• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

tatkodvd

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,137
Prije kretanjua vegetacije obaviti prskanjem bakrom, a pri kretanju vegatacije delan, ciram ili sl da bi se suzbila taphrina (Kovrčavost lista breskve), a u toku vegetacije (protiv ostalih bolsti tipa šupljikavost, crna pjegavost...) dva do tri tretmana na bazi mankozeba, kaptana u razmacima od 15-tak dana.

Ne treba sadnica nikakva zaštita od zime, tj nikakvo umotavanje.

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
449
breskva stara oko 7 godina mi ima crveno lišče. nije tafrina. kaj bi to moglo biti. u prolječe je bil jaki mraz.

Zagi007

Član
Tu od
26 Sij 2018
Poruka
27
Pozzz ljudi...imam nasad badema 2ha i sada bi posadio jos oko 400 sadnica koje bi sam htio proizvesti...pa da vas pitam ima li netko za prodati kostice vinogradske breskve...hvala trebam oko 500tinjak kom...hvala

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
449
ja sam dao prije mjesec dana susedu punu kutiju od sladoleda 2 litre. kaj buš bademe na breskve cijepil? mislim da ti netrebaju koštice vinogradarske breskve. sada nisam siguran ali iz svake košticeizajde divlja ili ti vinogradarska breskva.

Zagi007

Član
Tu od
26 Sij 2018
Poruka
27
Da vec sam radio to prije...ali nemam kostica sad toliko...najbolja podloga je gf677 krizanac breskve i badema...a sada imam 400 stabala badema u 4.oj godini na vinogradskoj breskvi...i pokazalo se jako dobro

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
449
a jeli bi ti bademi rasli na kontinentu? okolica karlovca. na brdu. kasni mraz je vrlo vjerojatan.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
6,637
Moje breskve (izrasle iz odbaćenih koštic) su ove godine bile u punom cvatu u vrijeme najjačih mrazeva. Mislil sam da ne bu nič roda, ali bilo je super. Dvije su ranije, crvenkastog ploda, a jedna je vinogradarska.

Najnoviji postovi

Na vrh