• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Blokade puteva u Vojvodini

  • Temu pokrenuo VOJVODJANIN
  • Datum prvog posta
V

VOJVODJANIN

Guest
Evo da se i mi pohvalimo.Počelo se sa blokadama saobraćajnica na svim važnijim pravcima po Vojvodini.Razlog: novi ministar poljoprivrede gdin. Petrović(koji ne zna kako izgleda motika),kao prvu meru za unapredjenje poljoprivrede je ukinuo subvencije(poticaje), za svaki hektar preko 10 ha.
Ljudi su jutros krenuli traktorima za Beograd,ali policija je vrlo aktivna, pa zaustavljaju i pišu kazne.Uglavnom ludilo je krenulo :evil:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Evo da se i mi pohvalimo.Počelo se sa blokadama saobraćajnica na svim važnijim pravcima po Vojvodini.Razlog: novi ministar poljoprivrede gdin. Petrović(koji ne zna kako izgleda motika),kao prvu meru za unapredjenje poljoprivrede je ukinuo subvencije(poticaje), za svaki hektar preko 10 ha.
Ljudi su jutros krenuli traktorima za Beograd,ali policija je vrlo aktivna, pa zaustavljaju i pišu kazne.Uglavnom ludilo je krenulo :evil:
To baš i nije za pohvalu, to je više tuga i jad :(
Ali kad drugačije neide .........
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
pa kako i za šta da ti piše kaznu ako hoćeš da se provozaš do glavnog grada ?
uzimamo u obzir registrovan i ispravan traktor
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ukidanje poticaja nije za pohvala, za pohvalu je iskazani bunt proizvodjaca. Sve se mislim da poticaji ni kod nas nece dugo
 
V

VOJVODJANIN

Guest
pa kako i za šta da ti piše kaznu ako hoćeš da se provozaš do glavnog grada ?
uzimamo u obzir registrovan i ispravan traktor

Demokratija na delu:toimonster: A i nije lepo da BEOGRADJANI vide one koji ih hrane, da traktori ne zaprljaju grad........mamicu im j..... beogradjanima da ne bude zabune.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Dobrodošli na balkan... Lijepo je nama Bušić rekao,tek kad nas naši krenu pljačkat i udarat,onda ćemo vidjet što je lopovluk i otimačina.
Tako i vama u Srbiji,nama u Hrvatskoj itd.
Vrijeme je za radikalne promjene i rezove,samo to boli,kao što je bolilo i prije 20 godina,kad je najviše napaćen nedužni narod s obiju strana,a kajmak su pokupili takodjer na obje strane beskupulozni rođaci i kumovi.Dok takvima ne počupamo repove,uvijek ćemo ostat u sjeni vladajućih stranaka i njihovih alata za manipulaciju,od cenzura i ograničavanja tiska,do kupovanja socijalnog mira,kroz poticaje i ostalo...
Mislim da je pred nama vrijeme velikih promjena,samo toga još nismo svjesni,a ni spremni.Svaki je oblik društvenog poretka doživio svoj procvat i svoj krah,a mislim da naš truli kapitalizam nema više šta doživjet,već je krenuo u propast i to silovitom brzinom.Taj sustav ne pozna malog čovjeka,a čitav svijet,nas svih 7 milijardi smo jedan do drugog mali čovjek.Da ne dužim,dalje zaključite sami.
 
M

MOCO

Guest
ako sam dobro razumio tko ima više od 10ha nema poticaja! pa što hoće postići time? obitelj koja ima 20-30 ha zemlje usitnit će se na 3 obitelji samo da im poticaj ostane,znači oni potiću usitnjavanje posjeda!
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Tačno tako, možeš imati i 100 hektara dobiješ suvencije samo za deset po 14 000 dinara ili oko 140 eura.Ima dosta ljudi koji su uzeli državnu zemlju u zakup, jer su i tu dobijali subvencije.Poorali,posejali, bacili veštačko djubrivo,platili zakup i sad ko ih j..e.A kada radiš mnogo moraš imati i ozbiljnu mehanizaciju, koju ne može kupiti bez kredita....gde ovo vodi samo Bog zna.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
nemojte me pogrešno shvatiti ali ja bih poticaje ukinuo svima , treba poljoprivredniku omogućiti da on može svoj proizvod da proda (plasira) po realnoj cijeni a ne da se neko igra crvenog krsta i tako drži kako reče @abrkili ''male'' ljude u šaci i daje im život na kašičicu

