• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

božićna pšenica

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
ja samo tvrdim da je ovakvo kapitalističko trgovanje svetim stvarima obična blasfemija i sotonsko djelo.cijeli taj konzumerizam je to..hoće li se uskoro i komadić Isusa prodavati tako?svakako ću se moliti za duše Vaše jer možda ste samo zavedeni kao mala djeca pa ne znate što naopako činite....Aleluja.
Hmmm neznam šta na ovo da kažem ipak je bolje da ništa ne kažem. :icon_pray:
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
ja samo tvrdim da je ovakvo kapitalističko trgovanje svetim stvarima obična blasfemija i sotonsko djelo.cijeli taj konzumerizam je to..hoće li se uskoro i komadić Isusa prodavati tako?svakako ću se moliti za duše Vaše jer možda ste samo zavedeni kao mala djeca pa ne znate što naopako činite....Aleluja.

Daj molim te, praviš strku radi božične pšenice, a pogledaj ljude poput one lude babe Vicke iz medjugorja koja preko 30 godina vara ljude i bere od njih pare, a tako im i treba jer su ovce, baba je napravila od toga odličan biznis, no vjernici kao ti će i dalje vjerovat takvima a optuživat pošten svjet poput seljaka koji je pazi sijo pšenicu prije sv.lucije, ma daj. Kad vidim po mome selu one koji svaku nedjelju ližu oltar a grešni su za cjelo selo, tako mislim da će božja kazna biti blaža za nas koji sijemo psenicu kad netreba i ponekad radimo na zemlji kad su neki sveci(mada nismo komunisti :icon_fU: ), Pozdrav i ajmo sad pričati o kiwiju.p :icon_kidra:
 

luck

Član
Tu od
8 Lis 2013
Poruka
31
Eto,dragi moji poljoprivrednici,bliži nam se dan sv.Lucije pa je red da vas malo podsjetim na molitve kojima ćemo obasipati pšenicu koju ćemo sijati taj dan....mnogima su poznate ali mislim da ima i onih kojima su desetljeća komunističkog mraka stavila veo zaborava.Počeo bih sa najvažnijom:
Oče naš

Oče naš, koji jesi na nebesima, sveti se ime tvoje.

Dođi kraljevstvo tvoje.

Budi volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji.

Kruh naš svagdanji daj nam danas, i otpusti nam duge naše, kako i mi otpuštamo dužnicima našim,

i ne uvedi nas u napast, nego izbavi nas od Zla.

Amen.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kliknula sam ti zahvalu,ne iz vjerskog uvjerenja iako sam katolkinja već iz tvoje dobronamjernosti i truda da ukažeš na komercalizaciju vjerskih osjećaja.
Ne slažem se u potpunosti sa tvojim stavovima premda razumijem šta te iritira.Pogledala sam tvoj profil i vidjela da si još veoma mlad (????) i vjerujem da ćeš sa vremenom i ti moći neke stvari shvatiti i ublažiti svoje kriterije.Iako si potpuno u pravu u svome stajalištu.Ali da bi se mogli ostvariti,cijelo bi društvo,cijela ljudska populacija,civilizacija, trebala biti drugačije postavljena,voditi se drugačijim načelima,imati drugačiji sustav vrijednosti.Izgraditi jedan sasvim drugačiji svijet.Ako koga uspiješ samo i potaknuti razmisliti o tome,napravio si ono što treba.
 
Posljednje uređivanje:

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Eto,dragi moji poljoprivrednici,bliži nam se dan sv.Lucije pa je red da vas malo podsjetim na molitve kojima ćemo obasipati pšenicu koju ćemo sijati taj dan....mnogima su poznate ali mislim da ima i onih kojima su desetljeća komunističkog mraka stavila veo zaborava.Počeo bih sa najvažnijom:
Oče naš

Oče naš, koji jesi na nebesima, sveti se ime tvoje.

Dođi kraljevstvo tvoje.

Budi volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji.

Kruh naš svagdanji daj nam danas, i otpusti nam duge naše, kako i mi otpuštamo dužnicima našim,

i ne uvedi nas u napast, nego izbavi nas od Zla.

Amen.

E baš ti hvala, da ti ne napisa molitvu ja ne bi znao izmolit,aj napisi ako može i Zdravo Marijui Slava Ocu, ide Božić pa da se znamo pomolit ko ljudi:icon_pray::icon_pray::icon_pray::^)::icon_pray:
 

luck

Član
Tu od
8 Lis 2013
Poruka
31
E baš ti hvala, da ti ne napisa molitvu ja ne bi znao izmolit,aj napisi ako može i Zdravo Marijui Slava Ocu, ide Božić pa da se znamo pomolit ko ljudi:icon_pray::icon_pray::icon_pray::^)::icon_pray:

kad već tražite....
Zdravo Marijo



Zdravo, Marijo, milosti puna, Gospodin s tobom.

Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje, Isus.

Sveta Marijo, Majko Božja,

moli za nas grešnike, sada i na času smrti naše.

Amen.
 

luck

Član
Tu od
8 Lis 2013
Poruka
31
Slava Ocu



Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.

Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda i u vijeke vjekova.

Amen.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
no dobro sad vise jel smo mi tu da se savjetujemo kak da jedni drugima olaksamo i ovak tezak posao u poljoprivredi ili smo se dosli molit??? ajmo molitve tam gdje su im i mjesto ovdje to sigurno nije....
 

luck

Član
Tu od
8 Lis 2013
Poruka
31
aleluja....pričaju mi trgovci na placi koji uz ostalo prodavaju božićne artikle i božićnu pšenicu,da se sve užasno loše prodaje a pšenica posebno očajno....ljudi jednostavno nemaju para niti volje za trošiti,izgleda...nadodao bih ja ,što se pšenice tiče,da su izgleda ipak mnogi shvatli da to trebaju sami doma posijati,u krugu familije...
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
cinjenica je da su placevi jako slabi sa prodajom (bar u mojem okruzenju) i to ne samo sa psenicom nego apsolutno sa svime...jedino gdje se za sada prodaje su trgovacki centri jer tu ljudi mogu peglati kartice...apsolutno nema veze sa nicime nego jedino sa nedostatkom kesa...iako ni u centrima nisu guzve kak su znale biti prijasnjih godina...evo u subotu smo imali neku akciju kod nas na placu kao neki bozicni sajam i tak smo malo prodavali u pola cijene nase proizvode a uz to je kolega napakirao 200kg sitnije jabuke u vrecice po 2kg i dijelili smo to badava ljudima i ispostavilo se da nismo imali kome podjeliti kolega odvezao 50kg doma...hocu reci da nemozes ni badava podjeliti robu na placu jer nema ljudi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh