• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Pozdrav.

jel ima tko iskustva sa Gaspardo kosom i BCS? Ako ima, koja je bolja i dali ima nekih bitnih razlika?
Ja imam Gaspardo i dobra mi je. Imaju 2 susjeda u selu BCS duplex i čini mi se isto ok
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Pozdrav.

jel ima tko iskustva sa Gaspardo kosom i BCS? Ako ima, koja je bolja i dali ima nekih bitnih razlika?
Ja imam Gaspardo i dobra mi je. Imaju 2 susjeda u selu BCS duplex i čini mi se isto ok

Obavezno uzmi kosu s podiznim cilindrom (puno lakši rad). BCS kose mogu ici do 20 km/h .. dok gaspardo ide do 12-14. uz to je razlika i u pogonu kose; kod BCS je neka aluminijska legura, dok je kod gasparda prešno željezo- ukoliko ima nepoželjnih stvari u livadi-kamen,korijen i sl. dolazi prije do pucanja aluminija kod bcs nego kod gaspardo... još postoji neka razlika kod grebena tih 2 kosa, pretpostavljam da BCS ima protukosu sa prstima kao kod samohodnih kosilica dok gaspardo to nema. (pomaže na livadama kod kojih je prisutno kamenje).
 
B

BAGERISTA

Guest
Pozdrav.

jel ima tko iskustva sa Gaspardo kosom i BCS? Ako ima, koja je bolja i dali ima nekih bitnih razlika?
Ja imam Gaspardo i dobra mi je. Imaju 2 susjeda u selu BCS duplex i čini mi se isto ok

Neznam di sam prije pisa,,,,,,ali svejedno,.....
Ovo šta je kolega napisa,,je istina,,,,a kamnenje sitno,,,i nije neki problem,,,,,,,,,,bitno da je dopia lama(dupli noževi),,,i nemaš greške,...
Ova moja ima i cilindar,,,ali nikako da ga napravim,...
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Kolege planiram za iducu sezonu uzeti striznu kosu sa duplim rezom dal gramipovu,gaspardovu,bcs nemam pojma.Za novu 12000kn mi se ne dava.Sinoc smo ja i kolega poceli kositi oko 7 do 2 nocas sa dvije dubravine dupli rez on sa Vladimircom ja sa Ursusom 335.On tijera treca cetvrta a ja kako kad a najvise druga a negdje prvanaravno svidja mi se da sto brze se moze tijerati jer njive su ravne dosta ali pijeskovite jako.Problem su sitni kamencici koji jednostavno ulete pod nozic i otkinu ga pa smo se malo mucili jer je njemu otkinulo nozic a i meni.Sa bubnjarom nisam mogao kositi jer ubi kamenje sitno.Sto mi preporucujete jer vecina zemlje koju kosim ima sitni pijesak.Kazete bcs je bolja od gasparda.Kod mene imaju njih dosta gaspardo ali stalno nekakvi problemi i na 5 godina za dijelove dadu toliko koliko kosta nova kosa a to mi se ne svidja.Ako nije problem da napisete svoje objasnjenje opsirnije razlika izmedju te 3 kose a naravno i kakva ponuda ako netko ima kakve kose u solidnome stanju da nisu lomljene,varene,upravljane itd.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Kolege planiram za iducu sezonu uzeti striznu kosu sa duplim rezom dal gramipovu,gaspardovu,bcs nemam pojma.Za novu 12000kn mi se ne dava.Sinoc smo ja i kolega poceli kositi oko 7 do 2 nocas sa dvije dubravine dupli rez on sa Vladimircom ja sa Ursusom 335.On tijera treca cetvrta a ja kako kad a najvise druga a negdje prvanaravno svidja mi se da sto brze se moze tijerati jer njive su ravne dosta ali pijeskovite jako.Problem su sitni kamencici koji jednostavno ulete pod nozic i otkinu ga pa smo se malo mucili jer je njemu otkinulo nozic a i meni.Sa bubnjarom nisam mogao kositi jer ubi kamenje sitno.Sto mi preporucujete jer vecina zemlje koju kosim ima sitni pijesak.Kazete bcs je bolja od gasparda.Kod mene imaju njih dosta gaspardo ali stalno nekakvi problemi i na 5 godina za dijelove dadu toliko koliko kosta nova kosa a to mi se ne svidja.Ako nije problem da napisete svoje objasnjenje opsirnije razlika izmedju te 3 kose a naravno i kakva ponuda ako netko ima kakve kose u solidnome stanju da nisu lomljene,varene,upravljane itd.


