• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BOURGOIN berač kukuruza

  • Temu pokrenuo deutz130
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
A koja je površina koju radiš ?
Teren ? Ravno ili brdovito?
 

zagorec15

Novi član
Tu od
11 Ruj 2018
Poruka
2
Tereni su uglavnom malo brdoviti, nisu skroz ravni, a ni jako brdoviti.

Sve zajedno je max 15. hektara .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja koliko znam GM 300 ne postoji , ima GM 3 ili GX 300 , možda si na njega mislio?

@zagorec , ja imam GM 3 i sa njime dnevno odrađujem 4-5Ha , zavisi od terena , i kod mene je prilično brdovito a parcele male i pretežno nepravilnog oblika.
Ako bi pričali o idealnim uslovima na velikim tablama onda učinak može ići jako gore.
Otprilike najviše vremena gubim na istovaru iz bunkera jer je onaj elevatorski istovar prilično spor , to ću morati nešto smisliti.

Znači za tvoje potrebe bi bilo optimalno nešto sa tri reda , dvoredni je prilično uzak i nestabilan tako da njega ne preporučujem.

Evo današnja pauza za ručak.

a08l0n.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Klasično kao i za svaki hidro pogon , kada se ugrije ima li snage u transportu , to prvo gledaj.
A ne poznajem taj berač da bi te uputio na neke detalje .
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
ljudi na što treba obratiti više pozornosti kod kupnje bourgoni trorednog gm 300
Motor i glavna pumpa odnosno pumpa pogona, imaš dvije brzine-radna i transportna.
Rakete, uvlačni lanci, šasija zna pucati, obično prije kible pa pogledaj dal je varena.
Stol, u kakvomsu stanju komušači...
Moj je u dobrom stanju ali uvijek neki ležaj ili takva glupost vrisne...
 

Tomot3

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
51
Taj istovar elevatorom je zakon mozes istrpavati u autoprikolicu ai taman stignes popit pivo dok on istrpava
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ako danas istovarim 30 bunkera to više nije zakon a i previše je pive. :(:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa ja usluge najviše i radim , svoja do 2ha mogu obrati i ručno.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
Hmmmm,,,, savek,, ovo mi liči na malo preseravanje,,,
sve mašine i priključke prvenstveno nabavljamo da sebi uradimo,,
ili?????:icon_pray:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa imao sam jednoredni SIP koji je u potpunosti zadovoljavao moje potrebe i još malo usluga , ali te usluge su pale ispod minimuma.
Burgon je uzet jer niko neće više da probira a mora se koliko-toliko držati korak sa konkurencijom.

A ne baš tako davno smo sve brali ručno tako da nije baš ni proseravanje.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
Naravno,,, ti si prilično mlađi i samim tim ambiciozniji,,, slažem se da je tako što veliš,,,
meni je i sa ovim mojim "ZMAJEM" puna kapa,,, uslužno odbijem duplo više nego što uradim,,,
al ako budeš radio tu mobu,,, ručnog branja,,, zoveš,, eto mene sad pa sad preko brda(BANJ),, i nisam zahtjevan,, par piva i malo nakoso,, to mi je plafon,,,:(handshake)::(handshake):
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
Dali netko zna kako rijesiti da ulje ne curi ipod ovog dijela na pumpi od burgoin beraca:


 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
Ovaj dio na prvoj slici kao ventil mi lici.Ulje curi i kad motor neradi,uvijek kapa pomalo_Oznaceno plavom bojom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Rastavljal jesam ,a kolko mi je ostalo ....

Unutra je klip-cilindar i koji mijenja nagib ploče na pumpi i ima o-ring pa tu vjerojatno curi .

.Označi si položaj i izmjeri dubinu koliko je zavrnut prijem skidanja.Tu se rihta ili max litraža naprijed-natrag ili neutralni položaj pumpe ,uglavnom najbolje da označiš.

Pumpa je puna ulja ,mislim da treba sve ispustiti da to skineš , a onda prije pokretanja opet napuniti pumpu (kučište) .Ili ima kakav čep ili kroz drenažu .
 
Na vrh