• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bla bla svaštara

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,533
A gledaj onaj tko nije u sustavu bi trebal malo profitirat ali poznavajuči naše trvovce stoga nebu ništ
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543

hm...nekak mi se čini da sam ipak ja bil u pravu...:cautious:
treba neki put stvari pogledati i iz šire perspektive, ali i iz kuta samog malog proizvođača povrća...;)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hmmm....nešto tu meni ne štima.
Visina PDV - a je odrđena Zakonom prema kategorijma proizvoda, formira ga i donosi - propisuje - Vlada, i Vlada je jedina ta koja može donjeti odluku kaja će stopa vrijediti za koju kategoriju i vrijeme - datum - od kada se te stope primjenjuju. PDV - visina PDV - a nije stavka koja ima ikakav utjecaj na zaradu trgovca, to je novac koji trgovac uzima od potrošača i prosleđuje ga u državnu blagajnu direktno - kolko mu uzme, toliko državnoj blagajni da. Niti mu ijedna lipa ostane, niti ijednu lipu više od onoga što je kupcu uzeo državnoj blagajni da. Niti ima zakonsko pravo samostalno odlučiti promijeniti datum primjene novih stopa PDV - a koje donosi Vlada a ne proizvoljno trgovac - ili prije ili poslije onoga kojega je odredila Vlada.

Ono što Lidl može već sada je cijenu proizvoda umanjiti za iznos razlike PDV - a 25% i pet% na svoju trenutu prodajnu cijenu.

Zato me živo zanima je li ovo jedna od niza mnogobrojnih lažnih vijesti, jer ne mogu vjerovati, a i zdravi razum govori da nije moguće da ljudi iz menađmenta jednog ogromnog trgovačkog lanca to ne znaju.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Lidl, kao i drugi lanci imaju često akcijske cijene. Pretpostavljam da dio tog smanjenja na akciji ide na teret dobiti trgovačkog lanca, a dio je vjerojatno nažalost prisiljen podnijeti proizvođač/dobavljač.
U članku nisam pronašel informaciju da će Lidl smanjiti cijene za krajnjeg kupca u iznosu koji odgovara PDV-u, iako sigurno imaju prostora za to napraviti na dijelu artikala.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Skidat ću solare za grijanje vode sa sušara, pa ako nekog interesira, slobodno nek se javi.
20220222_100739.jpg
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ne može se prenesti njihov posao učinkovito u sušaru, tako da nemam nikakve pomoći od njih, ostavit ću jedan ili dva za kuću, ali ovoliko mi netreba.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Kojih su dimenzija i koji tip (heat pipe...) odnosno koje marke i tipa?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Nažalost ja se puno ne razumijem u to, solari su od firme Asel, najbolje da si pogledate sami koga što zanima. Cijevni jesu da. Imam i dvije pumpe i dva rezervara, a ima još jedna takva ista postava koja bi bila za prodaju...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ima li netko slučajno kakve pločevine debljine cca 20 mm debljine za prodati ili flah po nekoj socijalnoj cijeni?
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Kupio ovaku antenu namijenjenu za radio u traktor , Ima masu i glavni kabal za antenu e sad me zanima gdje se spaja ova tanka mala žica jel se veže direkt na +12v ili negdje drugo na radio ?
1646085080308.png
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Obično tamo gdje je i glavno napajanje radija (u autu je to iza ključa u 0 položaju), tak da antena ne radi dok ne radi niti radio. Možeš ju povezati na +12, ali preko nekog malog osigurača.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ne hodam baš po otpadima a i njihovo radno vrijeme mi ne ide na ruku. A kupiti moram svakako ako mislim raditi.
 
Na vrh