• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bolest kod koze HITNO!

culke

Novi član
Tu od
3 Tra 2014
Poruka
14
Jare staro 2 mjeseca.Ima otekle obraze na glavi.Odibija sisat.Ne jede travu i sjeno.I ima balu u ustima.Dobijo je inekciju protiv upale jer veterinran to nikad nije vidio molim pomoc dalji je zarazno kako lječit
 
Posljednje uređivanje:

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Dobro i odmah pogledaj cijelu glavu i pogotovo uši izvana i iznutra,to se meni više puta događalo kad ga ubode krpelj i dobro gledaj jer su mali najopasniji,kad ga skineš (sa malim nožičem ga uhvatiš i samo izguliš) otok bi trbao pasti u jedan dan i kozlić bi trebao počet jest,to je sve u slučaju da je krpelj!
 

culke

Novi član
Tu od
3 Tra 2014
Poruka
14
Tek sam sada vidio poruku idem odmah vidit i javim vam .
Velika hvala :drink:
 

culke

Novi član
Tu od
3 Tra 2014
Poruka
14
Nema krpleja ....

U usitma mu je bala i dise na usta nos mu je zastopan

Ajde ljjudi pomagjte nezelim da ugine :(
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ovo ti je simptom metilja ili plućnog vlasca već u dobroj fazi jedino šta možeš napraviti je da ti vetrinar da inekciju iverktina ili sličnog cijepiva da se proba spasiti i to šta hitnije...bilo bi dobro da to poslikaš i staviš sliku.......

Tu inekcija za upalu nema veze niti če dati kakve rezultate napomeni vetrinaru da je to metilj...
 

culke

Novi član
Tu od
3 Tra 2014
Poruka
14
Kaze veterinar da to nije metilj da bi onda imao proljev zbunjen sam sta da radim?
 

davor539

Novi član
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
6
Meni su dva jarica uginula prosli tjedan u razmaku od dva dana..imali su slicne simptome (natekle obraze, zacepljen nos, TESKO disanje na usta i neke krastice po obrazima). Kad je prvi uginuo zvao sam veterinara jer sam primjetio da i drugi ima iste simptome. Imao je visoku temperaturu i dao mu je dvije inekcije i samo mu produzio muku, krepao je za dva dana. Kasnije ga je veterinar "otvorio" da vidi sta se desilo - gnojna upala pluca. I kaze da nema spasa kod toga, jedino ako se reagira prije nego pokaze simptome, a to je nemoguce.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Mislim da je taj vetrinar u zabludi kod plućnog vlasca netreba biti popračen proljev a svi simptomi vode na plućnog vlasca od toga obole na pluća pa zna se desiti i to da je gnojna upala od vlasca koze znaju i davati manje mlijeka samo šta dosta vetrinara više nezna ništa od domačih životinja jer lijeće samo pse i mačke nažalost nemaju gdje steći potrebno iskustvo
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
nilverm nije bio preventivno? nekad kad samo imali koze preventivno se dao nilverm i još neki oralno za trakavice. šteta da krepa blago
 

culke

Novi član
Tu od
3 Tra 2014
Poruka
14
Sutra ce otac mi otić kod veterinara (drugog) pacemo vidit
hvala decki :)
 

culke

Novi član
Tu od
3 Tra 2014
Poruka
14
Veterinar je dosao.Rekao je da je to kronična upala sinusa jer kod metilja otkon nastaje ispod vrata a ne na obrazima.I da bi uginio za dan dva.Dao im je antibijotike inekcije i vitamine.I da ce to puknit i ičistit se kod nosnice,Eto hvala na savjetima javim vam se :biggrin:
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Veterinar je dosao.Rekao je da je to kronična upala sinusa jer kod metilja otkon nastaje ispod vrata a ne na obrazima.I da bi uginio za dan dva.Dao im je antibijotike inekcije i vitamine.I da ce to puknit i ičistit se kod nosnice,Eto hvala na savjetima javim vam se :biggrin:

Šta je sa kozlićem?
 

culke

Novi član
Tu od
3 Tra 2014
Poruka
14
Stanje je nepromjenjeno ,živi o mlijeku.Mislim da to nije to što je rekao veterinar,oni to nisu nikad vidili i nemaju pojma.Mislim da je njemu problem s vilicom jer on nemože žvakat travu a i kad sisa ja mu pridržavam donju vilicu.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Danas mi dvi koze imaju neke gnjojne čireve po nosu,ko da su akne,stisnuo sam ih i iz njih je izašla gnjojna glava. Jedna ima jednoga,a druga čak 4 i otečen nos,od nosa do očiju,izgleda ko one neke ovce,sve sam to štruka i opra betadinom,ali sam primjeti da i nemaju baš dlake po nosu mislim da se opako češu. Inače su dobre voje i normalno jedu,vidit ču sutra razvoj situacije.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Malo prelistaj temu o kozarstvu, ako se dobro sječam netko je baš govoril o tim čirevima i kako se lječe, ali davno sam to čital pa me nepitaj za broj stranice!
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Dobro da si ih stisnul,samo ih treba dezinficirati i to bi bilo to, koliko ja znam iz iskustva, mi smo to znali imati kod jedne koze to je iscurilo van i poslije je bilo OK.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Evo danas malo novosti,onu šta je bilo zatvorilo danas je ok ali ima bijeli iscidak???? sa tim se još nisam susreo a trba leć 15.02.,a na jednoj mladoj sam našo "jarić" na usni i brzo smo to premazali jodom i nekim antibakterijskim sprejem

sutra novo izvješče.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Ljudi imam problem sa jednom kozom juče se ojarila dva lepa jareta,naime problem je sledeći: juče je sve bilo ok ali jutros joj je vime otečenoi jedna sisa je poplavela iz nje kad se pomuze ide mleko sa sukrvicom i smrdi, zvao veterinara ali niko neće da dođe kažu upala daj antibiotik proćiće, šta je u pitanju i kako lečiti, jariće hranim na cuclu sa mlekom u prahu
 
Na vrh