nego @vojvodjanin , mogao si ti nama malo praktičnije objasniti o kakvim blokadama i na kojim lokacijama se radi da bi oni koji putuju u SR mogli znati kojim putnim pravcima da idu da nebi upali u kakav kolaps
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Savo mi smo ti ovde u medijskoj blokadi, samo B92 je objavila vest o blokadi puteva.Koliko ja znam auto putevi nisu blokirani,ali veće magistralni pravci jesu.Policija je blokirala puteve da zemljoradnici ne krenu za Beograd,a zemljoradnici stali na 50 metara od policije i ne puštaju nikoga osim vozila Hitne pomoći.
I da... pomoćnik ministra je danas na TV-u objasnio da je to dobra mera i da će država obezbediti kredite sa niskim kamatama za poljoprivredine (i pretpostavljam sa "masnom" provizijom za Ministra)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
pa dobro , razumijem ja da vas i medijski šikaniraju i baš iz tog razloga bi mogao da nam kažeš ovdje punktove koje treba zaobići ili se nemogu proći
bar ovaj pogranični dio prema HR i BiH ako znaš šta o tome
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Nadam se da cu sutra znati vise i naravno da cu javiti.Danas sam krenuo iz N.Sada za Srbobran, to je mag. put za Suboticu nije se moglo proci.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Dobrodošli na balkan... Lijepo je nama Bušić rekao,tek kad nas naši krenu pljačkat i udarat,onda ćemo vidjet što je lopovluk i otimačina.
Tako i vama u Srbiji,nama u Hrvatskoj itd.
Vrijeme je za radikalne promjene i rezove,samo to boli,kao što je bolilo i prije 20 godina,kad je najviše napaćen nedužni narod s obiju strana,a kajmak su pokupili takodjer na obje strane beskupulozni rođaci i kumovi.Dok takvima ne počupamo repove,uvijek ćemo ostat u sjeni vladajućih stranaka i njihovih alata za manipulaciju,od cenzura i ograničavanja tiska,do kupovanja socijalnog mira,kroz poticaje i ostalo...
Mislim da je pred nama vrijeme velikih promjena,samo toga još nismo svjesni,a ni spremni.Svaki je oblik društvenog poretka doživio svoj procvat i svoj krah,a mislim da naš truli kapitalizam nema više šta doživjet,već je krenuo u propast i to silovitom brzinom.Taj sustav ne pozna malog čovjeka,a čitav svijet,nas svih 7 milijardi smo jedan do drugog mali čovjek.Da ne dužim,dalje zaključite sami.


Potpisujem , u potpunosti se slažem .
Podjelili su poticaje , jadan narod podizao kredite pokupovao traktore , i strojeve i sad jednostavno nema kud . Bez obzira gdije se tko nalazio , Srbija , Hrvatska , Bosna.... svićemo isto najebati . A pojedinci trljaju ruke , i smiju se . Kaže ona stara narodna " kada sirotinju treba jeb..i gaće same padaju "
Nažalost iz ove kože se nemože , kao i u pošlosti bit će kako veliki odluče , a sirotinju nikada nitko nizašta nije pitao.
 
B

BAGERISTA

Guest
Žalosno,,,ali istinito,nikad se narod nije ni za šta pitalo:shock::supris:
Ostalo potpisujem u cijelosti,,,,žalost,ali svugdje ista priča..:madmana:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Sinoć su održani pregovori predstavnika zemljoradnika i Vlade Srbije,gde se došlo do malog pomaka,naime Vlada je iznela ponudu da se subvencioniše maximalno 30 ha, dok poljoprivrednici ostaju pri zahtevu da to bude 100 ha kao što je i bilo unazad nekoliko godina i što je i obećano za ovu godinu.
Uglavnom blokade se nastavljaju,svi magistralni i regionalni pravci su blokirani,na putevima je i Žandarmerija koja sprečava prolaz traktorima ka Beogradu.
Ako je neko mislio da dolazi bolje neka sačeka koji dan dok se situacija ne reši.


Pozdrav i javim se na novim vestima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
Svakako MORAM 3. ici u Rumu, ovisi mi zetva o tome ;)

Ipak imam zmaja i dva IMT-a ;)

Postavio sam pitanje i na FB-u da li ce putevi do Rume biti blokirani ili nece, pa mi je jedan clan grupe napisao da je najbolje da budem online i da cekam razvoj situacije, sto i radim zadnjih dana...


U svakom slucaju, drzite se i ne popustajte u pregovorima, 30 ha poticaja je sramota za zemlju kao sto je Srbija gdje skoro svaki poljoprivrednik u Vojvodini ima preko 30 ha zemlje...
 
V

VOJVODJANIN

Guest
)






U svakom slucaju, drzite se i ne popustajte u pregovorima, 30 ha poticaja je sramota za zemlju kao sto je Srbija gdje skoro svaki poljoprivrednik u Vojvodini ima preko 30 ha zemlje...[/QUOTE]

E tu je glavni problem...Srbiju zabole k... za Vojvodinu,dobri smo samo da dajemo lovu.
Smenjeni ministar Sasa Dragin je Vojvodjanin i on je imao sluha za problematiku u poljoprivredi,ali nije valjao drugima.I na traktorima koji su u blokadi pise

VRATITE NAM DRAGINA...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
pa kako i za šta da ti piše kaznu ako hoćeš da se provozaš do glavnog grada ?
uzimamo u obzir registrovan i ispravan traktor
osim ako ne naletis na ovo
zobv-poc-puta-rez-za-mot-v.gif
drugi razlog ne vidim
ili da beogradjanima seljaci zadebljalih dlanova i njihovi traktori smrde na znoj, i stalu, ili ce pokvariti prizor iz baste dok ispijaju kafu
a da ti isti seljaci dovezu prikolicu krompira i cisternu mlijeka pa dijele na ulici onda bi se razgrabili (kao sto je bilo u sarajevu)

zalosno je da covjek ne moze da zivi od vlastitog rada, radi mjesecima, godinu i na kraju kad se racuni svedu jedanik jos duzan, banci kamatu, drzavi porez......ipak je nesto zaradio, dug
slazem se sa savom u vezi plasiranja i prihvatljivih cijena, jer se poticaji i prava na poticaj cesto zloupotrebljavaju, zavrse u pogresnim rukama
mislim da nas eu konstantno muze, sve sto njima ide u prilog je uslov za pridruzenje, trgovinski sporazumi po kojima oni mogu nama uvaljivati zarazeno mlijeko, proizvode sa upitnim emulgatorima.....a nase nece jer molim te ambalaza nije po standardu
a i mi navrli kao da cemo se teleportirat negdje u zemlju blagostanja ako se pridruzimo eu, ostajemo na balkanu, i dalje cemo za njih bit balkanci koji godinama nesto funtaju a njima to i odgovara

odluta ja s pricom...i jos mi zivci proradise :evil:
 
Na vrh