• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Brzina traktora pri oranju?

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ne znam koliko zemlje obrađuješ ali se bojim da s tim daskama što rade privatnici nećeš baš dugo orati.Pretpostavljam da nisu termički obrađene tj da su mekane.Mi smo u kombinatu dobijali oltove daske što su radili privatnici pa to je bila "repa",mogao si je bušiti s običnim svrdlima.
 
B

Bobo

Guest
Zato sam ga bas i pitao koliko je dao za daske, jer jedan gore iz podravine pravi daske po mjeri za 500Kn i dobijes uz nju lemes gratis...

Cuo sam svega i svacega o daskama iz kucne radinosti, pa da cujem i njegove dojmove...
 
Z

zrine892

Guest
500 kuna daska??pa ja sam svoje lemeše za vogel platio 350 kuna....
 
B

Bobo

Guest
500Kn daska i lemes gratis uz nju... Na vecu kolicinu se da dogovoriti i popust.

To bi bila cijena za 16" dasku i lemes za IMT ili LEMIND jednobrazni plug...


Tu se vidi kvaliteta izrade, jer ta daska za 500Kn nikada ne moze poorati niti blizu kao original daske... Kad sam bio kod Axiala, vidio sam sto je original daska, a sto mijenjana, vidio sam sto je original plaz na plugu, a sto mijenjani...

Zato bas i piptam, jer ljudi mi svasta pricaju za te "kovace" sto prave daske da su dobre. Ti ljudi sredjuju mehanizaciju i preprodaju ju dalje... A ovi koji rade s takvim daskama, nema bez pojacavanja nista od oranja.
 
Z

zrine892

Guest
ne vjerujem ja tim kovačima...to je meni sumljivo...ali tako ja mislim...to je moje misljenje...
 
B

Bobo

Guest
Pa ne vjerujem im niti ja...

Vidjet cemo kako ce zjockoo biti zadovoljan sa svojim daskama, ako su uopce radjene u nekoj "sumnjivoj radioni" ili ih je pravio netko od povjerenja.
 
Z

zrine892

Guest
vidit cemo....ali ipak covjek si dao truda srediti pluga...svaka mu dala...hehe :) :) ;)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ove je izradio jedan čovjek iz Garešnice, sve što sam do sad od njega kupio dobre je kvalitete, pravio mi je i poluge za prednju hidrauliku i mogu reći da su iz kvalitetnog materijala, radio sam već svašta sa njima, uz dosta velika opterećenja, bio sam tamo kad je dogovarao nabavu materijala pa znam da nije običan, a i ne obrađujem puno zemlje pa će mi daske izdržati. Znam Bobo, ovi tu blizu kod nas u Podravini ne prave kvalitetno, zato sam i uzeo od tog majstora. Nije ni bila opcija da kupim original jer takve nisam htio; bile su preniske i loše za zaoravanje kukuruzovine. Ove mi se sasvim sviđaju, rade savršeno. Skuplje su kod njega; samo daske 600 kn, bez ičega, čak i bez vijaka.

@seljaček
Orem 30 cm, brzina je 8 km/h, sad kad je padala kiša bilo je malo sporije zbog proklizavanja.

:D :D :D
 
B

Bobo

Guest
Sad sam bas pogledao na vizit-karti i ovaj je iz Velike Črešnjevice... Kazem, cuo sam i dobre i lose reakcije ali je 500 KN daska i lemes u kompletu...


Ako kazes da ti je ovaj majstor dobar, zivi bili, pa vidjeli!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Neznam točno, na sajmu smo se mi to dogovarali. Znaš nekog tamo Matija? Kakva je kvaliteta na glasu?

zrine, u 6 brzini
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ručica ispod volana je u sporom položaju, dakle naprijed, a mjenjač je u 6 normalnoj, ne u sporoj. Ide super tako, sa dvije brazde orem i u sedmoj. Zašto pitaš? Zašto bi sporije, tako odlično poteže... :mrgreen:
 
M

matija

Guest
zjockoo kaže:
Neznam točno, na sajmu smo se mi to dogovarali. Znaš nekog tamo Matija? Kakva je kvaliteta na glasu?
vjerojatno je onda to taj iz palesnika jer neznam da u samoj garesnici neko to radi.kupio lemese od njega prije 2-3 mjeseca
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Moguće. I, jesi li zadovoljan? Ja sam sa svime dosad...nadam se da će tako bit i sa daskama...
 
Z

zrine892

Guest
zjockoo kaže:
Ručica ispod volana je u sporom položaju, dakle naprijed, a mjenjač je u 6 normalnoj, ne u sporoj. Ide super tako, sa dvije brazde orem i u sedmoj. Zašto pitaš? Zašto bi sporije, tako odlično poteže... :mrgreen:

ček malo...ovako kod mene je to treća ili druga brzina u sporoj....reduktor je u sporoj(ona rucica ispod volana)...i krecem se brzinom od 8-9,5 km/h... :?: :?:
 
M

matija

Guest
zjockoo kaže:
Moguće. I, jesi li zadovoljan? Ja sam sa svime dosad...nadam se da će tako bit i sa daskama...
zasad jesam,al kazem kupio sam ih pred 2-3 mjeseca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh