• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bočne i stražnje STRIŽNE kose

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Re: Strizne kose

Dobra je. A da si tek probal BCS Duplex...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Strizne kose

Kaj ima tko orginal kosu za 533 , s naglaskom na orginal .
Traba mi mjera promjera remenice male i velike ..dakle njihov vanjski promjer ?
Naime pošto je tata razbio 539 preselili smo kosu na 533 , kaže da se užasno brzo vrti tj. da se oće razletiti od brzine, Pošto je poravnao i zavario stari greben boji se ako se otkine da od inercije ne pokosi sve do prvog drva , da vam ne objašnjavam kakva je procedura ako u Zagorju pokosite susjedu 10-15 cm .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,801
Re: Strizne kose

puknuti kaže:
Kaj ima tko orginal kosu za 533 , s naglaskom na orginal .
Traba mi mjera promjera remenice male i velike ..dakle njihov vanjski promjer ?
Mala 125 mm.
Velika230 mm.
A kaj to nebi trebalo biti isto na 533 i 539 :scratch
 
B

Bobo

Guest
Re: Strizne kose

Ma isto je sve na obadva traktora... moze bit da im se 533 "zaljece", pa da pravi probleme...

Sve kosilice pasu i na 533 i na 539, sve je isto na oba traktora, samo ako na 533 imas jednostepeno kvacilo, to je malo vise zivciranja, ali u samom radu nema razlike.

Moze biti da kosilica samo vise lupa, tokom rada jer je popravljana i varena, moze biti da je dobila lufta, pa svo to rondanje ostavlja dojam kao da kosilica radi brze?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Strizne kose

Sljedeći vikend si dajem truda i mjerrim prijenosni omjer u 533 / 539 . :mrgreen:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,801
Re: Strizne kose

puknuti kaže:
Sljedeći vikend si dajem truda i mjerrim prijenosni omjer u 533 / 539 . :mrgreen:
Pa kaj ti misliš 539 pustiti u pogon slijedeči vikend.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Strizne kose

muhanicar kaže:
Pa kaj ti misliš 539 pustiti u pogon slijedeči vikend.
Ne , ali okretati remenicu i brojiti okretaje izlaznog mogu i u rikvercu .
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Re: Strizne kose

puknuti kaže:
Kaj ima tko orginal kosu za 533 , s naglaskom na orginal .
Traba mi mjera promjera remenice male i velike ..dakle njihov vanjski promjer ?
Naime pošto je tata razbio 539 preselili smo kosu na 533 , kaže da se užasno brzo vrti tj. da se oće razletiti od brzine, Pošto je poravnao i zavario stari greben boji se ako se otkine da od inercije ne pokosi sve do prvog drva , da vam ne objašnjavam kakva je procedura ako u Zagorju pokosite susjedu 10-15 cm .

Imam OLTovu strižnu kosu i promjer (vanjski) pogonske remenice mi je 22,5 cm a gonjena JE 9,5 cm.Moram naglasiti da mi pogonska remenica nije OLTova.Inače original pogonska od OLT je vanjskog promjera 17,5 cm.Ja ju nisam nikad stavljao mada sam siguran da bi se pokazala jako dobra naročito kad kosim po brdskom terenu.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Strizne kose

e da mi je...

daj molim te reci kojom brzinom kosiš?i jel to 2.1 m?
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: Strizne kose

Ja se ne razumijem u traktorske kose pa imam pitanje za bageristu, jel ima kod tebe kamena i što se događa kad zapneš negdje, jel ima greben kose neku amortizaciju da se nakrene prema nazad da ga ne otkineš? Zašto si stavio na motokultivator labinprogres super specijal umjesto kotača frezu? Tako može više frezat? Kako se to ponaša u radu, jel te baca na ručkama jako, stavio koju slikicu motokultivatora s takvom frezom, prvi put to vidim, nisam ni znao da se to može na njemu. Ja imam mondiala 8 ks benzinca.
 
K

kobac2602

Guest
Re: Strizne kose

nedavno sam kupio oltovu kosilicu s duplom kosom kao ova na prethodnim slikama i ako netko ima od nje nekakav priručnik katalog ili nešto slično nek mi se javi
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Strizne kose

kobac:kako si zadovoljan s kosom?kojeg je radnog zahvata?
 
K

kobac2602

Guest
Re: Strizne kose

pa nije još u stanju za rad jel moram zamjeniti neke ležaje a zahvat je negdi oko 2- 2,10
 
H

huki

Guest
Re: Strizne kose

Poštovani forumaši,
Imam striznu kosu GRAMIP 1,80 cm oko dvije godine i prezadovoljan sam sa njom.
Ovo su slika kada je kupljena.

Slike su izbrisane jer nisu dobro postavljene,slike MORAJU bit veličine 800x600!!!
Ako ti nešto nije jasno javi se na pp.
dino
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Imam jedno pitanje:
Pošto mi svake sezone pukne bar jedna kosa,i to u pravilu kod one glave(neki kažu peta),naravno uvijek kupim novu i zamijenim.a vidio sam da se može kupiti i ta peta nova,pa se zanituje na kosu umjesto stare koja je pukla.
E sad,treba zavariti i kosu,a koliko je to čvrsto i isplativo?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
nemaš kaj variti petu na kosu samo ju zanitnaš večinom je 5 nitni u pitanju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Imam jedno pitanje:
Pošto mi svake sezone pukne bar jedna kosa,i to u pravilu kod one glave(neki kažu peta),naravno uvijek kupim novu i zamijenim.a vidio sam da se može kupiti i ta peta nova,pa se zanituje na kosu umjesto stare koja je pukla.
E sad,treba zavariti i kosu,a koliko je to čvrsto i isplativo?
Nama u >30g. i tri Gramipove kosilice nikad nije pukla peta. Nekaj ti nevalja s geometrijom grebena ili pogona.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
To i ja mislim,jer kosa ne pukne kad je nekakav teški rad,nego jednostavno mi sve izgleda kao zamor materijala..Uvijek kosim tako da strižni aparat podignem unazad,odnosno zube usmjerim što više da mi se ne zabijaju u tlo.Da li je to do toga možda?
 

Najnoviji postovi

Na vrh