• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
Re: Kajsija ili Marelica

Pitanje! po " propisima " sam tretirao breskve ,a opet imam pokoji listić tafrine.Kog vraga griješim??što dalje?hvala:mur:
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Pozdrav imam par sadnica breskve u trecoj god. pa da pitam mozeli se sada uraditi zastita protiv kovrdzavosti lista i cime da napomenem dasam u februaru prskao nordoksom
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Pozdrav imam par sadnica breskve u trecoj god. pa da pitam mozeli se sada uraditi zastita protiv kovrdzavosti lista i cime da napomenem dasam u februaru prskao nordoksom

Što si uradio do cvjetanja - uradio si. Sada zaštite od kovrčavosti više NEMA
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: Kajsija ili Marelica

Pitanje! po " propisima " sam tretirao breskve ,a opet imam pokoji listić tafrine.Kog vraga griješim??što dalje?hvala

Ako je samo pokoji listić, to je OK.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
breskvar hvala sada bice sto bude

Pojačaj ishranu, kako bi što prije zamjenula novi list.

Kod mene samo na sorti Vista Rich probila tafrina, ostale pongdje koji listić na vrhu. Mislio sam da će je biti više s obzirom da sam išao samo dva tretmana. Jednom crveno ulje (prvi put), a drugi put Delan. Između ta dva intervala kiša ja padala 20 dana tako da nisam uspio izvesti ni jedno prskanje. Kod prijatelja koji ima nekih 15 tak stabala išli smo samo delan (nije stigao nekim bakrom oprskati) i za divno čudo nema ni listića nigdje tafrine.
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
i mene kiša unakazila mada mi se trenutno čini da nije na svima kovrčavost i da nije previše. bit će red polako kidati i što veli tatko dati dobru ishranu
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
hvala na savjetima!
znači sada više nema smisla ići ponovo špricati protiv kovrčavosti ili?čime ju prihraniti?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kod mene masa kovrčavosti na francoise, na ostalim malo. Jučer ju malo folijrano 20 20 20 od haife. Poz
 

vito56

Član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
58
Kod nas ove godine kovrdzavosti 2-3%....za razliku od prosle godine 20-30%....iskljucivo zahvaljujuci ovom forumu i iskusnim znalcima Breskvaru,Dani i dr....koliko vidimo na prognozama ne najavljuju minuse kroz 15 dana,tako da se jos treba sacuvati tuce.,..
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
cime sada prihraniti dali folijarno ili preko zemljista sta bi bilo najbolje dabi se popravilo stanje koliko toliko
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
hvala na savjetima!
znači sada više nema smisla ići ponovo špricati protiv kovrčavosti ili?čime ju prihraniti?

ponavljam.dalje nema više smisla tretirati protiv tafrine ili?hvala
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
cime sada prihraniti dali folijarno ili preko zemljista sta bi bilo najbolje dabi se popravilo stanje koliko toliko

Drin foliarno, kan na zemlju.

Još da si juče uspio baciti pred ovu kišu bio bi pun pogodak.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
kod mene na jednoj jedinoj sorti " red top " i to dosta tafrine
ostale ništa
žao mi ih povaditi radi toga, jer se dobro prodaju a i nema ih puno
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
kod mene na jednoj jedinoj sorti " red top " i to dosta tafrine
ostale ništa
žao mi ih povaditi radi toga, jer se dobro prodaju a i nema ih puno

a zaštita je pretopstavljam obavljena na vrijeme?!
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
je , na vrijeme i za sve sorte isto
nisam primjetio da je red top krenio ranije pa da je radi toga
prošlih godina je bilo sve u redu
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
ok.ja sam amater i nemam veću količinu,i ako sam obratio poz ornost na kvalitetu i termin tretiranja ,opet imam nekoliko listića na svakoj breskvi.otkinuo sam ih i pretpostavljam da daljnja tretiranja nemaju smisla.samo dohrana i sl.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
tako je
najbolje je pootkidati te listove da što prije biljka izbaci nove zdrave listove
ako se i ne pootkidaju nije nikakav problem , jedino što proces oporavka onda traje nešto duže
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Ljudi pozdrav,i dajte malo poslikajte to.Nemojte se sramiti.Primječujem da ima puno opisa a malo slika-nije obavezno al eto.Bez zamjere i pozdrav.
 

Najnoviji postovi

Na vrh