• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
70 - 100 kn cca. Nazovi i saznaj iz prve ruke ;)
Savjet ne kupuj rasprskivač bez original kolčaka ili kako se to već zove. Navojna šipka ti j muška oni imaju redovno muške sprinklere tako da kod njih kupiš taj ženski ženski spoj.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
70 - 100 kn cca. Nazovi i saznaj iz prve ruke ;)
Savjet ne kupuj rasprskivač bez original kolčaka ili kako se to već zove. Navojna šipka ti j muška oni imaju redovno muške sprinklere tako da kod njih kupiš taj ženski ženski spoj.
mislis da ne uzimam bez onog djela sto vodi od magistralnog voda do rasprskivaca ona cjev od cca metar ili misliš na navoj sto ide na njega
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Vidi prvo što imaju u ponudi tj. koji izlaz sprinklera, da li je muški ili ženski. Cijev je muška muška. Nemoj štediti i ukoliko imaju muški izlaz iz splinkera obavezno kupi njihov ženski ženski nastavak. Poz
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
a problema sam to narezat na onoj zelenoj cijevi za vodu...:madmana:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Problem nije platiti par kuna i kupiti original :) Zato što im nema isti broj navoja strana koja ide do sprinklera i do cijevi. Sa tim da strana do sprinklera treba dobro zabrtviti. Čak i sa teflon trakom svakog spoja zna malo curiti. A najmanje ti trbaju gubici kod sprinklera :)
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Naša sam na youtubeu ovu baterijsku prskalicu s rezervarom od 25l, http://www.youtube.com/watch?v=8kN1-WidgRo
Zna li možda netko ima li nešto ovako kupit u hr?

Solo imao takvu 17L motornu, međutim nakon 3 popravka u toku garancije vratio je, dobio pare natrag i kupio atomizer. Kad je radila, radila je kao i ova. I da kažem, uz ovakve 4 dizne, 17 litara odleti ko od šale.
Mislim da se ovaj Tajvanac nagutao "magle" makar imao respirator.:)
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
o takvoj od 25l netriba ni razmisljati ja imam okruglih 100kg pa kad sthilovu stavim od 15limam sto nositi a ne 25l,,a o kvaliteti necu ni govoriti na prvi pogled škart uzmi stihl neces pogrjesiti kosta oko 5000kn
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Naša sam na youtubeu ovu baterijsku prskalicu s rezervarom od 25l, http://www.youtube.com/watch?v=8kN1-WidgRo
Zna li možda netko ima li nešto ovako kupit u hr?

Kako svaka reklama može biti ista :prayer: ovome na videu nikad nestati vode :mrgreen: To mi dođe nekako isto kao kod jeftinih akcionih filmova. Čojek stalno puca, a metaka nikad nestat'. :rolfer:

Ja mislim da kad bi ja to kupio, morao bi zaposliti još dva radnika da me opslužuju. Jedan da mi odmotava crijevo (pošto bi se morao skopčati na rezervoar od min 1000l kad vidim kako to curi), a drugi da namotava. Il' ako bi išao sa postojećim rezervoarom, onda bi morali donositi sretstvo u kantama. :mrgreen:
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Kako svaka reklama može biti ista :prayer: ovome na videu nikad nestati vode :mrgreen: To mi dođe nekako isto kao kod jeftinih akcionih filmova. Čojek stalno puca, a metaka nikad nestat'. :rolfer:

Ja mislim da kad bi ja to kupio, morao bi zaposliti još dva radnika da me opslužuju. Jedan da mi odmotava crijevo (pošto bi se morao skopčati na rezervoar od min 1000l kad vidim kako to curi), a drugi da namotava. Il' ako bi išao sa postojećim rezervoarom, onda bi morali donositi sretstvo u kantama. :mrgreen:

a znam da s 4 dizne mora bit velika potrošnja vode, al uvik se može stavit 1 ili 2, ja sam mislija nabavit neku baterijsku prskalicu jer sa ručnom leđnom ne mogu prskat više od hektara površine, a uzmem li motornu, pošto su mi polja uz kuće onda ne bi moga prskat rano ujutro zbog buke, a prskam li usrid dana liti nije dobro zbog vrućine, a i zlobnih komentara jer mi susidi misle kako ću potrovat sve (ko će im dokazat da se držim karence i sredstava kojima se inače prska pojedina kultura, a oni misle tobože da im je ono šta kupe u supermarketu neprskano:mrgreen:), zato bi najrađe uzeja neku baterijsku sa rezervarom od 25l (znam da je to poprilično, al zato duže traje, a opet ako se prska sa više dizni i to se brzo potroši). U svakom slučaju uskoro moram nešto nabavit, pa je svaki savjet dobrodoša.
Želim vam svima puno zdravlja, sriće i dobrog uroda u 2013toj:partyman:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Naša sam na youtubeu ovu baterijsku prskalicu s rezervarom od 25l, http://www.youtube.com/watch?v=8kN1-WidgRo
Zna li možda netko ima li nešto ovako kupit u hr?

Ma ovo je čista glupost, ko bi uopće i kupovao leđnu prskalicu za ovakav posao. Slažem se da je stihl u ovom poslu nenadjebiv. Ja sam svoju kupio prije 5-6 godina i stvarno se naprskala, čak se ne sjećam ni jesam li svijećicu mijenjao do sada. Čini mi se samo jednom.

A što se tiče leđnih prskalica na ručni pogon stihl isto ima model od 16 litara (piše na njoj 18 ali nema). Ta mi služi za prskanje cidokorom između folija. Jedini problem je dok ju stavim na leđa nikako potrošiti pa mi ramena otpadnu dok sam gotovo kroz nekih 45 minuta. Dvije su dovoljne za jutro paprike poprskati.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Naša sam na youtubeu ovu baterijsku prskalicu s rezervarom od 25l, http://www.youtube.com/watch?v=8kN1-WidgRo
Zna li možda netko ima li nešto ovako kupit u hr?
Gle friki, ja sam prije nekoliko godina (prije nego je Pevec propao) kupio jednu motornu prskalicu (nešto kao ovo na videu) od 20 lit. (prskalica, ne atomizer). Znači sada je već 5 godina, i mala neumoljivo radi; ide samo malo više ulja u mješavinu (1:30), ipak je to kineski motor, jednom godišnje prmjena svijećice i to je to. Za cca. 1.500,00 kn.
Jedino sam promjenio metalni dio rasprskivača. Ono kinesko je bilo neko limeno sranje, pa sam u agrariji kupio pravi komad i gore montirao promjenjivu diznu (koristim za više voćke (uski mlaz) i za povrće (široki mlaz).
Evo čak je i crijevo još uvijek original (i naravno, stavio sam i druge obujmice, one kineske su isto bile limene).
I stvar i dalje radi. :lol:

p.s. I ja sam misilo uzeti Sthil, ali tada nisam imao novaca. A ova još uvijek radi :prayer:
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Gle friki, ja sam prije nekoliko godina (prije nego je Pevec propao) kupio jednu motornu prskalicu (nešto kao ovo na videu) od 20 lit. (prskalica, ne atomizer). Znači sada je već 5 godina, i mala neumoljivo radi; ide samo malo više ulja u mješavinu (1:30), ipak je to kineski motor, jednom godišnje prmjena svijećice i to je to. Za cca. 1.500,00 kn.
Jedino sam promjenio metalni dio rasprskivača. Ono kinesko je bilo neko limeno sranje, pa sam u agrariji kupio pravi komad i gore montirao promjenjivu diznu (koristim za više voćke (uski mlaz) i za povrće (široki mlaz).
Evo čak je i crijevo još uvijek original (i naravno, stavio sam i druge obujmice, one kineske su isto bile limene).
I stvar i dalje radi. :lol:

p.s. I ja sam misilo uzeti Sthil, ali tada nisam imao novaca. A ova još uvijek radi :prayer:
Ma tako i ja nisam baš pri lovi , pa bi uzeja neku jeftiniju, mada imam Sabartovu električnu montiranu na limenu bačvu od 200l, koju koristim kad prskam voćke, al za prskat npr kupus ili krumpir mi je nepraktična jer ne mogu radit sam (ka u voćnjaku), nego mi mora neko povlaćit gumu (100m) unazad, a nemam koga uvatit nego ženu, a onda ona mora vatat punicu da čuva dicu, a to mi je sve prekomplicirano, pa bi rađe ako triba nosija na leđima ako triba i prskalicu sa rezervarom od 30l:p
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Gle friki, ja sam prije nekoliko godina (prije nego je Pevec propao) kupio jednu motornu prskalicu (nešto kao ovo na videu) od 20 lit. (prskalica, ne atomizer). Znači sada je već 5 godina, i mala neumoljivo radi; ide samo malo više ulja u mješavinu (1:30), ipak je to kineski motor, jednom godišnje prmjena svijećice i to je to. Za cca. 1.500,00 kn.
Jedino sam promjenio metalni dio rasprskivača. Ono kinesko je bilo neko limeno sranje, pa sam u agrariji kupio pravi komad i gore montirao promjenjivu diznu (koristim za više voćke (uski mlaz) i za povrće (široki mlaz).
Evo čak je i crijevo još uvijek original (i naravno, stavio sam i druge obujmice, one kineske su isto bile limene).
I stvar i dalje radi. :lol:

p.s. I ja sam misilo uzeti Sthil, ali tada nisam imao novaca. A ova još uvijek radi :prayer:
heheheheh daj je meni jednu sezonu pa ćeš viditi koliko će trajati, nemoj sebe racunati i covika koji ima hektar i nesto krumpira kao kolega friki
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Naša sam na youtubeu ovu baterijsku prskalicu s rezervarom od 25l, http://www.youtube.com/watch?v=8kN1-WidgRo
Zna li možda netko ima li nešto ovako kupit u hr?

Imam ja istu takvu, samo je dio kod akumulatora crni a ne crven. Taj stroj ne bi mjenjao niti za jedan sličan u prskanju. Znači ni Solo ni Stihl! Prošle godine sam uzeo još jednu kapaciteta 18 lit i nešto manji akumulator. Češće ga punim ali je prskalica drastično lakša. Rad sa akumulatorskom prskalicom je zakon. Čisto, tiho, jeftino i milina. A bogami odlično okupa ako ti je to cilj. Akumulator u slabijoj varijanti ne možeš potrošiti za jedan dan rada nema šanse. A ovaj veći puniš jednom mjesečno ako i toliko. Tlak koji stvara prskalica je odličan za povrće, a kad treba raditi sa totalcem onda na regulatoru stavim jedinicu, slabiji tlak i oprznije možeš raditi. Idealna j kod površina gdj imaš miks i gusti nasad i gdje može doći do gaženja vreža. Ovisno o štapu ti sa njom možeš baciti i radiju cca 15 m. Ali je utrošak škropiva znatno veći. Ako možeš kupiti kupi akumulatorsku, nećeš pogrijšiti. Na njuškalu imaš oko 1500 kn su kvalitetniji a ima i jeftinijih varijanti. Od ostalih tih leđnih prskalica imam sve varijante, znači atomizer, prskalicu bez motora, prskalicu sa motorom, disk prskalicu na baterije i dvij akumulatorske, najrađe se svih hvataju akumulatorske :) Poz
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Imam ja istu takvu, samo je dio kod akumulatora crni a ne crven. Taj stroj ne bi mjenjao niti za jedan sličan u prskanju. Znači ni Solo ni Stihl! Prošle godine sam uzeo još jednu kapaciteta 18 lit i nešto manji akumulator. Češće ga punim ali je prskalica drastično lakša. Rad sa akumulatorskom prskalicom je zakon. Čisto, tiho, jeftino i milina. A bogami odlično okupa ako ti je to cilj. Akumulator u slabijoj varijanti ne možeš potrošiti za jedan dan rada nema šanse. A ovaj veći puniš jednom mjesečno ako i toliko. Tlak koji stvara prskalica je odličan za povrće, a kad treba raditi sa totalcem onda na regulatoru stavim jedinicu, slabiji tlak i oprznije možeš raditi. Idealna j kod površina gdj imaš miks i gusti nasad i gdje može doći do gaženja vreža. Ovisno o štapu ti sa njom možeš baciti i radiju cca 15 m. Ali je utrošak škropiva znatno veći. Ako možeš kupiti kupi akumulatorsku, nećeš pogrijšiti. Na njuškalu imaš oko 1500 kn su kvalitetniji a ima i jeftinijih varijanti. Od ostalih tih leđnih prskalica imam sve varijante, znači atomizer, prskalicu bez motora, prskalicu sa motorom, disk prskalicu na baterije i dvij akumulatorske, najrađe se svih hvataju akumulatorske :) Poz

Koji model konkretno imaš ?
Napiši koji proizvođač i model.
Kupovati po Njuškalu pa poslije pizditi nema svrhe. Pamtim te po raznim postovima i vidim da znaš, zato i pitam za konkretan model da mogu potražiti isti takav.
Ja imam sadnice i špricam ih leđnom špricom 16 l ili onom okruglom od 9 l.
Ne znam koja mi je opcija gora. Sa ovom od 9 l moram se saginjati pa pumpati a ova od 16... crknem s njom.... osim toga, valjda je to radi položaja ručke...dobio sam "teniski lakat". Kad ju nalijem punu crkoh noseći ju (ja nemam 100 kg :roll: ) .
Osim toga kod obje ove mi je problem sedimentiranje. S njima radim folijarnu prihranu + zaštitu i dogodilo mi se da su listovi bili skoro sprženi ito na kraju reda jer mi je tada koncentracija jača. Sreća pa sam prvi puta poštpicao samo 3 reda. Kad sam saznao šta je, onda svako malo "tresem" se da bih to koliko toliko na leđima izmiješao.
Jel ta tvoja ima neki mješač tekućine ?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nema mješanje jer diafragmalna pumpa radi na principu usisavanja i tlačenja. Nije kao klipna da rotira škropivo. Budem slikao prskalice možda nabacim i filmić da vidite kako to radi i koji je model.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Nema mješanje jer diafragmalna pumpa radi na principu usisavanja i tlačenja. Nije kao klipna da rotira škropivo. Budem slikao prskalice možda nabacim i filmić da vidite kako to radi i koji je model.

aj molim te napravi to, jer bi je ja uskoro triba kupit, pa da znam iz tvog iskustva šta valja;)
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
off topic

Imam 4L devrinola viška, dam vrlo povoljno Ja ga ne koristim a morao sam ga kupiti jer je bio uvjet za postizanje dobre cijene za druga sredstva tako da sam uzeo cijelu zalihu!. Ak netko treba neka piše na PM.
poz.
 

Najnoviji postovi

Na vrh