• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BOURGOIN berač kukuruza

  • Temu pokrenuo deutz130
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Re: burgoin

kocol kaže:
mogu li da dobijem neku bolju sliku i neznam u čemu je razlika burgoinovif perušača od ostalih
Bolje čiste od ostalih....
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: burgoin

kocol kaže:
Prese sa nagnutim osama (patent Bourgoin) pokrivaju celu površinu valjaka radi optimalnog komušanja. šta znači presa sa nagnutim osama
evo slike
To se vjerojatno misli na razlike u adapteru, bourgoin ima rakete, valjke koji provlače stabljiku kukuruza i komušaju. Nema one ploče kao klasičan adapter, a ti valjci su postavljeni koso tako da otkinuti klipovi se ne zadržavaju, nego skliznu na transporter koji ih nosi na komušač klasični, ovaj sa slike
9sh1n8.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Re: burgoin

DF&Torpedo kaže:
kocol kaže:
Prese sa nagnutim osama (patent Bourgoin) pokrivaju celu površinu valjaka radi optimalnog komušanja. šta znači presa sa nagnutim osama
evo slike
To se vjerojatno misli na razlike u adapteru, bourgoin ima rakete, valjke koji provlače stabljiku kukuruza i komušaju. Nema one ploče kao klasičan adapter, a ti valjci su postavljeni koso tako da otkinuti klipovi se ne zadržavaju, nego skliznu na transporter koji ih nosi na komušač klasični, ovaj sa slike
Rakete na Burgoinu su glatke cijevi sa spiralno zavarenom šipkom uzduž njih. Otkidaju tek kad dno klipa dođe na njih, pa tak većini operušaju odmah. Valjci samo počiste ono kaj je ostalo.
 
K

kocol

Guest
Re: burgoin

evo vam komplet tekst iz burgoinovog kataloga,po meni se ovo dogadja na komusackom stolu može li mki neko da uslika komušački sto

Horizontalni komušač sa 12 valjaka koji obezbeđuju kontinualno dopremanje klipova sa savršenim komušanjem. Komušač je pogonjen hidrauličnim motorom sa kontrolom brzine iz kabine i ima mogućnost promene smera radi odgušenja. Valjci su u kombinaciji metal guma.Prese sa nagnutim osama (patent Bourgoin) pokrivaju celu površinu valjaka radi optimalnog komušanja. Ugao komušačkog stola je podesiv.
9sh1n8.jpg
 
D

djelak

Guest
Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

planiram kupiti dvorednog burgona pa bi molio neke savjete
 

DejoJe

Novi član
Tu od
1 Velj 2010
Poruka
20
Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

Pozdrav kolega!
Ja sam imao MD8 i bio sam extra zadovoljan sa njim. Tako je prosto uradjen da nemozes da imas problema( nema mnogo hidraulike) sto je najskuplja stavka ako ne poznajes tu oblast.Na njemu je bio montiran tarup sa meh pogonom koji nije bio najbolje resen, pa posto dosta opterecuje motor i usporava ugradili smo mu secku. Godiste je bio 80. Prodali smo ga za 11600 eur.Inace posto i kod mene ima brdovitih parcela zna da bude malo nezgodno na okretanju ako je pun bunker.Zato kipuj na pola i udri po gasu.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

DejoJe kaže:
Pozdrav kolega!
Ja sam imao MD8 i bio sam extra zadovoljan sa njim. Tako je prosto uradjen da nemozes da imas problema( nema mnogo hidraulike) sto je najskuplja stavka ako ne poznajes tu oblast.Na njemu je bio montiran tarup sa meh pogonom koji nije bio najbolje resen, pa posto dosta opterecuje motor i usporava ugradili smo mu secku. Godiste je bio 80. Prodali smo ga za 11600 eur.Inace posto i kod mene ima brdovitih parcela zna da bude malo nezgodno na okretanju ako je pun bunker.Zato kipuj na pola i udri po gasu.
kad si ga bio prodao???
 

DejoJe

Novi član
Tu od
1 Velj 2010
Poruka
20
Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

Prodat je pre mecec dana.
 
