• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Biserke

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Ajde da mi netko pokloni jedu bisekru za alarm jastreba .
Garantiram joj dug i lagodan život .

nema/š šanse samo s jednom biserkom....
derati će se sama i usamljena non-stop... ako je nećeš ti, zatući će je već netko drugi...

a kaj se tiče toga da biserke moraju biti zatvorene, ma ne moraju... moje su puštene s kokama po dvorištu, ako počnu previše okolo letati, onda im samo mrvičak potkrešem krila... ne puno, tek toliko da im više nije onako lako letjeti.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
biserke nisu za to da budu u kavezu i zatvorene zato jer se one vole kretat i lutat..
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Evo i moje bučne lutalice od mjesec dana kako napreduju...

790x.jpg
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
A sad mene zanima, kako prepoznati mladu M ili Ž biserku?
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
Lijep dan za slikanje
 

Prilozi

  • m.jpg
    m.jpg
    61.1 KB · Pregleda: 3,776
  • m (1).JPG
    m (1).JPG
    66.6 KB · Pregleda: 3,167

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Pozdrav svima... Ja bih kupio nekoliko biserki, pa bih volio da mi se netko javi, a da nije predaleko od slavonskog broda!!! Ne moraju baš biti pilići, ali ni prestare... I još nešto...za šta su one prvenstveno bolje, jaja ili juha??? Meni su lijepe pa bih ih zato i nabavio, ali zanima me gdje kasnije sa "viškom",u lonac ili ...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Ako misliš kupiti biserke, vodi računa da budu najmanje 200 metara od kuća, inače popizde susjedi...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ako misliš kupiti biserke, vodi računa da budu najmanje 200 metara od kuća, inače popizde susjedi...

Ja imam mali "ranč" udaljen nekih 500 metara od zadnjih kuća u selu, pa sam ih mislio pustit u šumu, na slobodu! Tamo vec imam japanske patke, ribnjak, 10 mačaka pa kad sam tamo da uživam! Hvala na savjetu, ali ako tko ima nekoliko perlinki nek se javi, što sarenije i glasnije to bolje...
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Molio bih da mi neki uzgajivać perlinki kaže dali je normalno da se izleže oko pola jaja ili ne jer sam imao 9 jaja pod shabo kokom imala je 3 perlinke a druga je od 7 imala imala 2 i jedno ne izleženo.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Pod kokom mora da se izliježe bar 90% jaja biserki.

Znaći muški nevalja jer su se sva oplođena izlegla. Nešto me zanima netko kaže 2-4 ženke na jednog muškoga ,a netko 1 ženku na 1 muškoga. Kako vi radite .
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Ja imam 5 ženki i 2 muška. Biserke traže slobodu, i one se pare na otvorenome.
Ja ih držim zajedno sa kokama do nekih 16 sati popodne, rade jaja zajedno sa kokama, pa onda su slobodna do mraka.
Ako biserke rade jaja vani, onda i znaju sjesti na jaja. Obično rade oko 20 tak jaja pa sjednu.
Ove moje rade svaki dan po 4-5 jaja.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
ove godine i kod mene slaba valivost biserki. od 9 jaja 3 mlada prva tura,druga 5 jaja i 2 mlada. U inkubatoru bilo 66 jaja i tri mlada. prosle godine bilo bar 90% oplodenost.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Kod mene je još gore, lani su bila sva oplođena, ali ove godine u prvoj turi nije bilo niti jedno jedino oplođeno!! sad je druga tura pod biserkom i još nisam lampirala. tko zna... one su ipak afričke kokoši pa im možda ova vlagurina i kišurina smetaju...
 

Najnoviji postovi

Na vrh