• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Re: BRESKVE

A da nije u pitanju pliska, ona ima dug rep kojim stalno živahno "mrda":


Ma znaš da sam jutros prije posla išo u vočnjak da je uslikam i naravno niđe nijedne,sutra idem zalijevat poslije posla pa če 100% doči pit iz kapalki pa ču ih uslikat da riješimo ime dotične tičice.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pocetnik-mk

Novi član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
21
Re: BRESKVE

Ne ona je velika ,ovako nešto samo je jednobojna i po krilu i tijelu.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Dugorepe_sjenice

ja sam vidio jaja i brzopleto zakljucio da se radi o prepelici.

Vidi se da nije sve u jajama... :)

Za prve breskve i nije vam neka cijena... :icon_rofl:

Cena je katastrofa...nemožeš pokriti ni troškove... zna da bude i niža, kad se umešaju prekupci...

...nemoj da ih šaljete vamo :icon_rofl:
Ja sigurno neću (osim ako ne dogovorimo neki zajednički biznis :) ), ali za vaš AGROKOR ne garantujem...
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: BRESKVE

Jucer pocela berba BeautyLady,dobro su se podebljale,jedino me sjeverna strana j...,tamo ostale sitne. Da napomenem da nisam prihranjivao sa Kalijem,Kalcijem niti s cime jer nisam stigao a i kasno mi bilo poslije. A i nebi to pomoglo u debljanju kako sam mislio,kaze struka tako. Jel vi berete koju sortu?
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: BRESKVE

Ja sam danas probao Sprinkrest, za sad je tvrd ko kamen za izvoza ubo se. Ali biće za 3-4 dana sigurno. Odjednom je stigao ajde da kažem nazor. Malo je sitan. Ali šta je tu je.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: BRESKVE

ja prezadovoljan,ne samo da nisu sitne nego nikad nisam imao krupnije,na jednom dijelu jesu malo sitne ali 90 posto je prva klasa breskve. i pokus koji sam radio me iznenadio,po 15 komada sam ostavio na grani na nekoliko stabala,dakle,skroz slaba prorijeda,samo toliko da se ne diraju,i sve su krupne,bit će da je zbog vlažnog proljeća,a dobra gnojidba.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
Re: BRESKVE

ja prezadovoljan,ne samo da nisu sitne nego nikad nisam imao krupnije,na jednom dijelu jesu malo sitne ali 90 posto je prva klasa breskve. i pokus koji sam radio me iznenadio,po 15 komada sam ostavio na grani na nekoliko stabala,dakle,skroz slaba prorijeda,samo toliko da se ne diraju,i sve su krupne,bit će da je zbog vlažnog proljeća,a dobra gnojidba.

lijepo, svaka čast... :(clap):
koja je to sorta?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: BRESKVE

Koja vam breskva ima ukus rich lady ili queen crest? Ne mogu se odlučiti :) Spring crest je neka bez veze sorta...
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Re: BRESKVE

Počela berba sprinkresta prije 2 dana, ove godine je ekstra kvaliteta. Slikam čim stignem.

Kad sazrijeva sorta rich lady?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

Počela berba sprinkresta prije 2 dana, ove godine je ekstra kvaliteta. Slikam čim stignem.

Kad sazrijeva sorta rich lady?

Kod mene normalno između 1. i 15. kolovoza
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
prošle godine na biljskoj cesti su bile 5kn/kg od prvog dana kad su se pojavile na "cesti".....
ove godine su poceli sa 5,99......

gledam ove vase breskve i divim se,moj redhaven,redskin,glohaven,i caldesi,svi podjednake velicine,oko velicine jajeta,sigurno ce im trebati jos mjesec i pol dana da sazore....
 
Posljednje uređivanje:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Ako nije tajna, koja je cena kod vas na otkupu i na trznici?

Na malo oko 2 - 2.50 KM/Kg, za otkup ne znam ja svuju dajem oko 1.20 KM/Kg.

Kod mene normalno između 1. i 15. kolovoza

Onda ovo kod mene nije to, sad stiže.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pa i moja rich lady je već pojedena, pa kontam da sam zeznio redove sa springcrestom a nisam, ali hajde, no što sada dolazi? E moj rasadničari i vaše sorte...
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Pa i moja rich lady je već pojedena, pa kontam da sam zeznio redove sa springcrestom a nisam, ali hajde, no što sada dolazi? E moj rasadničari i vaše sorte...

Ma srećom imam samo 3 komada, kupljena ja pod tiketom rich lady :(.
 

Najnoviji postovi

Na vrh