• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
E to to, hvala Siki. A koliko doše ta mreža? Poz

Mrežu znaš gdje kupujem a nisam ju već tri godine kupovao zbog toga što još traje stara sada neznam kolika je cjena ali tu je oko kune.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
@Kontam, sjećaš se kad si kudio RZ zbog nicanja? Evo Westona od RZ kod mene. Vidiš li ijednu praznu rupu?

p021212114401.jpg




Siki ti je govorio da pošalješ njemu i meni po deset sjemenki. Volio bi da jesi baš da vidim dal' su ti uvalili. :mrgreen: (mislim sijeme)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@denisv he he nema ni jedne. Ali usporedit pilirano sjeme sa golim nema smisla. Već sam pisao što mislim o toj politici RZ kuće. Složit ćemo se da je sijeme RZ skupo, složit ćemo se da je i najbolje, složit ćemo se da ima i najveći izbor, ali niti želim nešto pretplatiti, niti želim imati "najbolji" proizvod. Imam još aduta za RZ u puterici izrala kristalka. Eto toliko koliki šrot pakuju ako ne daš im pare za pilirano sjeme. Onda bolje uzeti veliki renomiranu tvrtku i gdje ti 4500 kvalitetnih sadnica ispadne 250 kn, nego platiti 5000 za 700 kn. Ima i drugih kultura za sijeat. Sjemena špinata ima nigdje nije pobjeglo, gredica se zazelina pa me malo popustila napetost :) Samo u ovakoj krasnoj jeseni da špinatu treba 30 dana za nicanje...

Sad kad se keriš žao mi što nisam uzeo od SG Baglina da se malo trkamo ;) Bio danas u trgovinoi kupio ajvaricu hibrida i hoću neću i ne uzmem, šteta ;)
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
@denisv he he nema ni jedne. Ali usporedit pilirano sjeme sa golim nema smisla. Već sam pisao što mislim o toj politici RZ kuće. Složit ćemo se da je sijeme RZ skupo, složit ćemo se da je i najbolje, složit ćemo se da ima i najveći izbor, ali niti želim nešto pretplatiti, niti želim imati "najbolji" proizvod. Imam još aduta za RZ u puterici izrala kristalka. Eto toliko koliki šrot pakuju ako ne daš im pare za pilirano sjeme. Onda bolje uzeti veliki renomiranu tvrtku i gdje ti 4500 kvalitetnih sadnica ispadne 250 kn, nego platiti 5000 za 700 kn. Ima i drugih kultura za sijeat. Sjemena špinata ima nigdje nije pobjeglo, gredica se zazelina pa me malo popustila napetost :)

Ba Kontam što ne kažeš da im je obično sjeme škart :scratch ja taman mislio proć' jeftinije za proljeće :mrgreen:


Samo u ovakoj krasnoj jeseni da špinatu treba 30 dana za nicanje...

:rolfer:


Sad kad se keriš žao mi što nisam uzeo od SG Baglina da se malo trkamo ;)

treb'o s' bar bi vidio (ja) kakva je kad naraste. (valjal' šta, jes je sadio?)


Bio danas u trgovinoi kupio ajvaricu hibrida i hoću neću i ne uzmem, šteta ;


Koju si ajvaricu uzeo? Ja ću nešto sitno na proljeće (1000m2), a inače sadim samo uvo od slona. Šta je pametno? Kakvog ti je izgleda, (boje, oblika) ta što si uzeo? Jes' je već radio?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo malo za sline ;)
Širina ploda 7 cm, dužina do 25 cm :) Težina cca 200 grama, dvokomorna plosnata :) Boja tamno crvena, ma jel može bolje?
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Evo malo za sline ;)
Širina ploda 7 cm, dužina do 25 cm :) Težina cca 200 grama, dvokomorna plosnata :) Boja tamno crvena, ma jel može bolje?

Još ako baci bar 10 plodova u sklopu od 6 biljaka onda zovem Horatia iz CSI-a :mrgreen:
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Neznam kako kod vas ali kod nas neće ležeći krastavac svi bi htjeli nešto da izgleda kao nacrtano. Ležeći krastavac ima svjetlu traku po strani na kojoj je ležao i odma bježe od njega a bježe zato što se svi trude da udovolje potošaču i rade na špaliru tako da je sa svih strana obojan ja sam ove godine imao veliki problema samo zbog vreća u kojim je bio krastavac zato što su bile svjetlo zelene a drugi su imali skoro pa crne i nitko nije htio krastavac svi su pitali zašto je tako blijed a on zbog vreće izgleda blijedo a u stvarnosti je bio tamniji od većine koji su bili kraj mene iduće godine ću ako uspijem a nadam se da hoću napravit skoro pa crni krastavac pa da vidim šta će da kažu.

@Kontam u Zagrebu neće ni da gledaju krastavac koji ima žutu crtu od ležanja na zemlji ili filiji kod PlodovaFruktus isto tako pa ti razmisli.

Kod nas se u ranoj plasteničkoj proizvodnji ležeći krastavac radi oko 90% ostalo je špalir, tačno je da ležeći krastavac od strane prema zemlji ima svijetliju boju ali nije svaki plod takav jer ima i onih plodova koji se nasloni na vriježu pa je cijeli isto obojen. Mi tu bjelinu prilikom pakovanja u najlonskim vrećama okrećemo unutra tako da se to nevidi, u suštini ta bjelina nije problem jer je veoma bitno da je ostali dio ploda tamne zelene boje a ako je ostali dio ploda žućkast onda je problem za prodaju. Ja sam radio i jednu i drugu varijantu i ležeći i špalir i mogu da kažem da proizvodnja na špaliru neznači da će i plodovi biti bolje boje, naprotiv imao sam nekad i u špalirnoj proizvodnji lošu boju krastavca a imao sam dosta godina i u ležećoj proizvodnji jako tamnu boju ploda. Da napomenem da se kod nas radi krastavac za salatu tipa kornišona koji ima svjetliju boju od krastavaca tipa salatara i ovdje je prava borba ko će imati tamniju boju ploda jer ko ima tamniji krastavac njemu kupac prvo prilazi.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Šta 10? 20 ako je vežeš da ne pobjegne :) A slatka...a lako se guli... a skupa jao, u životu nisma toliko dao za ajvarušu.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Šta 10? 20 ako je vežeš da ne pobjegne :) A slatka...a lako se guli... a skupa jao, u životu nisma toliko dao za ajvarušu.

Šta ima veze što je skupa :scratch sam' ti pošalji pp. :mrgreen: Nisam ti ja konkurencija :mrgreen: daleko smo.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Neću da ti kažem :) Samo ti koristi dalje RZ, EZ, MZ, ETZ250 cm3 i ostalo ;) Vidim fino si iskeširao za Westona nije 700 već preko 800 kn :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Sjećam se da je negdj bilo govora ali nemrme naći. Jel zna netko gdje ima kupiti plitice od 400 - 500 rupa? Hvala
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hvala Siki, još nisam saznao da li ih imaju. Sutra ću znati.
Odgovor na smajlije. Da probam hibrid ajvaruše od poznate tvrtke da vidim kako je to ;) Vrijedi li tih para ili mogu ja njima sjeme prodavati ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Siki Mesiss nema, čovjek skroz na skroz zbunjen. Kaže nisu nikada ni imali. Poz
 

Najnoviji postovi

Na vrh