( ono malo vrta što imaju) ne znaju što bi.Imao sam guske i guska kao guska,što joj sumljivo ona se glasa,pogotovo po mraku.Smeta im moj šarplaninac koji jako rijetko da zalaje bez nekog povoda. Jedan ima koker španjela koji laje na sve živo i ne živo,cjeli božji dan.Pustim golubove koji rjetko da slete na tuđi krov,a jednom prilikom sletjeli na njegov krov i ovaj ih tjera.
Ovako bi nabavio perlinke-biserke,ogradio pa neka pjevaje.Da imam mogučnosti držao bi i svinje
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Biserka mora biti u kavezu, gajbi, boxu ili kako već zatvoreno i sa gornje strane. Ako ne, ona odleti po krovovima, stablima ko fazan, a najviše voli grebati u susjedovom vrtu,uvijek ostaje u krugu zajedno za kokošima i ne gube se.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajde da mi netko pokloni jedu bisekru za alarm jastreba .
Garantiram joj dug i lagodan život .
 

Najnoviji postovi

Na vrh