• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja sam vidjela kako to radi,jedan moj poznanik je proljetos radio sa time.Lakše je kada jedan radi rupe,a drugi drži kontejner i umeće sadnice.Posao ide jako brzo i jednostavno,a potrebno je još sadnicu zagrnuti zemljom,ali sam ja već smislila kako da to napravim,a da se na moram saginjati,pa će i to ići brzo i bez problema.Jedino nisam znala gdje nabaviti,jer nisam mogla dobiti informaciju,čavjek je mislio da želim da mi posudi,ne znam zašto,znao je da sam ja već sve bila posadila,pa mi je rekao da je dobio na posudbu od nekoga koga ja ne poznajem.
Evo,ujutro ću nazvati za informacije,ako imaju i cijena nije neka bezvezna,odmah ću je kupiti obzirom da idem u Zg,pa ću otići i do Oroslavlja.Evo,konačno da i ja imam neke konkretne koristi od foruma,ovo zaista nisam znala gdje tražiti.Hvala na informaciji.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Plevak,vjeruj mi da nisi u pravu.Razmisli do jutra,ako želiš,mogu donjeti i tebi.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Plevak,vjeruj mi da nisi u pravu.Razmisli do jutra,ako želiš,mogu donjeti i tebi.
E kad su dvoje u pitanju onda sigurno ide, ali jedan u jednoj kontejner a u jednoj ruci sadilica :) Imam ja svoj način na koji sadim. Ručno 500 komada za 30 minuta sjedečki.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dobro pripremita zemlja i stvar funkcionira. Kad je rahlo rupa se zatrpa i onda dok se krene sa navodnjavanjem zemlja se poveže. Ali kako fercera ako je zemlja vlažna ispod folije? Onda bi trebala ići osoba iza i to sve malo stiskati jel?
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
link za sadilice proizvode ih ukrajinci, kontaktirao sam s njima nisu još nikada slali u kod nas ali kažu da su zainteresirani za suradnju
http://www.rosta.ua/

imam i njihov cijenik mislim da je u xls ali nemogu ga nikako staviti izbacuje invalid file
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
E kad su dvoje u pitanju onda sigurno ide, ali jedan u jednoj kontejner a u jednoj ruci sadilica :) Imam ja svoj način na koji sadim. Ručno 500 komada za 30 minuta sjedečki.


Koji je to način ?
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Koji je to način ?
Pa imam kolica na 4 kotače koja su iznad reda tako da lijepo sjedim iznad folije, odguravam se nogama i to je to. Ne trpe noge ni leđa, a još iznad je mreža za zasjenjivanje tako da nije ni vruće.
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Pa imam kolica na 4 kotače koja su iznad reda tako da lijepo sjedim iznad folije, odguravam se nogama i to je to. Ne trpe noge ni leđa, a još iznad je mreža za zasjenjivanje tako da nije ni vruće.

Kad bi imao još nekoga da vuče ta kolica,bilo bi još bolje :)
Al svakako bih volio vidjeti kako to izgleda....ajd stavi sliku...
500 komada za pol sata....uf....to mi se čini jako puno....
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Pa imam kolica na 4 kotače koja su iznad reda tako da lijepo sjedim iznad folije, odguravam se nogama i to je to. Ne trpe noge ni leđa, a još iznad je mreža za zasjenjivanje tako da nije ni vruće.
Siki ima GLX model ovakve sadilice (ta je na 3 kotača i bez sjenila) http://www.youtube.com/watch?v=lAcO4Orsdtk :)

p.s. Nedostaje samo mali elektromotor i akumulator, i onda ima oznaku GLXi
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Siki ima GLX model ovakve sadilice (ta je na 3 kotača i bez sjenila) http://www.youtube.com/watch?v=lAcO4Orsdtk :)

p.s. Nedostaje samo mali elektromotor i akumulator, i onda ima oznaku GLXi

A ako ima pogon na sve točkove onda je 4matik ? Quattro ili ? :scratch
Ova folija na snimci je puno uža nego moja, u momm slučaju treba imati noge od 1,5 m da se more okoračiti folija...
Znaš zbog čega me to zanima...za saditi one lješnjake iz čaša...samo mislim da je ovo dosta sporo.... i još uvijek mi je problem čaša od 2 ili 3 dcl....
Od 2 je mala a od 3 prevelika.... trebam nešto uže a višlje jer kad stavim plod 5 cm od vrha ostane mi malo za korijen,a prije nego što izraste gore korijen od dolje 7-8 cm....
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Evo pogledaj na ovoj stranici mislim da košta oko 500 kn.

www.metal.hr

Pozdrav!



Bez namjere da ikoga vređam ali moram reći da ovo može da kupi samo onaj tko nema nikakvu ideju. Ovo je nazovimo sadilica koja po mom mišljenju jako dobro odrađuje svoj posao ali onaj tko to kupuje ne kupuje sadilicu nego nečiju ideju nečiju sposobnost ražmišljanja za unapređenje odnosno olakšanje sadnje a kad je već to stavito na internet znači da nemoram ni ideju da platim. Ako ovo košta 500 kn svaki bravar će to napravit za 250kn ali mi smo takav narod. Ovo je idealno za nekoga tko nema veliku površinu za sadit pa može da sadi nekoliko dana ali šta mislite kad bi cabage počeo sa tim da sadi pa još iza njega da netko ide popravljat i zatrpavat i nagazit itd.

