• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

božićna pšenica

M

mojca

Guest
Moju napale ptice i u plasteniku.Sve smo rastvorili,a ptičice odmah stigle.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
a moju susedine kokosi...kad su vidle da se zeleni par ih je sprhlo prek plota i cijeli red mi obrstile na kolicima dok ih nisam skuzio...ja tih problema vise nemam..moja je sva otisla samo ak sad jos nebude u trgovinama prerasla prije nego se proda...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
i kod nas je krenula prodaja,žena je ispred kuće danas prodala dvadesetak komada,odlična je ,mušterije zadovoljne,cijena 10 kn
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
ja pred kucom ne prodam sve ukupno 10kom...jos mi i susjedi uredno posalju inspekciju...ja sve na veliko rjesavam je manja cijena ali kolicina je veca pa se ipak nesto nabere...za tih desetak dana posla kad odbijem troskove ostane mi cijela zenina placa za koju ona radi cijeli mjesec i dobro se naradi...kad bi bar na svemu bilo tak u nasoj poljoprivredi mogli bi mi krasno zivjet..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
kod mene ne šalju inspekciju ali i ne kupuju,pošto je cesta dosta prometna većinu kupe prolaznici,a susjedi većinom zavidni kao da njima netko brani da i oni nešta rade i tako malo pokrpaju kućni budžet
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
zavidni su kad se trpa kamion jel onda kao stizu milioni al kad sam cijeli dan u polju i po kisi i po zimi i po noci onda ne vide...al to je nasa hrvatska stvarnost...zanimljivo da mi nikad nisu inspekciju poslali kad sam u polju kad se sadi ili bilo sta drugo radi ali kad se prodaje onda salju...ko da sam ja to negdje ukrao pa svercam a ne da sam to svojim rukama proizveo...al nije ovo mjesto za to..mislim da cu otvorit novu temu pa da cujem kakva su iskustva kod drugih...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
da li itko zna kako se zakonski tretira pakiranje i prodaja sjemena bozicne psenice? kao sjemenski materijal ili kao artikal siroke potrosnje i kako ga deklarirati?
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
koju sortu pšenice sadite ,ja sam dosad sadio superžitarku ali više nigdje je nemogu naći,zvao sam u institut i kažu da ju izbacuju iz proizvodnje ,superžitarka mi je bila tamno zelena i finog širokog lista, sad sam kupio srpanjku i posadio par komada za probu i nije mi to to tanka mi je ko dlake,koja bi još mogla biti dobra tj. koju vi sadite i s kojom ste zadovoljni?
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
koju sortu pšenice sadite ,ja sam dosad sadio superžitarku ali više nigdje je nemogu naći,zvao sam u institut i kažu da ju izbacuju iz proizvodnje ,superžitarka mi je bila tamno zelena i finog širokog lista, sad sam kupio srpanjku i posadio par komada za probu i nije mi to to tanka mi je ko dlake,koja bi još mogla biti dobra tj. koju vi sadite i s kojom ste zadovoljni?

ja sijem onu koju najdem u trgovini jer u ovo vrijeme sadnje nema bas nesto sorti za birat po trgovinama...svake godine je neka druga sorta i nema mi nikakve razlike lani sam sijao i tavanusu jer nije bilo vise sjemena za kupit i isto je bila dobra....mozda vam nije problem u sorti nego u nacinu proizvodnje...ako hocete jako tamnu i siroki list onda posijte jecam ja sam i sa njim probao lani i bio je dobar...eto ja danas zavrsio sa sjetvom...
 

luck

Član
Tu od
8 Lis 2013
Poruka
31
nemojte sijati pšenicu prije svete Lucije.presvetoj mučenici iz trećeg stoljeća, zaštitnici vida i slijepih poštovanje treba odati baš na taj dan kako traže naši Sveti spisi,u društvu sa svojom dječicom..poštovanje naših Svetih tradicija učinimo važnijim od biznisa i trgovine,naša najvažnija krušarica pšenica je simbol nepobjedivosti života i Duha Svetog koji daje život,koji svojom klicu navješta novi život,kojega će naš Kralj Isus otkupiti kada dođe Sudnji dan ...tradiciju i vjeru nam kvari taj novac i naš otac svemogući Gospodin Bog očekuje od nas da taj novac zaradimo drugačije a ne bogohuleći nepoštivanjem Zapisanoga.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
I crkva je jedan veliki biznis pa šta onda, božić, uskrs, svi sveti, krizanteme, lampioni itd., i međugorje, sve je to jedan biznis, zato ne trkeljaj, netko od te božične pšenice zarađuje za kruh, plaća poreze dok ta ista biznis crkva ništa ne plaća i živi ko bubreg u loju. Pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luck

Član
Tu od
8 Lis 2013
Poruka
31
I crkva je jedan veliki biznis pa šta onda, božić, uskrs, svi sveti, krizanteme, lampioni itd., i međugorje, sve je to jedan biznis, zato ne trkeljaj, netko od te božične pšenice zarađuje za kruh, plaća poreze dok ta ista biznis crkva ništa ne plaća i živi ko bubreg u loju. Pozdrav

svaka čast svakome pa i tebi,ali ja se nebi sa tim tako isprdavao...trebamo poštivati vjeru,Boga i njegovog Sina jedinoga i svetu Katoličku Crkvu i tradicijske običaje koji su povezani sa time.... ljudi novac traže i gdje ga ne treba tražiti izazivajući blasfemiju i Srdžbu Božju a sve u korist Zloga i svoje štete.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
jesi ti pogriješio forum ili šta ,ovdje prije svega raspravljamo i pomažemo jedni drugima u vezi svega što ima ikakve veze s poljoprivredomi,zato se i zove POLJOPRIVREDNI FORUM ,a što se tiče crkve i vjere svaka čast ,imaš na netu puno finih drugih tematskih foruma na kojima možeš voditi vjerske rasprave a nas pusti da radimo a svoju jednu pšenicu sadi kad hoćeš a ako ti ne uspije dođi kupiti kod nas što je sadimo krajem 11 mj.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luck

