• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BOURGOIN berač kukuruza

  • Temu pokrenuo deutz130
  • Datum prvog posta

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav, hitno kupujem osovinu reduktora za burgoin md8, duzina 27.5 cm
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Prednji lijevi, osovina koja ide od hidromotora pa nutra do planetara, sa svake strane je nazubljena
 

Dukas037

Novi član
Tu od
3 Lis 2020
Poruka
7
Zdravo svima, nov sam na forumu potrebna mi je pomoc, imam burgoni gm3 i dosta problema ali uglavnom sa radnim stolom tj komusacima staju nmg da oljuste krecem se kao puz po njivi jedva da ide, pa imam pitanje za Savoris-a kako uspeva kod tebe da oljusti sto obore 4 reda kad meni 3 reda nmz da proguta.. Jeste mi odlicno rodilo ali zaglavljuje mi radni sto cim krenem malo brze u redove hidro motor sam kupio nov jer su bile sumnje na njega ali slicni problemi.. Moze neka pomoc, hvala unapred
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Imaš li one limove na kraju valjaka? One što pokrivaju kućišta sa piksnama.
 

Dukas037

Novi član
Tu od
3 Lis 2020
Poruka
7
Veruj mi da ne znam moram da pogledam, pokusacu sad

Da li si ubrzavao mozda radni sto preko lancanika,?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Raskači lanac sa hidro motora pa vidi možeš li pajserom okretati komušački stol. Zapinje li negdje nešto.
 

Dukas037

Novi član
Tu od
3 Lis 2020
Poruka
7
Raskači lanac sa hidro motora pa vidi možeš li pajserom okretati komušački stol. Zapinje li negdje nešto.
Okrece se pajserom tako ga i razglavim kad zakoci, ali ide teze malo na prazno sad crv mora da ide tako.. Jel kod tebe sve fabricki prenosi nisi menjao nista?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Kod mene je sve fabrički.

Uzmi na hidrauličnim pumpama pa zamijeni mjesta izlaznim crijevima i onda vidi hoće li stajati isti ili onaj drugi motor od elevatora.

Nešto me vuče da ti pumpa nema snage. Odnosno pritiska.
Dosta bi pomoglo ako bi mogao manometar da ubaciš u igru.
 

Dukas037

Novi član
Tu od
3 Lis 2020
Poruka
7
Kod mene je sve fabrički.

Uzmi na hidrauličnim pumpama pa zamijeni mjesta izlaznim crijevima i onda vidi hoće li stajati isti ili onaj drugi motor od elevatora.

Nešto me vuče da ti pumpa nema snage. Odnosno pritiska.
Dosta bi pomoglo ako bi mogao manometar da ubaciš u igru.
Hidro motor nije bio dobar proveravao sam, pumpu nisam mogo da skinem jer zapekla remenica pa sam odustao da je ne bi slomio... Evo danas sam brao sebi, za 10sati rada beraca obrao sam 1 hektar iz toga je imalo 6punih bunkera kukuruza, a protrosio mi 42-43litra goriva.. Racunica nikakva da sam radio usluzno nema koristi.. Meni se cini da je to malo za ovaj berac..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Deset sati za jedan hektar . Pa jednoredni berač je za tebe avion onda.
Zašto ideš tako sporo?
 

Dukas037

Novi član
Tu od
3 Lis 2020
Poruka
7
Nmz da proguta kroz radni sto jedino mi ostaje da kupim novu pumpu u ponedeljak pa da probam onda.. To sam ove godine kupio i to van sezone pa nisam ga probao u radu.. Imao bi jos neka pitanja ako nemas nista protiv, moze viber ovde mi je komplikovano?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Kupovina naslijepo bez sugurne dijagnoze po meni i nije najsretnije rješenje.
Osim ako nemaš viška para.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Poznaje li netko nekoga da mozda prodaje Bourgoina ? Nije hitno moze i na zimu, al nesto kaj se moze pogledat i probat sad u sezoni. 😀
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Nazovite na 099 5752 642.
Bourgoin prodaje Saša Blažević.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Ako ili jel može biti isplativa investicija Bourgoin? Hmm
Još uvijek drži cijenu, pogotovo 3 ili 4 redni.!
Možda da se uloži u sušaru i silos, kaj pruža mogućnost više.!
 

Najnoviji postovi

Na vrh