@Denis koliko bi to koštalo kod tebe da se izradi.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nemoj tako Siki. Cabage je isto krenio sa ručnom sadnjom dok nije nabavio sadilicu. Cabage također ima veliku površinu pod povrćem. Ovo je dobra sadilica za zemlju koja nije pretjerano vlažna, čuva leđa, hrvatski proizvod koji se isplati u prvoj sezoni i tako. Nije zanemarljivo niti 1000 kom / h, što bi reklo da može to odraditi hektar bez poteškoća. Inaće evo koliko je jedan prijatelj platio mini servis za talijansku sadilicu...
screenshot005av.jpg


To su čaše što ulaze u zemlju sa priborom. Poz
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Nemoj tako Siki. Cabage je isto krenio sa ručnom sadnjom dok nije nabavio sadilicu. Cabage također ima veliku površinu pod povrćem. Ovo je dobra sadilica za zemlju koja nije pretjerano vlažna, čuva leđa, hrvatski proizvod koji se isplati u prvoj sezoni i tako. Nije zanemarljivo niti 1000 kom / h, što bi reklo da može to odraditi hektar bez poteškoća. Inaće evo koliko je jedan prijatelj platio mini servis za talijansku sadilicu...
screenshot005av.jpg


To su čaše što ulaze u zemlju sa priborom. Poz



Ja kažem da je to dobra stvar a da je netko pogledao malo bolje sadilicu koju je cabage kupio vidio bi da je ststem potpuno isti dakle prijatelju kontam samo malo dobre volje i sve ide. Svaki bravar to napravi u pol cjene. Ja ću da taj strojček napravim do sadnje neću nikom davat svoje pare bez veze. Kontam ručna sadnja sa šiljkom je nešto sasvim drugo i ako imaš dobrog radnika sa šiljkom dvije radnice nikako nemogu da ga stignu a sadnja ide zaista brzo.
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Vratila se ja iz Zg,sadiljku kupila nisam,ne zato što ne bi valjala nego zato što mi je moj suprug rekao da će on to sam napraviti,kao i onu koju smo do sada koristili.I da nas neće koštati više od stotinjak kuna.Ako i toliko.Nemam mu razloga ne vjerovati,majstor je on,kada se nečega uhvati,on to i napravi,ili,ako treba nešto popraviti,on to popravi,i ne samo to,nakon dvije-tri popravljene stvari,ostane djelova za nepraviti četvrtu.:rolfer::rolfer::rolfer:
Joj,kada bude ovo pročitao,:lol::lol::lol::lol::lol:

Ovakve sadiljke su za male površine,ako netko sadi hektare,onda je svakako bolje traktorska sadilica.Ja svojih 2000 kvadrata plastenika sadim ručno.Muž radi rupe,ja nabacam sadnice odmah u rupe,jedan red,a onda ih zagrčem.Ali me bole križa.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja kažem da je to dobra stvar a da je netko pogledao malo bolje sadilicu koju je cabage kupio vidio bi da je ststem potpuno isti dakle prijatelju kontam samo malo dobre volje i sve ide. Svaki bravar to napravi u pol cjene. Ja ću da taj strojček napravim do sadnje neću nikom davat svoje pare bez veze. Kontam ručna sadnja sa šiljkom je nešto sasvim drugo i ako imaš dobrog radnika sa šiljkom dvije radnice nikako nemogu da ga stignu a sadnja ide zaista brzo.

Svakako to napravi netko jeftinije, 100 % sam siguran u to, da će isto funkcionirati u to više nisam toliko siguran, možda 70%, hoće li materijal izdržati kao talijanski, tu još skidam 10-20 %. Da stanem na tome a ima sigurno još na potrošnju živaca, što se sigurno računa. Ne hvalim ni sebe ni svoj stroj, sam sam bio skeptik dok sam to kupovao jer sam čuo mnoge da ne valja. Ne valja prijašnji model, ovaj novi valja i ne bih ga samo tako mijenjao jer je prilično jeftin u odnosu na ostale proizvođaće. A ako se malo zainatiš oko štelanja, sadi u svakakvim uvjetima, suhom ko barut, vlažnom da se lijepi, tako da... stvar klapa i to doslovno.
U izradu nekog stroja idem samo kad sam siguran da mogu napraviti nešto bolje nego što je to tvornički. Za primjer samo agroservisovi gredičari i polagači folije. Sav materijal im je bio od 2 mm stjenka i to se jednostavno uvijalo i lomilo, moja sa 4 mm stjenkom postavi godišnje 50 km folije i tako već par godina i još nema znakova ikakvog oštečenja. Zainteresirani bi mogli naslutiti da ću je prodavati, ne zato što ne valja već iz nekog drugog samo meni poznatog razloga;)
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
@Denis koliko bi to koštalo kod tebe da se izradi.

Misliš ova budaleština od PVC cijevi za odvod (fi 50) :scratch

Za prave ljude pravim za pivu :partyman: samo treba da donesu materijal :D međutim ako su daleko pa ne mogu, onda ja izrovim to materijala iza kuće, a ako nemam sve to plate.

...upci plaćaju punu cijenu sa rabatom od 15% :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh