• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,114
Ako je tako kao što mislim da jeste,te inbuse otpustiš malo i dotegneš onaj veći vijak.
Ali postavi sliku pa ćemo biti pametniji
 

Bik2022

Član
Tu od
23 Svi 2022
Poruka
35
Pa imas sa gornje strane pritiskivace i vjerovatno su oni pretegnuti i zato ti se pregrijavalo
Kad budem montirao novu kosu probati ću to otpustiti

Ako je tako kao što mislim da jeste,te inbuse otpustiš malo i dotegneš onaj veći vijak.
Ali postavi sliku pa ćemo biti pametniji
Uslikati ću je sutra ako stignem ako ne onda budem u subotu
 

Bik2022

Član
Tu od
23 Svi 2022
Poruka
35
Evo,na jednoj fali vijak to mogu kupiti u željezari a ovr ostale imaju vijak
 

Prilozi

  • IMG-20240618-WA0001.jpg
    IMG-20240618-WA0001.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 24
  • IMG-20240618-WA0000.jpg
    IMG-20240618-WA0000.jpg
    27.7 KB · Pregleda: 23

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,114
Kako sam i mislio,otpustiš obje matice,otpustiš malo inbus i ponovo stegneš matice
Kod mene je luft 1- 2 mm između potiskivača i zuba
Neznam da li je to pravilno,ali meni se pokazalo ok
Možda je tvornički bilo točno podešeno,ali to su tvornički uvjeti,u stvarnosti ti tu ulazi zemlja i smanjuje taj razmak i onda ti se dešava ono što si opisao
Nemoj tako kositi jer ti se stvara preveliki otpor na sav pogonski sklop,pretjerano trošenje i velika mogučnost loma
Bolje da je veći,nego manji zazor,ništa se neće desiti,samo ćeš joj olakšati posao i sačuvati živce
 

Bik2022

Član
Tu od
23 Svi 2022
Poruka
35
Hvala na pomoći napraviti ću tako čim uzmem novu kosu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Gledaj i plaz da ti nije nisko, ako je onda isto hoće kosa puknuti i zubi na protukosi.
 

StankoP

Novi član
Tu od
8 Kol 2018
Poruka
7
Pozdrav svima,
Ima li tko tehničko uputstvo ili radioničku priručnik kose dubrava s dvije kose?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Zna li neko dimenzije lezaja na GS superior 72 na osovini gdje dolazi kardan?
 

dogtag

Novi član
Tu od
28 Velj 2022
Poruka
10
Može li mi netko pomoći?
Pogon postavljen prema uputama (bočna kosa olt i imt 533):


I onda imam problem, da ne mogu podignuti i fiksirati kose u transportni položaj jer je pogon predug. Pogon pritiska na kosu.
Ako skratim pogon, onda treći nož nije u simetrali s trećim prstom, on je dva centimetra ulijevo. Trava se nakuplja na kraju kose jer stražnji nož ne ide dovoljno desno, da čisti petu.


Šta uraditi?

Ispričavam se jer moj hrvatski ni baš nešto, dolazim iz Slovenije.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,939
Ta kosa mi ne izgleda kao OLT. To si sad kupio ? Stavi još slika jer nisu prihvati isti na svim kosama. Screenshot_2024-07-26-08-44-22-431.jpg Screenshot_2024-07-26-08-43-20-338.jpg
 

dogtag

Novi član
Tu od
28 Velj 2022
Poruka
10
Original je bila plave boje. Nema identifikacijsku pločicu, ali prema uputama odgovara OLT kosi.
Ima onu glavo sa prve slike (dubrava imt)
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,939
Možeš poslikat tako da se vidi i drveni dio i nosač samog grebena kose? Znači onaj dio koji se vidi na tvojoj slici iz uputstva. OLT sigurno ima prihvat ko i na slici koju sam stavio, slike gdje piše OLT
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh