• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Brzina traktora pri oranju?

R

Rajtek

Guest
zjockoo kaže:
Ručica ispod volana je u sporom položaju, dakle naprijed, a mjenjač je u 6 normalnoj, ne u sporoj. Ide super tako, sa dvije brazde orem i u sedmoj. Zašto pitaš? Zašto bi sporije, tako odlično poteže... :mrgreen:
I ja isto orem tako. Znači mjenjač u 6.(onoj ispod 9.-najbržoj),a reduktor u sporooj (prema volanu).Brzina oranja 7-8 km/h na 1700 okr./min. Orem sa 3br. ravnjak Lemken 13''.
 

Nino

Novi član
Tu od
24 Lis 2007
Poruka
7
Eto da se i ja uključim u cijelu priču.
Ja orem sa Claasom 102 ks, Lemken 3 brazde, 14".
Orem na minimalno 30cm,a ne više od 35 cm dubine (ovisno u kulturi).
Brzina kretanja mi je ovisno o tlu 7,5 km/h do 9 km/h.
Broj okretaja motora je cca 1700-1800.
Ako zadnji pogon jako proklizava orem i sa uključenim prvim pogonom.
Potrošnja prema tome i varira.
Kreće se od 14 do 18 litara po hektaru (plavi dizel "vjerojatno loš", male parcele "međimurska županija").
Pozdrav
 
S

seljaček

Guest
Uh koja laganica ja kad orem 30-35 cm niti nizbrdo nemrem bez prve vuće a u breg obavezno špera agrofarm 100 + V&N 3x14". Usput kodmene je zalupo snijeg pa nema oranja jutros ga je bilo 10 cm sad malo manje.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Brzina traktora pri oranju?

by Nino on Mon Nov 19, 2007 3:26 pm
Eto da se i ja uključim u cijelu priču.
Ja orem sa Claasom 102 ks, Lemken 3 brazde, 14".
Orem na minimalno 30cm,a ne više od 35 cm dubine (ovisno u kulturi).
Brzina kretanja mi je ovisno o tlu 7,5 km/h do 9 km/h.
Broj okretaja motora je cca 1700-1800.
Ako zadnji pogon jako proklizava orem i sa uključenim prvim pogonom.
Potrošnja prema tome i varira.
Kreće se od 14 do 18 litara po hektaru (plavi dizel "vjerojatno loš", male parcele "međimurska županija").
Pozdrav

Ej nino od kud si?
 

Najnoviji postovi

Na vrh