• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

TIKVARICI

Novi član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
9
Jel možeš nešto više napisati o tom drinu ( kad se koristi, koja doza i koja cijena )
DRIN -prirodni ffizioloski biostimulator , sadrzi puno kiselina koje su potrebne biljki kad ih izgubi, pocne žutit , tj. to su proteini za jacanjeorganizma biljke . na 400 l vode za hektar ide od 300 do 400 ml drina na pocetku vegetacije 3 do 4 lista ako se ne vidi nakon tjedan dana rezultat ponovit nama je djelovo vec nakon 3 dana . preporuka špricati pred večer kad je sunce skroz slabo jer tada biljka najvise upija. može se naci u poljoapotekama a cijena je oko 40 kn za 100 ml. sory na cekanj odg :)
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308


evo mojih tikvi:) danas slikano:)
ispricavam se ako mi nece dobro ucitat sliku jer se bas ne snalazim s tim slikama-.-
 
Z

zela

Guest
Pozdrav raja.
Ovako interesuje me proizvodnja bundeva(bundava) za ljudsku upotrbu znaci one kospice sto ljudi zobaju ili jedu posto vidim da pisete o zivotinjskim vrstama ne znam da li je to to amater sam u ovome da napomenem planiram od naredne sezone posijat tih bundeva,pa me interesuje kako vi prolazite sa prodajom kospica da li je tesko nac otkupljivaca,kako ide sijanje,da li moze rucno okopavanje(ako nemam masine za obradu) i tako eto malo dajte savjeta sta je najnuznije kad pocinje sijanje da sebi mogu planirat od iduce sezone
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Da ti neće ovaj pri red otići previše na put?
Je v moju kuruzu. Super su vam inace tikve bas sam ih fcera gledal
i zglediju vrhunski. Kulko ste nametali, jedno 2ha sigurno?
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
maa bile su one dosta udaljene od puta ali je sad jen dan isel sa grederom covjek i sve narival do zemlje nase i oopeet su sve hrpe kraj zemlje.
hahaha bogme mogle bi do tvoje kuruze dojti :p
pa daa tikve su nam jako lepo izrasle, danas sam ih sprical protiv plamenjace i odma s dohranom sam isel, posejali smo malo manje od 3 i pol ha:)
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
s kim si šprical i kak su ti zišle 100% ili manje?
evo kak zgledijo moje, nesu zišle baš 100% ali prema drugima su super



a ovo je 50 m dalje
 

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Pozdrav,buce dobro nikle i vec se neke raspuzale,ali ima dosta sa zutim listovima,koda im nekaj 'fali',ili je to zbog previse vlage.Molim vas da mi netko da savjet.Hvala.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Kako je bilo dosta vlage, da nije već plamenjača uzela maha?
Ako nije do plamenjače, onda je nedostatak hraniva (sumnjam prije na plamenjaču, ali može biti i nedostatak mikroelemenata).
Stavi par slika pa će stvar biti jasnija.
:cool:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TIKVARICI

Novi član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
9
Pozdrav,buce dobro nikle i vec se neke raspuzale,ali ima dosta sa zutim listovima,koda im nekaj 'fali',ili je to zbog previse vlage.Molim vas da mi netko da savjet.Hvala.
samo pošpricaj sa drinom 350l vode pola litre drina imas ga u poljoapotekama litra oko 200 kn , najbolje ti je oko 19 sati i 4 sata nesmije biti kiše . vec nakon 24 sata trebas vidit rezultate vratit ce zelenu boju :)
 

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Hvala na savjetu,u poljoapoteki su mi rekli da je prvi stadij plamenjace,znaci prihrana i zastita protiv plamenjace
 

TIKVARICI

Novi član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
9
meni su isto bile zute al to ti je zbog nedostatka kalija i fosfora kad su ih dobile sa drinom pozelenile su i sad im plameljaca ne smeta jer imaju jak organizam pa se bore protiv nje jer plamenjaca nastaje u uvjetima kisa sunce pa biljka dozivi stres slaba je pa plamenjaca napada drin ti ojaca biljku pa joj plamenjaca nemože ništa , mislim da ti je uzalud sa fungicidima spricat oni ce nastetit uspore rast i stete biljki , ali tvoj izbor . SRETNO :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Ok,prihranit cu kanom i drinom,i pricekat cu do vikenda,ako nema poboljsanja onda cu tretirati fungicidima.Hvala na savjetima
 

kdraen@gmail.com

Novi član
Tu od
30 Kol 2013
Poruka
7
poštovani proizvođači tikvi ja sam novi u proizvodnji tikvi pa vas molim da mi odgovorite koji postotak koštica uzima uljara i dali se voze suhe ili mokre koštice na prešanje ,imali negdje u bjelovarsko-bilogorskoj županiji uljara .
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Na prešanje se voze suhe koštice,bar kod mene,i malo se razrijedi biljnim uljem
 

SingerM

Član
Tu od
12 Ožu 2014
Poruka
33
u Bjelovarsko bilogorskoj županiji nema uljare ali ima u ivanić gradu pitanje za sve kakve su tikve kako se ponašaju na ovom ludo vremenu i kada će berba ( za sesvete)
 

Najnoviji postovi

Na vrh