• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

nenno77

Novi član
Tu od
26 Ruj 2014
Poruka
19
Pozdrav ekipo,novi sam na forumu i novi u sadnji buča golica,imam za vas jednostavno pitanje a ja u nedoumici,ručno sam pobrao i očistio buče,sad me zanima kako oprati koštice a da ostaneju čitave,hvala na odgovoru.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Najjednostavnije ti je sad ih osušiti i onda ih kroz vjetar pustiti da pljeva dole padne.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Lijepo rečeno , ali po ovome kišnom i balavom vremenu to i nije baš lako
a bilo bi zanimljivo čuti različita iskustva od više FORUMAŠA -BUČARA kako ko radi kako se snalazi jer nije problem sakupiti ekipu očistiti nekoliko desetaka kilograma koščica ali ih je problem dovesti do suhoće potrebne za daljnju proizvodnju :icon_anal: koliko god da čitam ali ta iskustva se baš i ne opisuju a svaki savjet je dobrodošao :(emo): a i svaka slika priručnih sušionica vrjedi zlata :8):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
zwm26a.jpg


evo mog sina sa pravim kapitalcem od 107 kg :8):


Zafrkava vas.... to je obična tikva i crveni štrumf kraj nje. :(giggle): :biggrin:

20136_Pumpkin_Smurf.jpg


Hheheehehehhe....
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Lijepo rečeno , ali po ovome kišnom i balavom vremenu to i nije baš lako
a bilo bi zanimljivo čuti različita iskustva od više FORUMAŠA -BUČARA kako ko radi kako se snalazi jer nije problem sakupiti ekipu očistiti nekoliko desetaka kilograma koščica ali ih je problem dovesti do suhoće potrebne za daljnju proizvodnju :icon_anal: koliko god da čitam ali ta iskustva se baš i ne opisuju a svaki savjet je dobrodošao :(emo): a i svaka slika priručnih sušionica vrjedi zlata :8):

Nista,prodas meni mokre,ja sam si napravio susaru
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ima moj susjed u Zagorju oko 30 kg. Dođeš po njih? :icon_lol:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Nista,prodas meni mokre,ja sam si napravio susaru

Da li sam propustio ili slike TE sušare nisu ni stavljenje na ovaj forum :(angel):, a možda bi valjala i neka atresa pošto smo blizo da se pogleda , a zanima me i cjena mokrih da prenesem za prijatelja koji nešto ima a moguće da bi prodao mokre iz istih poznatih razloga može na PP
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
suhih ili mokrih?

Manjo je tražil mokre. Još su u bučama. :(rofl):
Ak nisu dosta mokre može dodati vode. :(devil):

Posto prodaje,ja sam u cetvrtak u zagorju???:icon_lol:

Nisam baš siguran za cijenu po kili, ali mislim da je bilo riječi o lipi po komadu. :icon_e_surprised: :icon_lol:
Kaj možda dolaziš u Krapinu. Četvrtkom je sajmeni dan pa se čak i Ponte Rosso iz Trsta preselil u Krapinu. :icon_lol:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Koliko ih imas za prodat
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nenno77

Novi član
Tu od
26 Ruj 2014
Poruka
19
Bude oko 150 kg,još ih čistimo ručno pa neznam točno,kak se cijena kreće?
 

Najnoviji postovi

Na vrh