Član
Tu od
8 Lis 2013
Poruka
31
Hvala Vječnom i Dragom Bogu na visinama,što mi je Njegova providnost dala šansu da naiđem na ovaj ljepi forum o poljoprivredi i našem selu.Slučajno vidjeh ovu temu pa rekoh sebi hajd da upoznamo ljude i njihove proizvodnje...
sijanje naše Krušarice pšenice na njivi,na veliko,to jeste poljoprivreda i o tom treba razgovarati.ali sijati pšenicu za Našu Svetu Lucu je Običaj,Žrtva,to je Otajstvo životu i kruhu našem Svagdanjem,kao što ga i naša vječna molitva i zahvala Bogu našem,spominje u molitvi Oče Naš.
eto kako se to u mene radi na dan Svete Luce:eek:kupimo se cijela familija oko stola i najprije se svi prekrižimo,zatim izmolimo Oče Naš,koji jesi na nebesima,svjetli se ime tvoje....zatim izmolimo molitvu našoj Božjoj Majci Mariji;zdravo Marijo,milosti puna....nakon toga ide Apostolsko vjerovanje:vjerujem u Boga oca,svemogućega,stvoritelja neba i zemlje....na kraju se prekrižimo još jednom i nakon toga u posudu napunjenu sa malo zemlje,naša mila dječica svojim ručicama posiju Pšenicu,ovogodišnjeg roda,jer život se nastavlja u vjeke vjekova...
do Božića je zaljevamo i naraste tako lijepa,vitka,zelena,mlada pšenica da ti srcu bude milo gledati je....kad dođe vrijeme unošenja bora u kuću stavljamo je pod bor...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Da me ne svatiš krivo i treba se držati običaja i vjere ali ti ovdje pričaš o jednoj pšenici za tebe i tvoju obitelj a mi pričamo o nekoliko tisuća komada koji trebaju doći na tržište i desetak dana prije Božića ,a većina mojih mušterija su upravo ti ljudi koji su posadili svoju pšenicu na Sv.Luciju i ona im nije uspjela pa dođu kod mene po moju pšenicu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
svatko ima svoje misljenje i vjerovanje i ne ulazim u to...i ja sam katolik i vjernik i sumnjam da ce se dragi bog naljutiti na mene zato sto sa par tisuca posijane psenice prije sv. lucije pokusavam prehraniti svoju obitelj...ja se brinem za svoju obitelj na najbolji moguci nacin koliko mogu od poljoprivrede i nemam par tisuca kuna place iz drzavnih jasli nego iskljucivo i samo od rada mojih ruku a u taj rad spada i sijanje 4000 komada psenice...ako je to moj grijeh onda cu ja i iskljucivo ja za njega odgovarati pred bogom...ako kome ne odgovara ta psenica nemora ju kupiti nitko nikog ne sili na nista...ja psenicu nemogu nikako posijati na sv. luciju ako ju vec 12.12. moram isporuciti u trgovinu mislim da je to za sad apsolutno nemoguce...baj d vej uz to kad smo vec zapeli za sv. luciju kod nas se psenica sije i na sv. barbaru (4.12.) ako gospodin nije za to slucajno znao...
 

luck

Član
Tu od
8 Lis 2013
Poruka
31
ja samo kažem da je to grijeh i to preveliki grijeh.kad vi posijete nekoliko tisuća pšenica i prodajete ih nekome potpuno nepoznatome..gdje je tu vjerovanje?gdje je tu obiteljska toplina?gdje je tu žrtva?gdje je tu običaj?gdje je tu otajstvo života i nada u uskrsnuće?gdje je tu Bog?gdje je tu Isus Naš Gospodin spasitelj?i još uz to ih posijete u potpuno nepogodno vrijeme...može se uvjetno sijati i na Presvetu Barbaru jer ima sorti pšenice ranije i kasnije,važno je samo to učniti u toplom obiteljskom okruženju uz pratnju molitve,jer to je žrtva,simbol,nada.....ja samo tvrdim da je ovakvo kapitalističko trgovanje svetim stvarima obična blasfemija i sotonsko djelo.cijeli taj konzumerizam je to..hoće li se uskoro i komadić Isusa prodavati tako?svakako ću se moliti za duše Vaše jer možda ste samo zavedeni kao mala djeca pa ne znate što naopako činite....Aleluja.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ako su tebi u crkvi isprali mozak,ne moraš ga ti nama ispirati...ovo nije vjeronauk,nego poljoprivreda...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
luck@ poznajem ja još takvih vjernika....al vama nije mjesto ovdje na forumu,pusti ljude da zarađuju kako znaju i da prehrane svoje obitelji poštenim radom.Ti propovjedaj negdje drugdje,znamo mi svi da ti nije lako..... al nek ti Bog pomogne!
 

Najnoviji postovi

Na vrh