hehe, dobar si..Ti bi polovnu kosu a da ne moraš popravljat,a ne bi dao novce za novu.Nekad i novu moraš popravljat.
Uzmi gramipovu ako već hoćeš polovnu, jer za njh ima dijelova svagdje a dosta su pouzdane.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
915
imam ja neku imt ovu dupli noz za prodati bila na njuskalu trebao bi obnovit oglas
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Kakva je BCS kosa koje su joj mane i prednosti na osnovu gramip i gasparda,sta im je zajednicko koji dijelovi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moja preporuka je BSC ima ju jedan u mom kraju samo tjeraj nema stopanja nema veze kakva je trava samo gas on ju tera s 539 u drugoj brzoj i nista da bi ostajalo iza njega nepokoseno!
Sretno s kupovinom!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidjet čemo, malo je stariji čovjek i teško prihvača neke nove i bolje stvari, valjda ga budem uspio nagovorit na duplex :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Znam ja sam imo jednu na ponudi prakticki novu jos je dole imala na grebenu boju samo je bila cini mi se sipova za 1000 eura stari covijek ju je prodavao pa stari nije htio da se on nemoze okretat i dok sam ja njega obradio kosa je otisla kasnije je i njemu bilo zao samo mu objasni da vise nece morat cistit i da se nece stopat onda ce dobit volju!
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Imam imt-ovu striznu kosu 2.1m, obje kose se pokrecu i tu nema stopanja,ali mi se nabija masa pod zastitni lim od remenice.to je sve na nekih 10 cm od zemlje...i treba dosta paziti oko međa i da se negdje ne zapne.zato se meni vise svidja rotokosa...kupi za eurowolfa neku od 185, bude mu taman jer ja sa svojim od 55 ks bez problema teram sip roto 215, jedino je zajeb... na neravnim terenima
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Diskastu neče, a bubnjašica mu ne paše zbog nekih drugih stvari.
Ostaje mu samo strižna...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Ja ti imam gaspardo fbr 2.05 m kosu i kosim sa Zetorom 6245. Kupio sam ju novu. Oće na njoj pucat onaj protunož kad se tjera gdje ne treba ali da se to zavarit. Kod mene ti ima dosta tih kosa i svi su većinom zadovoljni. Samo nije ona za natjeravat po svuda... Dosta je ona osjetljiva. Za BSC ne znam ali znam da su Gaspardove među boljima i da su dosta bolje od Gramipovih.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Diskastu neče, a bubnjašica mu ne paše zbog nekih drugih stvari.
Ostaje mu samo strižna...

Moja roto je diskasta i po meni je to zakon, lakša za tjeranje i jednoliko rastrese iza sebe
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moja roto je diskasta i po meni je to zakon, lakša za tjeranje i jednoliko rastrese iza sebe

Znam ja to sve. On se boj itakve polovne zbog onih silnih prijenosa dolje, boji se da kaj bude dok se to nekaj strga, a polovno je več i to neče, a uostalom, mislim da te sve imaju hidraulično podizanje, a na kinezu to nemre skupa raditi.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Glas za BCS ili gaspardo, osobno imam gaspardo fbr175, i čisto je ok, kao što je navedeno nije sad za neke grube radove jer voli puknut protunož, to se da riješiti zavarivanjem ili se samo kupi letva pa se prenitaju zubi gore. BCS može malo brže kositi cca5km/h od Gaspardo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal imaš možda kakve detaljnije slike te svoje kose?
Interesira me sve, od pogona do izgleda kose i protukose?
 

Najnoviji postovi

Na vrh