• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Kod mene je krupnoća odlična, Queencrest je obran i rasprodan, sada sam počeo brati Beatiful Lady i težina je oko 150 - 160 g prosjek, a ima ih i do 200 g, s tim da će do kraja berbe te sorte još nakrupnjati...
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
postoji li mogućnost da na breskvi staroj 5-6 godina,se obnovi grana.tj. kako natjerati mladicu na grani koja je "suha"?hvala
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
zareži sa listom pile iznad starog pupa jedno 0,5-1 cm a u dubinu da malko zahvatiš i drvo ispod kore
probavao sam kod sebe i funkcionira pojavile se nove grane
jedino je to rađeno u proljetnoj rezidbi, neznam jel sad možda kasno

i naravno ako se grana osušila onda ništa , makni cijelu granu van
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
zareži sa listom pile iznad starog pupa jedno 0,5-1 cm a u dubinu da malko zahvatiš i drvo ispod kore
probavao sam kod sebe i funkcionira pojavile se nove grane
jedino je to rađeno u proljetnoj rezidbi, neznam jel sad možda kasno

i naravno ako se grana osušila onda ništa , makni cijelu granu van

ok.to mi je uspijevalo s jabukama.tamo sam u proljeće oko stabla zarezao koru i na taj način potjerao jače pupanje.hvala ,nisam znao isto vrijedi za breskve
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
De mi recite kad kod Vas stižu sorte nektarine Caldesi 2000 i 2010 npr u odnosu na Red Heven.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Ja Caldessi 2000 berem od prošlog petka, dakle - već tjedan dana. A Red Haven još nije niti približno zreo...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Mislim da je ovo prva godina kad red haven neće skuriti cijenu ;) Još nešto royal gema i onda što bude sa cijenom ;) Royal gem ide solidnbno prodaja 4 kn /kg
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Ja Caldessi 2000 berem od prošlog petka, dakle - već tjedan dana. A Red Haven još nije niti približno zreo...

E ovako sadnicu sam kupio pod oznakom Caldesi 2010, a evo sad se može već brati. Red Heven sam sinoć obrao vrhove tako da bi ovo sa slika mogla biti Caldesi 2000. Šta mislite je to to?. Evo i slike i baš su krupne s obzirom da je u pitanju jednogodišnja sadnica. Namjerno sam ostavio dva ploda.



 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
nusrete@ tek planiram, odnosno utvrđujem jel to ta sorta. Želim biti siguran 100%.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Otpadne mi koja breskva s stabla jel to djelo savijaca ili,nisam bas stiga spricat sve po ps-u
Hvala
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Imali ko iskustva sa sortom Maja, po literaturi ona sad negdje dolazi.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
slika ???:drink:
21k05lx.jpg
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
Slika

Trulež ploda (Monilia fructigena) uzrokuje propadanje več formiranih plodova,koji prvo dobiju smeđu pjegu,koja se naglo širi,meso dobija smeđu boju,trune i plod se pretvara u crno-trulu "mumiju"
Trulež ploda se naglo širi posebno iza dugotrajnih kiša

za zaštitu koristi neki od botricida kao teldor, switch, signum i sl.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Trulež ploda (Monilia fructigena) uzrokuje propadanje več formiranih plodova,koji prvo dobiju smeđu pjegu,koja se naglo širi,meso dobija smeđu boju,trune i plod se pretvara u crno-trulu "mumiju"
Trulež ploda se naglo širi posebno iza dugotrajnih kiša

za zaštitu koristi neki od botricida kao teldor, switch, signum i sl.
hvala :)
dali je nuzno poprskat po plodu zastitu
 

fruit-men

Član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
61
Mogu li se sadnice GF podloge saditi na razmak od 2,5 metara u redu, ako se planira uzgojni oblik vitko vreteno? Riječ je inače o izrazito bujnoj podlozi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh