• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Nisam znalda je olt radil duplex kose, onakav tip ko gaspardo, nož+protunož.
Jel ima dijelova za to? Ili pašu od kojih drugih kosa?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Gramip je (bil) kopija Gribaldi&Salvia i kose su solidne, koliko takav tip kose može biti. Najvažnije, za njih je bilo doknadnih dijelova svuda, a ima ih i danas.
Komentar na OLT se odnosilo na to da ih je bilo malo, samo za par marki traktora (uglavnom IMT) i nije bilo dijelova. Stražnje kose su priča za sebe, a OLT-ove su bile većinom takve.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Zj ti to pises o bocnim kosama, ja sam iznio misljenje za straznje duplex.
Gramip je malo bio jeftiniji od gasparada a kvaliteta nebo i zemlja
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Pisal sam generalno o usporedbama kosa OLT-Gramip.
Gaspardo je vjerojatno klasa iznad, iako je konstrukcijski vrlo sličan Gramip Superioru (koji je kopija G&S).
 

goran007

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
pozdrav,,
kupio bi kosu striznu od 165cm IMT,,
da li je ta kosa ok za 560 traktor?
jeli mala ili se moze kositi ?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Evo zval trgovinu u Velikoj Gorici, kaže prodavačica da imaju rezervne dijelove za olt duplex kose,ako bi i bilo nešto vanredno da mogu nabaviti. Ak koga zanima nek pošalje u pp, da ne reklamiram trgovinu u postu
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pozdrav,,
kupio bi kosu striznu od 165cm IMT,,
da li je ta kosa ok za 560 traktor?
jeli mala ili se moze kositi ?
vjerovatno misliš onu kaj ide na hidrauliku. ja ti to nebi preporučil jel buš trošil dosta nafte. nemam iskustva sa takvom kombinacijom. a trošil buš naftu jer 560 ima reduktor kardana pa treba dosta gasa. tu strižnu od 165 cm ti može bez problema terati imt 533 sa lošim motorom.
 

goran007

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
nije na hidrauliku,,obicna strizna kosa sa duplim nozem,,
,,a gle,,imam 560 nemam 533
imam sad 165 diskastu,ali nisam nesto zadovoljan s njom,,
moje livade su pomale,a ona mi dosta visoko kosi,
a imao sam prije te diskaste kose obicnu striznu kosu,sa jednim nozem,i to je uzas meni bio,,malo malo stopa,,,
ali ove sa duplim nozem sam cuo da su puno bolje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ja sa u445 kosim sa duplex 205 cm tak da šteta na takav traktor stavljat tako malu kosu.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Kako se duplex kosa ponasa u sitnoj travi? Imam namjeru kupiti dvije duplex kose, pa me zanima ponašanje u sitnoj travi, mislim na kvalitet kosenja
 

goran007

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
Disk kosa kosi dosta vise od strizne kose,,.
Tako da malu travu sa disk kosom nije bas nesto za kositi... eto toliko znam
Lp
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kako se duplex kosa ponasa u sitnoj travi? Imam namjeru kupiti dvije duplex kose, pa me zanima ponašanje u sitnoj travi, mislim na kvalitet kosenja
Kakva Duplex? To misliš BCSDuplex?
Ja sam probao BCS duplex, Gaspardo, a imam našu Gramip Superior licenca Garibaldi Salvia i te tri su odlične. To mogu preporučiti. One imaju pomičnu kosu i Greben kontra. Samo nemoj kupiti IMT kosu sa dvije rezne kose licenca Busatis jer to ne kosi nikako. imam ti ju doma na dvorištu, skuplja hrđu... Nešto su fulali u IMT-u
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Bcs ili Gaspardo te su u opoticaju, kakav IMT.
A možda i uvezem Enorossi, posto imam stalno kamione za Italiju
 

Najnoviji postovi

Na vrh