• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Original je bila 40 l/min do 40 bara. Nije pumpa za pumpanje vode ;) Usisno crijevo joj je 2,5 m a izlazno može biti do 100 m. Služi za prskanje voćki, zalijevanje plastenika, vlaži zrak i tako, za male novce dobiš sve u jednom ;) Za početnika dobra stvar. Čak sam tjerao i rasprskivače na njoj u plasteniku. Dobra je i za bakrene pripravke jer skroz miješa škropivo. Motor benzinac 4 takta 6,5 ks. Ukratko je to to.

Vidim da imaš puno kombinacija....primijetio sam te kada si stavio slike one akumulacije i od tada uvijek škicnem što pišeš,makar me neke stvari i ne zanimaju... :p
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Moram smanjiti akumulaciju, strašni su gubici po vručini. Ishlapi kao da je puna rakije ;)
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Moram smanjiti akumulaciju, strašni su gubici po vručini. Ishlapi kao da je puna rakije ;)

Jel znaš možda omjer cijene: kopanje akumulacije + folija i samogranja ?
Misliš da je razlogu tome što je plitka ? Ili možda crni najlon pa se dosta ugrije ?
Meni se baš svijela tvoja akumulacija :gitarist: a sada :twisted:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Imam ja i prozirne (rek'o bi čovjek da je crna), ona je super ako hoćeš da ti raste trava ispod nje :mrgreen:


edit:
imal' gdje kod vas bijele u rolni?

Ima a možeš i da naručiš.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kubik je oko 40 kn ili 250 kn sat. Treba tim kombinirkama vremena da kopaju. Recimo jednu akumulaciju sam platio 2000 kn a bagerista je radio malo manje od 4 sata. Taj me oženio i nije još sutradan došao napraviti kosine da mi se ne urušava,ali dobro... Problem mi je kod moje bivše akumulacije varovi dole na dnu i crni najlon. Varovi su napravili separacije pa ne mogu iskoristiti 20 m3. Na tako velikoj površini gubici su 1cm pa do 3 cm na sat. Napravit ću od ov jdn velike dvije manje i jedna će biti slobodna. Po mojoj procjeni cca 30 m3 biti će kapacitet. Najlon je najjaeftinija opcija. Zna u Konzumu biti 13 m3 bazen sa konstrukcijom za 1500 kn na akciji to j frend kupio i super mu služi. Poz
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pitanje. Koji je ovo korov? Hvala
korov.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
aj molim te napravi to, jer bi je ja uskoro triba kupit, pa da znam iz tvog iskustva šta valja;)

Evo ovo su moje prskalice, da ne ispadnem lažov :)
baterijskeprskalic.jpg

manja.jpg

veca.jpg

benzin.jpg

salatad.jpg


Ovu bijelu sam nosio kod starog kupca da probamo zamjeniti benzinsku ali je slaba, sada ću mu poslati ovu sa tri brzine da proba tjerati 6 dizni. Inače imaju 30 plastenika salate pa kasnije stavr baburu. Radi im tri godine i jedino bi nešto tiše i povoljnije. Prelaze sve pumpe na struju tako i prskalice.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nemam drugu sliku :(
Akumulator ovisno o načinu prskanja dali se prekida ili ne, dura minimum cijeli radni dan, ovaj veliki od 17ah taj izdrži mjesecima, onako par dana u tjednu po 2 do 3 sata.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Nemam drugu sliku :(
Akumulator ovisno o načinu prskanja dali se prekida ili ne, dura minimum cijeli radni dan, ovaj veliki od 17ah taj izdrži mjesecima, onako par dana u tjednu po 2 do 3 sata.

Evo ja sam kupija ovu:http://mvv.hr/web_shop/product_info.php?cPath=21_124&products_id=146, tribala bi mi doć sutra.
Obiša sam sve na splitskom području, ovde niko ne prodaje baterijske prskalice, a većina i ne zna da uopće postoje:confused:
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Zima

Ljudi kada gledam vijesti pitam se jesmo li u istoj državi onako krpi u Zagrebu a kod nas ništa a baš ga nisam ni željan neka ostane ovako i dalje.
Pozdrav!
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Da li netko koristi substrate FLORADUR A 70L.Kakvi su se pokazali za povrče u odnosu na druge i kakav je odnos cijene?:confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh