• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BOURGOIN berač kukuruza

  • Temu pokrenuo deutz130
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Evo uskoro počinje akcija prepravke moga hedera , kupio sam jedan kompletan red i planiram ga dograditi na moj troredni heder da bude u stilu GXE serije.

Još mi fali jedan pogonski reduktor koji stoji iznad uvlačnog grla pa ako neko može da pomogne bio bih mu zahvalan
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=35549

Još jedan usputni problem koji moram da riješim je tarup koji mi ne radi uredno , na ovoj slici se to najbolje vidi kako tarup promašuje stabiljke.

2sagw85.jpg



Još jedan kapitalni zahvat je prepravka bunkera koji se prazni elevatorom u klasični bunker koji će da kipuje , usputni problem je elevator koji pravi velike komplikacije pri prepravci.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Maj Torčec je imal elevator koji je punil bunker a vrata za ispust iz bunkera gazda je napravil bunker u fiksnom bunkeru i to je bil preporod kod kipanja jer mike mogel kipati u visoku prikolicu znači ibeja nije moja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,236
Daj naj, čovjek dodaje jedan red da bude brži i onda bu buker smanjival....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Veličinu bunkera određuje širina kotača možda bi mali bil brži od velikog (kod kipanja).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,236
Ako je manji sigurno bi ga prije nabral i prije skipal, tu se slažem.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Vama je do zezancije a meni se oči pomijeraju. :(rofl):

Ugradnja trećeg reda se radi zbog kvalitete rada , znači berač je u točkovima širok 265cm , čak i kada je posijano uredno na 70 sa markerima ja na raspolaganju od ivice točka do sledećeg neobranog reda imam samo 7,5m što je nehumano malo.
Ako tome dodamo ****** kojji siju bez markera ili ga ne poštuju ili ga neznaju ni podesiti onda je branje muka živa.
Znači dodajem četvrti red da mogu heder skrojiti na 4X70 i onda ću imati komfornih 47,5 cm od ivice točka do sledećeg neobranog reda , to je glavni cilj igre.

Što se tiče bunkera , ovaj sadašnji sistem pražnjenja bunkera je spor , moram pun gas dok ispraznim bunker , znači motor nemože ni tada da odmori par minuta .
Onda te letve znaju da iskoče iz ležišta i onda ide ručni istovar bunkera u koji stane kiperka sa nadstranicama od 20cm što je nekih tri kubika otprilike.
Cilj je kompletan buneker napraviti na klasično kipanje a onaj dio elevatora koji ide iznad bukera (taj elevator doprema klip sa komušačkog stola u bunker) se mora napraviti da se pomjeri da bi bunker mogao ići na gore odnosno u kipovanje.

Ova zapremina bunkera mi je sasvim dovoljna , više od toga bi samo preopteretilo zadnje rukavce koji su ionako slaba tačka na beraču.

Cijelo plan je otprilike smišljen u glavi , još samo da riješim reduktor.
Biće posla i oko tarupa , skoro da ga moram iznova praviti , veliki zahvat će biti oko tog dijela elevatora koji ide iznad bunkera.
Ima tu brutalno posla ali se ne bojim , imam švajs aparat i fleksaricu :icon_thumright:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad se odluči sve se može bitna je volja normalno da preinake znaju zezat ali kad se odradi nešto za svoju dušu to je bez cijene !!
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Ne znam zašto ne mogu staviti oglas u oglasnik...
Prodajem GX300, info u inbox...
 

Prilozi

  • 20171119_133301.jpg
    20171119_133301.jpg
    27.7 KB · Pregleda: 67
Posljednje uređivanje:

Tomot3

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
51
Kako vam se hoce toliko preradjivat sta fali istrpavanju lancima mozes punit i u autoprikolicu ...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Moraš brati sa otvorenim elevatorom što berač čini preširokim čudovištem , istovar traje dugo , istovaraš pod punim gasom , često se desi da lanci spadnu ili se popriječe i onda moraš ručno istovariti , ako je stabiljka visoka kao prošle godine taj otvoreni elevator bukvalno obara sledeći red koji ostaje jer moraš brati u lijevo , ako bereš u desno hladnjaci se natrpaju smećom od lišća za par minuta.
 

Tomot3

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
51
Imam gm 3 i ugradio sam vodilice za lanac u bunkeru i nema rucnog istrpavanja
 

Tomot3

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
51
Ja istrpavam sa malo vecim gasom odlera treba mu 5 minuta i taman se motor malo ohladi ja popijem pivo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Meni je 5 minuta previše , za to vrijeme naberem pola bunkera. A pod punim gasom se ni ne ''odmori'' motor.
Nešto sam razmišljao da mu pri iskipavanju bunkera spojim obje pumpe zajedno , znači da se stavi ''T'' ventil koji bi dodao ulje i iz pumpe koja pohranjuje volan jer tada svejedno stojim u mjestu.
Tako bi dobio veću količinu ulja na malom broju obrtaja motora.
 

Tomot3

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
51
Vodilice sam postavio iznad lanca tako da nemoze klip otic ispod lanca u bunker i na elevator
 

Tomot3

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
51
I moj je bio u djelovima mjenjani lezaji i semerinzi u kutnim getribama i limarija krpana i farbana pitanje kako postavit fotografiju?
 

Najnoviji postovi

Na vrh