• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nisu moje... dobio sam ih nekoliko, a ove su kapitalci od po 33 i 34 kg ! Moje su istrunule od vode ....
 

Prilozi

  • 2014-09-17 16.41.34.jpg
    2014-09-17 16.41.34.jpg
    38.6 KB · Pregleda: 112
  • 2014-09-17 16.41.39.jpg
    2014-09-17 16.41.39.jpg
    35.9 KB · Pregleda: 119
  • 2014-09-17 16.41.55.jpg
    2014-09-17 16.41.55.jpg
    41.4 KB · Pregleda: 116

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
zwm26a.jpg


evo mog sina sa pravim kapitalcem od 107 kg :8):
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
dali je moguće dobiti sjemena od toga, da zahebem starog :D:
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Pozdrav kolege!
Imam jedno pitanje,vjerojatno će nekom bit glupo,ali kako se točno radi silaža od buče?Vidio sam na YT na emisiiji (U NAŠEM ATARU) da to neki farmer proizvodi i da je jako dobro za plodnost krave????
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Sjeme sam kupio na Njuškalu iz čiste zajebancije, 100 sjemenki 100 kuna, sorta Giant pompkins, žena je posadila u čašice, ali pošto je proljeće bilo šugavo i hladno, ostalo je živo 36 presadnica koje smo posadili na jednom malom komadu zemlje iza mog vrta, ono, čista zajebancija, da vidimo kak bude ispalo. Ranije sam isto imao sjeme nekih ludih tikvi, izrasle su velike i teške, ali ni blizu ovim. Ovu tikvu od 107 kg sam danas dao dječjem vrtiću Radost u Ludbregu, neka djeca imaju "tikvicu" s kojom se budu ponosili. Dvije još veće su mi istrunule, problem im je što imaju šuplji kocen, a pošto je puno kiše došla je voda unutra. pred dva tjedna su bile ok. Jedna tikva je izrasla 2 metra od puta, bilo je dosta tragova oko nje, čak ju je netko malo pomjerio, ali izgleda da im je težina bila preveliki problem za ukrasti ju. Sjeme budem imao, trebamo ih počistiti, probao sam dati svinjama, lude su za njima. Bacao sam im dosta velike komade, smazale su ih dok si trepnuo.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@Kuba, pa valjda kao i od zrna kukuruza, izmelješ i nabiješ, ko sve ostalo :)

@vargas, bio bi mi stari glavni s ovima, ove godine je dobio neke mini-bundeve iz amerike, pa mu sve susjede razgrabile za dekoraciju. ove ako nabavi, neće ih niko nositi :D:
ako ih svinje slatko jedu - još bolje. na koji si ih razmak sadio? našao sam na njuškalu, http://www.njuskalo.hr/sjeme-sadnice/buce-sjeme-oglas-6064704
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Nisu to te tikve, to je druga sorta. Pošalji mi adresu na pp, pa ti prodam nešto sjemenki kad ih očistimo i posušimo.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Pozdrav kolege!
Imam jedno pitanje,vjerojatno će nekom bit glupo,ali kako se točno radi silaža od buče?Vidio sam na YT na emisiiji (U NAŠEM ATARU) da to neki farmer proizvodi i da je jako dobro za plodnost krave????

To ti se dela isto za sjemenke, ali nusproizvod je meso od tikve i on umjesto da to baci počel hraniti životinjama jer svinje to obožavaju, sad neznam za krave, ali mislim da i one to vole.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Nisu to te tikve, to je druga sorta. Pošalji mi adresu na pp, pa ti prodam nešto sjemenki kad ih očistimo i posušimo.

Evo i ja sam zainteresiran za nešto sjemenki, koja bi im bila cijena?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
to je kombajn od kolege,ručni rad, nema onaj jež ,nego se tikve ubacuju unutra,ali dosta brzo ide,i lijepo cisti...
 

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Jucer pobrane buce,na 2 ha dobio 1820 mokre kostice,danas ide na pranje i u susaru,moze komentar,jel to ok prinos ili ne,kak je kod drugih
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Solidan prinos s obzirom na godinu, inače ide oko 1200kg po ha ako je godina solidna.
 

cisnar

Član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
82
Znaci dobro je s obzirom na godinu,bilo je dosta trulih,jel ko sadio hibrid,jel bolji od obicne
 

SingerM

Član
Tu od
12 Ožu 2014
Poruka
33
ja sadio hibride pola rali i ral glasdorfera da nisam imao hibrida ne bi ništa i imao odnosno više koštica sa pola rali nego sa rali
 

Najnoviji postovi

Na vrh