D

djelak

Guest
Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

DejoJe kaže:
Prodat je pre mecec dana.
dalii je imao pogon na sva 4 kotaca
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

MD8 to je dvoredni , ako sam u pravu.
 

DejoJe

Novi član
Tu od
1 Velj 2010
Poruka
20
Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

Nije imao pogon na sva 4.
Jeste MD 8 je dvoredni berac.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

a da li imaš kakvu sliku od njega da vidim????
 

DejoJe

Novi član
Tu od
1 Velj 2010
Poruka
20
Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

Pogledacu dali je ostala neka slika za uspomenu, ali nisam siguran.
 
D

djelak

Guest
Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

Dali md 8 ide izmadu 2 reda a da ne gazi sledeci
DejoJe kaže:
Pogledacu dali je ostala neka slika za uspomenu, ali nisam siguran.
:D :D :D :)
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

djelak kaže:
Dali md 8 ide izmadu 2 reda a da ne gazi sledeci
DejoJe kaže:
Pogledacu dali je ostala neka slika za uspomenu, ali nisam siguran.
:D :D :D :)
nejde ti....jer su mu redi na 81 cm....tak da gazi...ja sam z svojim bral i tri reda,,,
 
D

djelak

Guest
Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

delac kaže:
djelak kaže:
Dali md 8 ide izmadu 2 reda a da ne gazi sledeci
DejoJe kaže:
Pogledacu dali je ostala neka slika za uspomenu, ali nisam siguran.
:D :D :D :)
nejde ti....jer su mu redi na 81 cm....tak da gazi...ja sam z svojim bral i tri reda,,,
ja sijem na razmak 75 cm
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

delac kaže:
djelak kaže:
Dali md 8 ide izmadu 2 reda a da ne gazi sledeci
DejoJe kaže:
Pogledacu dali je ostala neka slika za uspomenu, ali nisam siguran.
:D :D :D :)
nejde ti....jer su mu redi na 81 cm....tak da gazi...ja sam z svojim bral i tri reda,,,
Pa sad si sve reko,kad hočeš prosiječ kroz sredinu njive,možeš uzet 3 reda kak si i sam reko i onda ne gaziš ništa,samo trebaš ima dobro postavljene rakete,i jednu dugačku cijev sa desne strane berača,od početka hedera pa sve do kraja prednjeg kotača,po kojoj "klizi" stabaljika kukuruza,tj. odmakiva se kukuruz tako da ga točak ne pokupi,i neugazi ništa,tako sam ja imao i radilo je savršeno...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

tko i malo zna dobro posijat i dok se bere s md8 ne pogaziš niti jednu stavbljiku pa čak niti uz jarak dok se nagneš. ja s svojim derem očeš u sredinu ili uz rub nikak mi ne gazi. redovi su na 80. malo napinješ redove prema jednoj strani i sve pet. nema straha. kako i dino kaže ako se bojiš gaženja staviš cijevi koje čeju ovijat stabljiku da ju ripna ne ugazi.
dok se sije primjer s malim traktorom gaziš trag do traga s mehaničkom sijačicom a dok se sije s 60 ks i 2 reda gaziš pola kotača i nema greške za branje. a u kranjem slučaju malo u prednjem dijelu raširiš rakete i noseve pa gdi su stisnuti dereš po 3 reda bez problema. a gdi dođe stvarno usko poberi jednog uzduž pa na povratku pobereš normalno. prvih nekoliko hektara za poludit dok se ne spraksaš ako imaš volje. a dalje ma ideš pjevajuči.

svi strahuju da se 2 reda bourgoin oče preokrenut na brdu. ja sam brao da mi je nosilo kombajn i nisam se prekrenuo samo treba punit niti niti do pol bunkera i nema greške. moja iskustva s 2 reda md8 su fantastična bez prigovora berem i na usko i na široko bez problema.
 
D

djelak

Guest
Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

kako popraviti kocnice na burgoniu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

Rijetki su ti koji ih imaju.
To me čeka još od lani.
 

Najnoviji postovi

Na vrh