• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Brisanje parcela iz Arkod-a

ante18

Novi član
Tu od
1 Pro 2018
Poruka
15
Pozdrav svima!
Ne znam koliko je vas forumaša to vidjelo, no meni su nekidan obrisali sve parcele iz Arkod-a na temelju kojih sam dobivao potacaj. Ostavljene su jedino 2 male parcele koje su u mome privatnome vlasništvu, no one su zanemarive veličine. Bavim se stočarstvom, te su parcele spadale pod krške pašnjake. Takva stvar se dogodila i ostalim stočarima koje znam (Lika i Dalmacija). Zna li netko koji je razlog tomu? Da svima nama obrišu te parcele? Poslao sam e-mail APPR-u, ali nema odgovora, nitko nas nije obavijestio ni ništa.
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
152
I ja imam krški pasnjak u Lici i tu su goveda -Angusi ..al za sad je sve u arkodu upisano...jesi li imao upisano državno zemljište ili tuđe privatno? Ako su našli nepravilnosti da nije popašeno ili pokošeno ili ako nije prohodan pašnjak skinu oni to, navodno snimaju teren...
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Bilo je novo snimanje terena i rade izmjene parcela sukladno novoj izmjeri bar u Karlovcu, a da li je kod tebe nešto drugo u pitanju stvarno ne znam...
 

ante18

Novi član
Tu od
1 Pro 2018
Poruka
15
kod mene je većinom državno zemljište, a što se tiče nepravilnosti, bila je kontrola u 12. mjesecu i sve je u redu, odnosno nisu utvrđene nepravilnosti. Osim toga, ne bi utvrdili nepravilnosti svima koje poznajem, mislim da je nešto drugo u pitanju. Sad me zanima hoće li se uopće otvoriti natječaj za zakup tih zemljišta ubrzo..
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
152
Jesi imao u zakupu to drzavno zemljište? Ako jesi onda ti je isteklo ili si imao samo Rjesenje za privremeno korištenje?Jer ako je bilo privremeno korištenje onda mislim da to vise ne vridi nego treba dobiti u zakup.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ante18

Novi član
Tu od
1 Pro 2018
Poruka
15
nisam, ali sam slao sve godine općini zahtjev za zakupom, no nitko nam ništa nije odgovarao, niti su otvarali natječaje za zakup zemljišta!
još da kažem, moj prijatelj je u prosincu, kada je ministarstvo raspisalo natječaj za neka zemljišta koja su njemu potrebna, poslao zahtjev i potrebnu dokumentaciju, no do sada nije ni primio rješenje i isto su mu izbrisali te površine iz arkod-a
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
152
Nije dobro da se to desava opcine su odavno trebale raspisati natjecaj...ali koliko sam ja cuo brisu svima koji nemaju u zakupu drz.zemlju...e sad da li je to u svim opcinama ili samo nekim to ne znam...Nadam se da ces uspjeti dobiti zakup...zovi ministarstvo poljoprivrede i opcinu u kojoj se drz.zemljište nalazi.
 

ante18

Novi član
Tu od
1 Pro 2018
Poruka
15
a znaš kako to kod nas ide, malo što je kod nas dobro nažalost.. i ja se isto nadam tome, svakako ću nazvat ovih dana pa vidjet što se događa
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
152
Dakle u tome je stvar, sad procitao članak

Ali ovdje u Lici šumarija sve drzi...no da li ministarstvo poljoprivrede zna da stoka krci zarasla podrucja...ako se ne bude dozvolilo pašarenje šume će sve preuzeti...sve manje stoke a puno šumske vegetacije koja je preuzela nekadašnje livade....ŠUMA se spustila u sela....govorim konkretno za dio Like u kojoj se nalazim.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
Pa ako vam nije u zakupu nevidim u čemu je problem štosu va izbrisali, dobro pa nemorate vratit poticaje. U slavoniji su to napravili prije 4 godine i kad gledaš upravusu.
 

ante18

Novi član
Tu od
1 Pro 2018
Poruka
15
Parcele koje sam upisao su sve krski pasnjaci, a ne sume sto se tice onoga clanka. Meni i nekim drugim ljudima su jucer vratili opet sve te parcele, eno ih u arkod-u!
A sto se tice zakupa, kao sto sam rekao, godinama saljem zahtjeve i nitko ne odgovara! Bas me zanim hoce li ove godine neke natjecaje raspisivat.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Da se nadovezem na temu iako je proslo puno vremena, slicna stvar je u pitanju. Ima li itko kakve informacije da ce se zemljista za koje nemam ugovor da obrađujem izbrisati iz arkoda. Navodno se vise nemogu unjeti nove cestice u arkod uz pomoc geotagiranih forografija. 🙁 Stvar je u tome da svu tu zemlju obrađujem ali nemam s kime sklopiti ugovor kel su ljudi umrli ili su po Americi.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Meni reko moj iz agencije da donesem ugovore iči brišu ugovora nema i neće ih biti šta će biti neznam ako obrišu ostajem bez nafte i poticaja automatski ću prestat radit i dobro neka zarastaju
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Ista situacija i kod mene, ugovore nemogu sklopit jel nemam s kime. Tjesi me samo da ce tako bez zemlje ostati i ovi veliki pa vjerovatno to nece dugo biti na snazi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
691
Ja isto imam problem s tim, jel to stupilo na snagu ili je odgodeno?
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Mislim da jos nije, ali vjerovatno i nista od toga
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Mislim da to nece zazivjeti kod nas, u Hrvatskoj prvo treba rjesiti imovinske odnose u zemljistima i srediti katastar i gruntovnu. Pola zemljista ljudi nemaju preneseno na sebe, a ostatak rade susjedima/rodbini/dijaspori.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Ista situacija i kod mene, ugovore nemogu sklopit jel nemam s kime. Tjesi me samo da ce tako bez zemlje ostati i ovi veliki pa vjerovatno to nece dugo biti na snazi.
Vupik plus, belje plus....su upisali zemlju davno bez ikakvih ugovora i aneksa tako da za njih vrijede druga pravila.
 
Na vrh