• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

...da, ove godine će biti puno bresaka. I oštra konkurencija na tržnicama :)
...upravo sada krećem u voćnjak prorijediti posljednjih 14 stabala nektarina, sorta Caldessi 2010. Konačno, gotovo prorjeđivanje ove sezone, nikad do sada nije ovako dugo trajalo...
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: BRESKVE

...da, ove godine će biti puno bresaka. I oštra konkurencija na tržnicama :)
...upravo sada krećem u voćnjak prorijediti posljednjih 14 stabala nektarina, sorta Caldessi 2010. Konačno, gotovo prorjeđivanje ove sezone, nikad do sada nije ovako dugo trajalo...

samo što će dobrano kasniti ove godine,nikad ovako kasno nisu došle,valjda neće na cijenu utjecati.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: BRESKVE

samo što će dobrano kasniti ove godine,nikad ovako kasno nisu došle,valjda neće na cijenu utjecati.

Bojim se da oče još ktome smo i u EU u to vrijeme pa če bit svakakve robe.
Sad imam borbu u prodaji svoih sa uvoznom dok još nemam domače konkurenciju a šta če bit u 7 mj kad mi dođu vanjske...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Trebao imati berbu i eto kasnim zbog vremena, sad će me crnogorci zeznuti ;) Šalim se malo :)

francoise.jpg


francoise3.jpg

francoise2r.jpg
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
Re: BRESKVE

kad prije i od kojeg sunca su ti pocrvenile tako breskve?ili je to od silnog leda koji ih nalupao u 2-3 navrata :)
koja je sorta u pitanju?to je u Josipovcu?
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Re: BRESKVE

imam pitanje vezano uz breskvu.

breskva napreduje ali listovi nisu jako zeleni nego više idu prema žutoj boji. Zašto je to tako i što mu fali?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

kad prije i od kojeg sunca su ti pocrvenile tako breskve?ili je to od silnog leda koji ih nalupao u 2-3 navrata :)
koja je sorta u pitanju?to je u Josipovcu?

Molim da uđe u zapisnik 4 puta :) To rano sunce ju je i zeznulo :( Sad bi je valjalo toviti kalijem da masa ploda prati zrelost :( Dušični baloni me ne zanimaju ;) Vodi se na Josipovac ali bliže je Osijeku :) Sorta je francuz Francoise. To je Gec trebao staviti u plastenik ;)

Evo ti berba 2011 16.06 :)
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16950&page=113
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

imam pitanje vezano uz breskvu.

breskva napreduje ali listovi nisu jako zeleni nego više idu prema žutoj boji. Zašto je to tako i što mu fali?

Ako nema lisne uši onda joj fali dušika.Može folijarno urea i oko voćkice KAN. Bilo je tu ranije puuno govora. Prati postove od Breskvara i Tatka. Poz
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Re: BRESKVE



neka uvoze koliko hoće
oni je džabe davati neće, neka traže i kunu za nju meni opet dobro
a ja koliko dobijem za svoju dobijem

oni nam samo drže cijenu
a jedino me boli što je narod lud pa kupuje voće po tržnim centrima sumnjive kvalitete i karence po visokim cijenama

pita me jedna gđa. jel špricano voće
reko je, špricano je
kaže ona onda neće kupiti
reko ko vam kaže da nije špricao nisačim, taj vas laže
i uzmem voćku pred njom i onako neopranu je počnem jesti
pa jer se ne bojite , špricali ste je
ne ,ne bojim se , znam s čim i kada je špricano i cijela moja familija ih tako jede bez straha
...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: BRESKVE

imam pitanje vezano uz breskvu.

breskva napreduje ali listovi nisu jako zeleni nego više idu prema žutoj boji. Zašto je to tako i što mu fali?

ja sam tako imao neke godine,pogotovo u kišno doba,ali ne na svim stablima,ovisilo mi o položaju voćnjaka,mislim da je bilo u pitanju previše vode ili nešto treće,uglavnom prošlo je sve u redu. uglavnom puno tu razloga može biti. kao kod mene ove godine,suhe grane i svi odma kažu monilija a ono ništa,sve na kraju štima a nitko ne zna šta je bilo haha. ako si prihranjivao i štitio protiv bolesti nemaš brige,naravno ako nije zahvatilo puno stabala,onda treba vidjeti u detalje šta je.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Kontam@ kako je tačan naziv te sorte francuza.

Description

Big, round and delicious fruit. It is an early variety.

Origine: FranceTree Appearance: Trees are strong, has large crown and grows lateraly.Fruit Appearance: Big and round. 80-90% of Fruit shell is red with dark ellow spots. Very delicious and good variety. Harvesting Time: First day of June. Pollinators: Self pollination. Peach tree Francoise

http://www.kamberaga.com/en/search/main/cat/253

Ali izgleda da je to nešto drugo :)
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

...sutra ujutro cijeli breskvik prskam "Signumom" 800 g/ha - protiv monilije, a popodne samo nektarine Trapez 300 ml+ Chromosul 3kg - protiv pepelnice :)

Ove kiše i hladno vrijeme usporili su sazrijevanje, no plodovi će biti krupni, a prirast mladica odličan. Sad samo ne treba dopustiti moniliji i pepelnici da naprave dar - mar :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Pepelnica neće sigurno, monilija čući :) No ja te slušam i pokušat ću sutra oprskati signum i sve kontam da stavim actaru za lisne uši i karate zeon za sve savijače. Vidio sam u šljivama leptirice, ima ih u breskvama garant. Karenca za insekticide 14 dana, to se mogu strpiti, i onako ne volim nezrelo voće :/ Poz
 
Posljednje uređivanje:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: BRESKVE

Description

Big, round and delicious fruit. It is an early variety.

Ali izgleda da je to nešto drugo :)

Onda ću morati doći maznuti koju kalem grančicu, šalim se:(giggle):.

Inače breskvu kao voće mi je br.1, i te prve bi bile samo za mene.

Pepelnica neće sigurno, monilija čući :) No ja te slušam i pokušat ću sutra oprskati signum i sve kontam da stavim actaru za lisne uši i karate zeon za sve savijaće. Vidio sam u šljivama leptirice, ima ih u breskvama garant. Karenca za insekticide 14 dana, to se mogu strpiti, i onako ne volim nezrelo voće :/ Poz

A da li si razmišljao i insekticidu Sumi-Alfa ......Link djeluje i na uši i na savijača, a karenca 3.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Nemam Sumi Alfu na stanju :) Tu gdje si bio po topove mogo si nabaviti 100 dobrih čuda. Nije samo breskva u pitanju ima fantastičnih kajsija i trešnji ;) Poz
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: BRESKVE

Tu gdje si bio po topove mogo si nabaviti 100 dobrih čuda. Nije samo breskva u pitanju ima fantastičnih kajsija i trešnji
Nije zanimljivo odmah sve imati :(giggle):. Ko zna možda i navratim ako mi nešto ispadne.. Pozz..:drink:
 

fruit-men

Član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
63
Re: BRESKVE

Kontam u tebe slična situacija ko i u mene. Još malo i kraj sezone prskanja a karate i actara na stanju, te bi pretpostavljam bilo najbolje puknut kombinaciju karate (savijači) + actara (lisne uši).
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

Sumialfa 5 FL je u "Agronomu" 54 kn za 200 ml, a cca 250 ml ide na 1 ha
 

Najnoviji postovi

Na vrh