• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Buče (bundeve)

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Za povrtlarske kulture bacamo toliko ako hoćemo neki urod,nismo ni prvi ni zadnji. Ne znam čemu uopće takav komentar. Ako nemaš nešto pametno za reči,radije šuti.
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Kaj si se gogo tak zapalil? Ja sam siguran da danas nema čovjeka koji toliko baca gnojivo, da uzgaja bilo što. A nebuš mi ti govoril jel bum ja kaj govoril ili šutel.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
bez gnojiva nema prinosa..pa ja bacam pod kukuruz skoru tonu na hektar aza krumpir 1300 kg na hektar...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Samo sam čekal da se netko pametan javi,netko tko zna kak se radi. S ovakvima nema rasprave,večinom su svi hobi poljoprivrednici najpametniji.
 

Dario1806

Novi član
Tu od
5 Svi 2015
Poruka
17
Pozdrav svima, ovih dana idem u sadnju tikvi, zanima me čime najbolje pošpricati protiv korova nakon sadnje, te koliko nakon sadnje najkasnije pošpricati? Neki omjer sredstva i vode?

Hvala lepo
 

red_bull

Novi član
Tu od
16 Kol 2012
Poruka
19
Bez zamjere, ali tonu na hektar? prijatelju nema tih tikvi koje tebi mogu toliko više roditi da ti vrate te investicije. Možda one velike američke.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
red bull-ako mene pitaš-vraća se investicija,u to sam siguran,jedino baš ako vremenske nepogode ne unište urod,a na to utjecati ne mogu.
Makar ja nisam ni rekao da budem bacil tonu pod njih,prošle godine je bilo bačeno jako puno,zaorana je bila zelena masa i kalcij...
Nemam ja tikve prvu godinu,samo ih do sad nisam sijal na taj način,i sa takvom sijačicom koja može toliko odjedanput baciti,zato sam tražil savjet. A ulja mi svake godine fali,zato-računice ima.
 

TIKVARICI

Novi član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
9
DEVRINOL nije za ambroziju , on nikako nemoze zamijenit (clon ) tko sprica sa njim moze ocekivat ambroziju .
znaci treba ti min 3 lit na h + dual - to ti je nekih 800 kn po h bez afalona jer afalon se ne smije mijesati sa devrinolom , poslije ti treba jos basagran da spalis ambroziju a to nije isplativo i da basagran ti je jos 600 kn , ambroziju jedino uništava aktivna tvar klomazon a ne šteti tikvi ( testirano) :icon_wink:
A aktivnu tvar klomazon imaju : (CLON , ORION , KALIF 480, REACTOR ....ima ih jos al ne kod nas .
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Samo pazite što ćete sijati iza clona jer se jako dugo razgrađuje.
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
red bull-ako mene pitaš-vraća se investicija,u to sam siguran,jedino baš ako vremenske nepogode ne unište urod,a na to utjecati ne mogu.
Makar ja nisam ni rekao da budem bacil tonu pod njih,prošle godine je bilo bačeno jako puno,zaorana je bila zelena masa i kalcij...
Nemam ja tikve prvu godinu,samo ih do sad nisam sijal na taj način,i sa takvom sijačicom koja može toliko odjedanput baciti,zato sam tražil savjet. A ulja mi svake godine fali,zato-računice ima.

Ajde mi molim te reci koliki ti je prosječan prinos suhih koštica po hektaru kad bacaš toliko umjetnog gnojiva ? :x:
 

TIKVARICI

Novi član
Tu od
24 Stu 2013
Poruka
9
petoksamid je djelatna tvar kobana za kukuruz i ne mijesa se sa clonom koban nije za tikvu spali ju ide ti clon 0,5 l +dual 1lit + afalon 1lit u teskim tlima a laganim samo smanjis clon 0,3lit
to je jedina kombinacija ako oces ciste tikve
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
tata je u sloveniju isao po spric za tikve i kupio je successor 600. to su m u rekli da je najbolje za tikve i na etiketi pise da je za kukuruz i za buce a aktivna tvar je petoksamid 600g/l
 
Posljednje uređivanje:

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
i koliko je platio successor 600
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
petoksamid je djelatna tvar kobana za kukuruz i ne mijesa se sa clonom koban nije za tikvu spali ju ide ti clon 0,5 l +dual 1lit + afalon 1lit u teskim tlima a laganim samo smanjis clon 0,3lit
to je jedina kombinacija ako oces ciste tikve

Petoksamid ide u tikve i može se mješati s clonom. Koban-t neide u tikvu jer sadrži petoksamid i terbutilazin !!!:cool2:
 

tomo07

Novi član
Tu od
14 Svi 2015
Poruka
12
Pozdrav svima.

Novi sam ovdje na forumu.
Pročitao sam više manje sve postove iz ove teme pa me zanima slijedeće.
Ove godine planiramo zasaditi oko 1,3ha tikvi (nešto je već posijano jučer a ostalo bi danas ako vrijeme dopusti) pa bi trebao informaciju oko zaštite od korova.
U poljocentru su mi rekli da nema više clona za kupiti kod nas (planirano prskanje sa clonom i dualom) pa su mi preporučili za prskanje Frontier X2 (1l po ha).

Da li ima tko kakva iskustva sa Frontierom?
Što bi mi Vi preporučili?
 

SingerM

Član
Tu od
12 Ožu 2014
Poruka
33
trebam savijat s koji herbicidom špricat tikve nikle su lijepo ali ima puno širokolisnog korova
hvala na dobrom savjetu
 

Najnoviji postovi

Na vrh